آشنایی با انواع مولتی استایل

ورقهای مولتی استایل با ضخامت کم، سرعت قابل توجهی در هنگام برش با دستگاه لیزر دارند و امکان اجرای هر نوع طرحی در زمان کم از مزایای برش لیزری مولتی استایل به حساب میآید. توجه داشته باشید ورق مولتی استایل، به علت ضخامت کم، اگر دربرابر جسم تیز قرار گیرد، دچار خط و خش میشود. در نهایت مولتی استایل با داشتن ضخامت کم، وزن سبک، سهولت کار در کنار زیبایی با طرحهای نامحدود توانسته انتخاب درستی برای بسیاری از مشاغل و شرکتها باشد. تابش نور خورشید و دمای بالای 60 درجه سانتیگراد برای این ورقها مضر است.

به علت انعطاف پذیری بالای این ورقها، بهتر است در حالت افقی قرار گیرند تا از خمیدگی ورق جلوگیری شود. به علت دقت بالای دستگاه لیزر اجرای هر طرح و برش روی ورق مولتی استایل با کیفیت زیادی انجام میشود. دستگاه برش لیزری مولتی استایل به علت سرعت، دقت و ظرافت دستگاه لیزر، برشهای با کیفیتی را روی ورقها ایجاد میکند. از آنجایی که لیزرها از فناوری های دقیق و پیشرفته ای استفاده می کنند حکاکی و برش این عناصر با دقت انجام می شود و کار تمیزی ارائه می گردد. قیمت ورق مولتی استایل در مقابل پلکسی کمتر و به صرفهتر است؛ به همین دلیل مورد استفاده بیشتری قرار میگیرد.

تفاوت ورق مولتی استایل با پلکسی در لایهای است که روی آن کشیده شده است. این ورق ها در انواع طلایی، نقره ای، خش دار، آینه ای و… فرآیند مربوط به چاپ داغ و چاپ روی صفحه و چسباندن آن بر روی ورق و سایر پردازشهایی از این قبیل بر روی این ورق ها امکان پذیر است. این ورق با نام ABS دو لایه نیز شناخته می شود. ورق مولتی استایل طلایی و نقره ای در دو نوع خشدار و براق عرضه می شوند.جهت سهولت در استفاده خریداران محترم امکان سفارش ورق مولتی پشت چسبدار نیز وجود دارد. ورق های مولتی استایل به غیر از رنگهای طلایی و نقره ای (آینه ای) و رزگلد (مسی) دارای رنگهای دیگری نیز هستند که معمولا این رنگها مورد مصرف کمتری دارند.

وجود این دستگاه ها نه تنها استفاده از این ورق ها را راحت تر و پر کاربرد کرده بلکه آنها را در مقیاس بسیار کوچک و با ظرافت بی نظیری برش می دهد. این ورق ها می تواند به شکل آینه ای و یا مولتی استایل طلایی خش دار باشد. در محیط بیرون جریان گردوغبار نیز بر ظاهر این فروش ورق مولتی استایل پامنار ورقها تاثیرگذار است. بهتر است این ورقها در تماس با آب نباشند؛ زیرا رطوبت موجب تغیر رنگ در آنها میشود. با این حال که این ورق های مولتی استایل رنگی با وجود اینکه تنوع رنگی دارند، اما ممکن است تنوع رنگ آنها به اندازه پلکسی گلاسها نباشد و از سوی دیگر این ورق ها معایبی دارند که این موارد در پلکسی گلاسها وجود ندارد که از جمله این موارد به این موضوع اشاره کرد که معمولا ورق های مولتی استایل میتواند بعد از مدتی و یا در اثر خش افتادن بر روی آنها سیاه شوند اما چنین حالتی در ورق های پلکسی گلاس وجود ندارد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد متریال مولتی استایل لطفا از صفحه ما بخواهید.