آموزش اتصال دامنه به سرور مجازی

اگر تمایل دارید که دامنه وب سایت خود را به سرور مجازی متصل کنید، در این بخش با ما همراه باشید تا اتصال دامنه به سرور مجازی آموزش داده شود، جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص با ما تا پایان همراه باشید.

دامنه چیست؟

 هر سرور در شبکه جهانی وب  یک IP خاص دارد و چون  به ذهن سپردن IP ها امکان پذیر نیست، لذا از دامنه استفاده می شود. در واقع دامنه نامی است که به یک IP اختصاص دارد. با وارد کردن نام دامنه، این نام به IP مربوطه ترجمه می شود و وب سایت مورد نظر نمایش داده خواهد شد. DNS سرویسی است که این ترجمه را انجام می دهد.  همچنین برای اتصال به سرور مجازی می توانید مقاله راه دانا را مطالعه نمایید.

اتصال دامنه به سرور مجازی چگونه است؟

با فرض بر اینکه کاربر از هیچ پنلی نظیر؛ Cpanel Direct Admin، Webmin و استفاده نکند و بخواهد بصورت مستقیم تنظیمات را بر روی سرور انجام دهد و همچنین فرض بر این است که تنظیمات اولیه VPS مانند نصب Apache و PHP و انجام شده باشد. جهت اتصال دامنه به سرور مجازی باید یکسری اقدامات و تنظیمات دقیقی مربوط به دامنه را انجام داد که در ادامه باید از DNS ها استفاده کرد و همچنین علاوه بر نصب و تنظیم DNS Server، باید تنظیمات firewall مربوط به DNS نیز باید انجام داد و در نهایت نیز باید صحت اتصال دامنه به سرور مجازی مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین برای کاربرانی که اطلاعات کاملی در خصوص چنین اقداماتی ندارند، بهتر است از بخش پشتیبانی شرکتی که  سرور مجازی خود را خریداری کرده اند، راهنمایی های لازم را دریافت کنند. شرکت های فروش هاستینگ می توانند مسئله اتصال دامنه به سرور مجازی را برای کاربر به درستی انجام دهند. چنانچه در این زمینه ممکن است که به مشکل مواجه شوید حتما از واحد پشتیبانی شرکت هاستینگ خود درخواست کمک کنید.

ایندکسر