آموزش هک وای فای به روش ساده

همچنین ممکن است لازم باشد رمز عبور مودم WiFi را بدانید. برای این منظور ، احتمالاً عبارت “هک کردن وای فای ” را در موتورهای جستجو جستجو خواهید کرد. سپس صفحات زیادی به شما نشان داده می شود که اکثر آنها یا ابزارهای تبلیغاتی هستند یا قصد نصب نرم افزار خود را بر روی سیستم شما دارند. بنابراین فریب این تبلیغات و برنامه ها را نخورید. در این مقاله ، ما روش های استاندارد هک در شبکه Wi-Fi را معرفی می کنیم و آموزش برای مدیران امنیتی سازمان ها و شرکت ها ضروری است.

آموزش هک وای فای

امروزه بسته به رمزگذاری و نوع پروتکل مورد استفاده در مودم ، روش های زیادی برای هک مودم های بی سیم وجود دارد. بسیاری از پروتکل های قدیمی و ارزهای رمزنگاری شده امروزه شکسته شده و به راحتی دور زده می شوند. یکی از این روش های رمزنگاری روش WEP است که سالها نقض شده است و بسیاری از برنامه های نرم افزاری می توانند رمزنگاری را در چند دقیقه به دست آورند. اما به طور کلی هک وای فای با روش های زیر امکان پذیر است.

دسترسی فیزیکی

ساده ترین و بهترین راه برای دریافت رمز Wi-Fi دسترسی به مودم است. در صورت دسترسی به مودم ، مودم را با فشار دادن و نگه داشتن کلید بازنشانی در پشت دستگاه مودم برای چند دقیقه تنظیم مجدد می کنید. پس از بازنشانی ، همه تنظیمات مودم بازنشانی می شود و می توانید رمز مورد نظر را وارد کنید.

به بخش تنظیمات مودم WiFi بروید

راه دوم که کمی سخت تر است ، وارد کردن تنظیمات مودم است. این نیز با دسترسی مستقیم به مودم و اتصال به LAN از طریق پورت های مودم امکان پذیر است. معمولاً افراد در تغییر رمز عبور در صفحه تنظیمات مودم خود دقت نمی کنند و تقریباً همه از رمز عبور مشابه مدیر استفاده می کنند. کافی است پس از اتصال به مودم (به عنوان مثال 192.168.1.1) آدرس IP مودم را در مرورگر خود وارد کنید و سپس رمز پیش فرض مودم را در صفحه مربوطه وارد کرده و تنظیمات را وارد کنید. سپس می توانید رمز عبور را بدانید.

روش رمزنگاری را بشکنید

اما تخصصی ترین و مطمئن ترین راه برای هک و نفوذ به شبکه Wi-Fi استفاده از برنامه هایی است که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است. لطفاً توجه داشته باشید که ما این برنامه ها ، برنامه های استاندارد و مورد تأیید کارشناسان امنیتی را در نظر داریم که در زیر ارائه می دهیم. لازم به ذکر است که اکثر برنامه های موجود در اینترنت یا مffeثر نیستند یا سعی در سرقت اطلاعات شما دارند. به همین دلیل است که هنگام کار با چنین نرم افزاری باید بسیار مراقب باشید.

سیستم عامل لینوکس کالی

هک وای فای با سیستم عامل لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل منبع باز بسیار قدرتمند است که در بسیاری از نسخه ها منتشر شده است. Back Track و Kali Linux دو پیشرفت بسیار مفید برای متخصصان امنیتی و هکرها هستند. به نوعی می توان گفت اکثر هک های سیستم از طریق این دو نسخه سیستم عامل لینوکس انجام می شود. البته ، ما باید بدانیم که روند هک و شکستن الگوریتم ها و رمزهای عبور به طور کلی غیرقانونی است و آموزش برای این نوع اهداف توصیه نمی شود. به همین دلیل ، می توان گفت که اولین کاربرد ابزارهای هک و هک موجود در این دو نسخه سیستم عامل لینوکس ، کمک به متخصصان امنیت شبکه در انجام آزمایشات آسیب پذیری و محافظت از شبکه های خود در برابر حملات بود.
یکی از ابزارهای مختلف هک Wi-Fi موجود در این دو توزیع ، ابزار Aircrack است که نسخه جدید آن ، Aircrack-ng 1.2 ، همچنین می تواند رمز الگوریتم های WEP و WPA-PSK را بشکند. اما یادگیری نحوه کد نویسی زمان می برد و به زمان و حوصله نیاز دارد.

هواپیما

بنابراین ، می توان گفت بهترین ابزار برای هک و هک شبکه ها ، استفاده و مطالعه روشهای استاندارد آن است. البته همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، ابزارهای مختلفی برای این منظور ساخته شده اند که قابلیت هک وای فای را دارند. اما استفاده از این ابزار خطرات خاص خود را دارد.

بهترین راه مقابله با هک وای فای

شاید بهترین راه برای مقابله با هک Wi-Fi استفاده از الگوریتم های رمزگذاری قدرتمند و همچنین انتخاب رمز عبور قدرتمند باشد. گذرواژه های ساده را می توان به راحتی در چند دقیقه تا چند ساعت با کمک ابزارهای هک به دست آورد ، که در آموزش های زیر نحوه انتخاب رمز عبور قوی را توضیح می دهد.
بارگیری برنامه شکستن رمز عبور
بارگیری سرویس شکستن رمز عبور