[ad_1]

سیب انسان نیست. بعضی اوقات فراموش کردنش آسان است ، اما اپل تیم کوک یا اثر استیو جابز یا فیل شیلر یا هر شخص دیگری نیست. این موجودی است که از هزاران نفر تشکیل شده است و یک فرهنگ سازمانی (که به شما می دهم ، عمدتا توسط جابز تعریف شده است) است که با گذشت زمان تکامل یافته است.

با این حال ، اپل شخصیت شرکتی دارد و اخیراً من به یکی از قوی ترین ویژگی های آن فکر کرده ام: غرور. هیچ شرکتی نمی خواهد شکست در کنفرانس های مطبوعاتی و روابط نزدیک روابط عمومی خود را تأیید کند – این سخنرانی ها بهتر است اواخر بعد از ظهر جمعه در یک سخنرانی کوتاه در یک رسانه دلسوز انجام شود.

اما اپل در لیگ دیگری حضور دارد. ویژگی های ناموفق از بین نمی روند – با ویژگی های جالب جدید جایگزین می شوند. در یک بیانیه مطبوعاتی که تصور می کرد سرانجام ممکن است برگردد ، یکی از عظیم ترین شکست های او ، Power Mac G4 Cube ، “به جای یخ زدگی” روی “یخ” قرار گرفت. خطای Mac Pro از سال 2013 فقط به عنوان بخشی از میزگرد انتخابی رسانه شناخته شد ، جایی که در متن گسترده تری از تعامل مجدد با کاربران حرفه ای Mac قرار گرفت.

با توجه به این غرور ، چه اتفاقی می افتد که یک شرکت تصمیم می گیرد بسیاری از تصمیماتی که چند سال زودتر گرفته اشتباه است؟ به نظر می رسد وقتی اپل عقب نشینی استراتژیک می کند چگونه است؟

به نظر می رسد ما هنوز در مورد این موضوع فهمیده ایم.

وقتی عقب نشینی نباشد

حالا بعضی از تخفیف ها اصلا تخفیف نیستند. اپل چیزهای زیادی را بیان می کند که هدف آن حواس پرتی است ، یا به این دلیل که این شرکت نمی خواهد رعد و برق خود را برای یک محصول آینده بدزدد ، یا اینکه هنوز تصمیم نگرفته است که چگونه می خواهد به یک گروه نزدیک شود.

iPod نسل 5 سیب

نسل پنجم iPod موفق به پخش ویدئو شد.

مشهورترین این نوع عوامل حواس پرتی استیو جابز است که به این دلیل معروف است که هیچ کس مایل به تماشای یک فیلم با iPod نیست این گفته نه تنها عدم موفقیت اپل در ارائه ویدیوی iPod را نشان می دهد ، بلکه این واقعیت را پنهان می کند که اپل به زودی در تلاش است تا iPod را تحویل دهد. این یک صفحه کتاب مشاغل کلاسیک است: ویژگی هایی را که ندارید کاهش دهید و در نهایت وقتی آنها را ارائه دادید ، بگویید که همه این ویژگی ها به اندازه کافی خوب نبودند ، اما شما این کار را درست انجام داده اید.

بسیاری از مردم در پذیرفتن اینگونه گفته ها که آموزه اپل است با مشکل روبرو شده اند. جابز قلم های صفحه لمسی را مسخره می کرد – اظهارات وی ، که هدف او همیشه انتقاد از دستگاههایی بود که به قلم های خود به عنوان روش اصلی ورودی متکی بودند ، به این معنی بود که اپل هرگز قلم نمی سازد. البته سرانجام Apple Pencil وارد شد.

من می گویم که اصرار اپل مبنی بر عدم وجود Mac با صفحه لمسی احتمالاً نوع مشابه صفحه نمایش دود است. البته ، در حال حاضر اپل از طریق صفحه کلید مجیک برای iPad یک صفحه لمسی را با صفحه کلید و صفحه لمسی ترکیب می کند. این برای من اجتناب ناپذیر است ، اما صفحه لمسی Mac مانند یک جادوگر است – دقیقاً در صورت رسیدن به آن می رسد. انتظار آن را هنگام رسیدن ، نه قبل از آن داشته باشید.

تغییر افکار اپل

اگرچه اپل افتخار زیادی دارد ، اما همچنین باید به حرف مشتریان خود گوش فرا دهد – و در صورت لزوم این کار را انجام می دهد. مشاغل باعث ایجاد انزجار در استفاده از گروههای متمرکز و اجماع رایج به عنوان راهی برای طراحی محصولات در فرهنگ اپل شد. بدون شک آن را از این ایده شنیده اید که اگر هنری فورد از مردم می پرسید که از نظر پیشرفت حمل و نقل چه می خواهند ، به جای اتومبیل از اسب های سریعتر می خواستند.

اما مطمئناً ، اپل در حال تحقیق و بررسی روند فروش خود است. بله ، او از نحوه انتقاد از او آگاه است ، هم در رسانه های جمعی و هم در محافل مختلف فنی که به بخشی از مخاطبانش نزدیک می شوند.

اگر اپل انسان بود ، می توانستیم بگوییم که گاهی نظرش تغییر می کند. من گمان می کنم حقیقت این است: افراد در اپل همیشه درمورد تصمیم گیری تصمیم می گیرند و بازخورد از دنیای خارج می تواند به افراد درون که بحث را از دست داده اند ، وزن بیشتری بدهد.

ممکن است تمام مقاومت های موجود در جهان نتوانسته باشد بدون دکمه ها iPod shuffle ایجاد کند (احتمالاً به این دلیل که استیو جابز آن را پسندیده است) ، اما استقبالی که از آن شد ، شفافیت کریستالی را به وجود آورد که این تصمیم اشتباه بوده است ، و اپل به طرح قبلی خود بازگشت یک مدل بدون دکمه. هرگز وجود نداشته است.

به MacBook خود برگردید

بنابراین ، ما در اوایل سال 2021 با این فرصت بزرگ به اپل رسیدیم تا بیشتر تغییرات بزرگی را که در MacBook ایجاد کرده است ، لغو کند. شایعات حاکی از آن است که نوار سنسور از بین رفته است ، MagSafe بازگشته است و ممکن است اپل ورودی / خروجی – HDMI دیگری را اضافه کند؟ اسلات کارت SD؟ – همچنین برای MacBook Pro.

در یک سطح ، اعتقاد به درست بودن این مسئله دشوار است زیرا اپل از بازگشت به مجموعه کلی ویژگی های لپ تاپ که نیمی از دهه گذشته ارائه داده است ، بسیار افتخار کرده و کمی خجالت زده است.

و اما … هنوز بهمن آغاز نشده است؟ (در این صورت ، برای رأی دادن درباره سنگ ریزه ها خیلی دیر است.) ما قبلاً دیده ایم که اپل صفحه کلید مورد علاقه پروانه ها (هم برای راحتی و هم برای اطمینان) را در کل خط خود حذف کرده است.

شاید نگاه کردن به آنچه اپل در اواخر سال 2019 هنگامی که از MacBook Pro 16 اینچی رونمایی کرد و طرح صفحه کلید جدید را منتشر کرد ، امری آموزنده باشد: MacBook Pro 16 اینچی بهترین تجربه تایپ در لپ تاپ Mac را ارائه می دهد. “به نظر می رسد یک کتاب بازی است ، نه؟ نیازی به گفتن از صفحه کلید قدیمی نیست – مهم این است که صفحه کلید جدید بهترین تا کنون است!

(این مثال همچنین اطلاعات کلیدی در مورد چگونگی بازگشت به ویژگی های قدیمی را در صورت اپل بودن فراهم می کند –انجام ندهید. در عوض ، چیز جدیدی ایجاد کنید که شامل ویژگی های قدیمی باشد ، اما با اختلاف کافی که می توانید آن را چیز دیگری بنامید و ادعا کنید که بهترین است تاکنون ، نه فقط بهترین از سال 2015 است.

ما به حرف مشتریان خود گوش فرا دادیم

با این حساب ، اکنون تصور کنید که اپل MacBook Pro جدیدی را راه اندازی می کند. اگر کانکتور MagSafe وجود داشته باشد ، بدیهی است که از انواع قدیمی برخوردار نخواهد بود. ممکن است از اتصالات کامل Thunderbolt پشتیبانی کند ، بنابراین می توانید به صورت مغناطیسی به اسکله ها و نمایشگرها متصل شوید. از شکل و اندازه جدیدی برخوردار خواهد بود. و شاید حتی به جای اتصال محکم به آجر ، به یک منبع تغذیه استاندارد USB-C متصل شود ، مانند نمونه های قدیمی MagSafe.

نوار لمسی macbook pro 2016 IDG

آیا اپل فقط صفحه لمسی را ترک می کند یا دوباره آن را اختراع می کند؟

خلاص شدن از شر Touch Bar کار دشواری است. آیا اپل به راحتی اعتراف می کند که مشتریانش کلیدهای عملکرد فیزیکی را ترجیح می دهند یا اینکه ویژگی جدیدی را معرفی خواهد کرد که به عنوان پیش فروش معرفی Mac به فروش می رسد؟ (فقط آن را از یک حوله کامل بچرخانید ، اما تصور کنید که چگونه صفحه نمایش را لمس کنید و یک صفحه نمایش صفحه لمسی را ارائه دهید ، شاید با داک ترکیب شود.) اپل همیشه ترجیح می دهد داستان اختراع جدید خود را به جای مرگ بسازد. از قدیمی آن.

وقتی به آن فکر می کنید ، بسیار خنده دار است که اپل گاهی اوقات این تحریفات را تجربه می کند. به نظر من شخصاً بد نیست كه فقط یك شركت بگوید: “ما به سخنان مشتریان خود گوش فرا دادیم و دریافتیم كه آنها اسلات کارت SD و کلیدهای عملکرد فیزیکی را می خواهند.” گوش دادن به مشتریان شما و دادن آنچه که آنها می خواهند چیزی نیست نشانه شکست در واقع ، این نشانه این است که شما کار درستی انجام می دهید. و اگر اپل انسان بود ، به او می گفتم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر