آیا تردمیل برای زانو ضرر دارد؟

خروس­بازهای ایرانی برای تقویت بنیه خروس­ها و جلوگیری از هر گونه کمبود غذایی، در روزهای آماده سازی، هر روز صبح مقداری میوه و سبزی و در وعده عصر از غلات خیسانده به آنها می­دهند و علاوه بر آن هفته ای سه بار بعد از آخرین وعده غذای روزانه تخم مرغ آب پز و گاه نواله تقویتی به حیوان داده میشود. جک گازی که بر روی این دستگاه تعبیه شده است به شما کمک می کند تا با استفاده از آن تسمه تردمیل را به آرامی به حالت آماده دربیاورید. تسمه های تردمیل، شاخه ای از تسمه های صنعتی از جنس پی وی سی (PVC) می باشند که نوع آج و نخی که در آنها استفاده شده، طراحی شده برای دستگاه های تردمیل است. نبض ما- دستگاه تردمیل که اکثراً موتوردار است، شامل تسمه پهنی است که با چرخش به دور غلطکها بر روی صفحه اصلی امکان راه رفتن و دویدن با سرعتهای موردنظر را ایجاد مینماید. تردمیل یک تسمه دارد که چرخش آن باعث به حرکت درآمدن صفحه این دستگاه میشود.

تردمیل قسطی اصفهان
موتور تردمیل نیروی لازم را به تردمیل انتقال می دهد تا تسمه به حرکت درآید. در زمان دویدن در بیرون بدن شتاب برای حرکت نیاز به شتاب گرفتن رو به جلو دارد، ولی در زمان دویدن بر روی تردمیل این شتاب وجود ندارد. کسانی که با تردمیل کار میکنند، به علت اینکه در فضای بیرون از منزل و فضای آزاد نیستند، ناخودآگاه مراقب رطوبت و گرما و میزان تعریق خود نیستند و این موضوع ممکن است موجب بروز شوک گرمایی یا افت فشار خون شود. 4. در صورتی که در حین دویدن احساس سر گیجه و یا سیاهی رفتن چشم ها را دارید بلافاصله تمرین را متوقف کنید. زمانی که می بینید حریف خیمه زده و خروس شما بدجوری کتک میخورد و مخصوصا زمانی که خروس از نفس افتاده، بدنش اسپاسم کرده، عضلاتش گرفته و جواب نمیدهد سعی کنید به هر دلیل ممکن مانند پر در دهن داشتن یا اینکه خروس ها به گوشه میدان رسیدن و به در و دیوار و تماشاچی ها میخورند و خلاصه به هر دلیلی، خروس را بردارید و چند دقیقه نگه دارید تا نفسش جا آمده و کمی ران هایش را ماساژ دهید. نوع دیگر از موتور که بیشتر تردمیل های باشگاهی استفاده می شود (AC) است که از جریان متناوب برق استفاده می کند.

این تردمیل به واسطه ی نوع ضربه گیر هنگام دویدن تجربه ای شبیه به تجربه ی دویدن روی چمن برای شما تداعی می کند. استفاده از تردمیل نیز باعت سوختن کالری می شود به همین دلیل با این دستگاه فرد می تواند به راحتی تردمیل فلکس فیت وزن کم کند. قدرت موتور، کمترین و بیشترین سرعت، مدت کارکرد، شیب برقی و دستی و حداکثر وزن قابل تحمل شرایط و نوع تردمیل را تعیین مینماید. تردمیل F16 یکی از این نوع تردمیل ها است که دارای ابعاد کلی ۱۷۸x81x128 سانتی متر می باشد، تردمیلی که از قابلیت های مختلفی نظیر پخش موزیک از طریق USB و AUX برخوردار می باشد و به کاربر اجازه می دهد که در زمان انجام ورزش به آهنگ های مورد علاقه خود نیز گوش فرا دهد و انگیزه ی بیشتری را برای تمرینات خود کسب کرده و مدت زمان بیشتری را ورزش کند. عضو انجمن آسیبهای ورزشی، آرتروسکوپی و جراحی زانو، استفاده از تردمیل را برای زانوهایی که شدیداً پرانتزی هستند، افرادی که تحت اعمال جراحی دیسک کمر قرار گرفتهاند و افرادی که سابقه پیچخوردگی مکرر مچ پا دارند، مناسب ندانست.

زانوهایی که شدیدا پرانتزی هستند، افرادی که تحت عمل جراحی دیسک کمری و تحت درمانهای تعویض مفصل قرار گرفتهاند و افرادی که سابقه پیچ خوردگی مکرر مچ پا دارند نیز نباید از این دستگاه استفاده کنند. این جراح مفاصل و استخوان گفت: زانوهایی که شدیدا پرانتزی هستند، افرادی که تحت اعمال جراحی دیسک کمری و تحت درمان های تعویض مفصل قرار گرفته اند و افرادی که سابقه پیچ خوردگی مکرر مچ پا دارند نیز نباید از این دستگاه استفاده کنند. در اکثر تردمیل ها ضربه گیر وجود دارد که این قسمت به صورت لاستیک های منعطف زیر تخته تردمیل تعبیه شده است و باعث می شود تا به مفاصل زانو و کمر فشار کمتری وارد شود. دارای یک ضمانت مدامالعمر از یک شرکت خوشنام است. برای انجام سرویس تردمیل خود بهتر است از یک سرویس کار تردمیل حرفه ای و زبده و متخصص استفاده کنید تا تمامی مراحل سرویس تردمیل شما را به بهترین نظم و ترتیب انجام دهد. در اقلب موارد سرعت مورد استفاده بین ۳ تا ۷ کیلومتر در ساعت است و برای دویدن بین ۶ تا ۱۰ کیلومتر بر ساعت می باشد و بیشتر از این سرعت برای دونده های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.