[ad_1]

اپل با معرفی و ترویج فناوری های جدید بیگانه نیست. iMac اصلی برای اولین بار از USB استفاده نکرد ، اما منجر به پذیرش استاندارد شد. نمایشگرهای چند لمسی قبل از آیفون وجود داشته اند ، اما این اولین محصول تجاری واقعی است که آن را ارائه می دهد. با این حال ، گاهی اوقات ، این فن آوری ها مدتی طول می کشد تا بارداری انجام شود. و هیچ نمونه ای بهتر از اتخاذ باند پهنای باند فوق العاده یا UWB توسط اپل در سال های اخیر وجود ندارد.

مانند این فناوری های دیگر ، فناوری های باند پهن فوق العاده نیز چنین نیستند جدید به عنوان یک مفهوم ، اما این چیزی است که واقعاً در بازار مصرف خانه پیدا نکرده است. در سال 2019 ، اپل سری آیفون 11 را منتشر کرد و یک تراشه سفارشی به نام U1 در آن گنجانده است. در حین معرفی ، اپل در مورد خصوصیات شگفت انگیز U1 و اینکه چگونه می توان از آن نه تنها برای ردیابی موقعیت اشیا with با دقت باورنکردنی استفاده کرد ، بلکه حتی این توانایی را دارد که شما را به سمت سمت راست هدایت کند ، گفت.

اما تقریباً یک سال و نیم بعد ، U1 همچنان یک فناوری بدون کاربرد زیاد است. بله ، در AirDrop تعبیه شده است تا به شما نشان دهد نزدیک ترین دستگاه به کدام دستگاه نزدیک است ، اما فقط با تلفن های دیگر با U1 فعال شده کار می کند و اثبات مفهوم است تا ویژگی واقعی که می توانید تبلیغ کنید. علاوه بر این ، واقعاً چیزهای زیادی وجود ندارد آنجا آنجا – هنوز با در اختیار داشتن چندین فناوری مجهز به U1 ، سرانجام 2021 سال دستیابی به موفقیت برای این فناوری است.

با یا بدون U1

سال گذشته ، به نظر می رسید که اپل به اندازه کافی از توانایی آینده U1 اطمینان دارد که همچنان می تواند آن را در محصولات خود بگنجاند. جانشینان آیفون 11 خط 12 آیفون نه تنها دارای تراشه U1 هستند ، بلکه اپل واچ سری 6 و HomePod mini نیز که در پاییز سال گذشته منتشر شد ، آن را شامل می شوند.

با معرفی این دستگاه ها ، اپل وقت زیادی را صرف گفتن در مورد اینکه می تواند از این تراشه ها استفاده کند ، نمی کند ، به جز یک مثال سریع: جایگزینی برای ویژگی Handoff ، که به شما امکان می دهد فقط با نزدیک نگه داشتن صدا از آیفون به HomePod خود انتقال دهید. نسخه فعلی این ویژگی از فناوری دیگری به نام NFC (همان مورد استفاده شده برای Apple Pay) استفاده می کند ، اما حساس و غیر قابل اعتماد است. نسخه U1 قرار است بهتر باشد … اما وقتی نسخه اصلی iOS 14 چرخید ، مخفف آن را ایجاد نکرده بود. اکنون فقط به روزرسانی موجود در آن بتا رسیده است ، بنابراین ممکن است هفته ها یا ماه ها باقی بماند.

homepod mini space خاکستری سفید سیب

HomePod mini دارای تراشه U1 است

اما دلیل واقعی تعهد اپل به پهنای باند فوق العاده در صورتی ادامه خواهد داشت که U1 را در سایر محصولات خود گنجانده باشد. به روزرسانی iPad Air پاییز گذشته شامل فناوری نبود ، اما انتظار می رود iPad Pro بهار امسال به روز شود. با توجه به اینکه به روزرسانی ناچیز سال گذشته این ویژگی را ندارد ، نشان دهنده این است که آیا U1 را شامل می شود. (یا اگر هم بگویید)

به همین ترتیب ، جدیدترین M1 Mac اپل که در اطراف سیلیکون سفارشی اپل ساخته شده است ، از پهنای باند فوق العاده ای نیز برخوردار نیست – مشخص نیست که آیا این شرکت فکر می کند فقط در این دستگاه ها مفید نخواهد بود ، آیا برای نسخه های بعدی اختصاص داده شده است یا این که تصمیم گرفت که کشتی از طریق فناوری حرکت کند.

برچسب ، این تو هستی

با توجه به اتصال فوق پهن باند در یافتن و هدف قرار دادن اشیا ، محصول قاتل برای U1 یکی از محصولات اپل است که هنوز منتشر نکرده است ، اگرچه وجود آن به خوبی تایید شده است.

شایعات و درزهای زیادی در مورد آنچه AirTags نامیده می شود ، رقیب اپل برای ردیابی پس زمینه مانند آنچه توسط Tile فروخته شده ، وجود دارد. مدلهای موجود این fob ها اغلب به سایر فناوریهای رادیویی مانند گزینه بلوتوث کم مصرف متکی هستند. نوار پهنای باند نوید می دهد تا پیدا کردن دستگاه ها را دقیق تر کند. همچنین می تواند با سرعتی بالاتر از بلوتوث کار کند ، از طریق دیوارها کار کند و با Wi-Fi تداخل نداشته باشد یا برعکس. علاوه بر این ، انواع اپل – و احتمالاً نسخه های شخص ثالث سازگار – نیز احتمالاً از شبکه Find My گسترده اپل بهره خواهند برد ، که با استفاده از دستگاه های اپل به طور ناشناس تمام اشیا lost گمشده را در نزدیکی قرار می دهد و مکان آنها را گزارش می دهد.

به طور خلاصه ، AirTags دقیقاً همان چیزی است که U1 برای آن طراحی شده است. از بین همه نشانه ها ، پرتاب در حال نزدیک شدن است – اگر از سال 2021 شروع نشود تعجب آور به نظر می رسد … اما این همان چیزی است که ما برای سال 2020 گفتیم.

لبه U1

اپل یکی دو ویژگی دیگر را کشف کرده است که می توانند از قابلیت نظارت بر مجاورت U1 استفاده کنند. به عنوان مثال ، توسط یک ویژگی کلیدی اتومبیل پشتیبانی می شود که به آیفون های جدیدتر اجازه می دهد تا به عنوان راهی برای باز کردن اتومبیل شما کار کنند ، به شما اجازه می دهد تا هنگامی که به اندازه کافی نزدیک می شوید ، قفل اتوماتیک خود را باز کنید.

اما از نظر تئوری ، U1 همچنین می تواند به مسائل پیش پا افتاده تری کمک کند ، از جمله فراهم آوردن زمینه بیشتر برای اطلاع رسانی دستگاه ، بسته به میزان نزدیک بودن به آن. یا تصمیم بگیرید که کدام دستگاه درخواست Siri را پردازش کند. این می تواند برای ترجمه شما به یک فضای بسته ، یا تقویت اهداف بلند پروازی اپل با کمک به مکان یابی دقیق تر عناصر در فضا مورد استفاده قرار گیرد – شاید اگر این شرکت تصمیم بگیرد ، به عنوان مثال ، می خواهد کنترل کننده های بی سیم ایجاد کند. برای کار با هدفون AR.

به طور خلاصه ، احتمال زیادی برای قفل شدن تراشه U1 وجود دارد. اپل به وضوح به این پتانسیل اعتقاد دارد ، زیرا منابع خود را صرف طراحی تراشه ای برای دسترسی فوق العاده باند پهن می کند و سپس آن تراشه را در بسیاری از محبوب ترین دستگاه های خود جاسازی می کند. حالا او فقط باید توده ها را متقاعد کند.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir