[ad_1]

چند هفته دیگر ممکن است یک iPad Pro جدید باشد و ما در مورد آن چیزهای زیادی می دانیم. گرچه بعید به نظر می رسد که به طراحی جدیدی دست پیدا کنید ، اما اپل می تواند تغییرات مهمی را اعمال کند ، از جمله صفحه نمایش کوچک LED برای رنگ های OLED مانند و بهره وری انرژی ، دوربین های بهتر و پشتیبانی از 5G. اما مهمترین تغییر ممکن است تعجب آور باشد: پردازنده مرکزی.

البته ، ما کاملا انتظار داریم که آیپد پرو برای پردازنده سریعتر در دسترس باشد. اگرچه کمتر از یک سال از به روزرسانی آن می گذرد ، اما در حال حاضر iPad Pro دومین تبلت پرسرعت اپل است که پشت iPad Air تولید می کند و تبلت پرچمدار اپل را در وضعیت عجیبی قرار می دهد تا کندتر و گران تر باشد. پردازنده جدید جایگاه حقوقی iPad Pro را در رده بالای تبلت ها قرار می دهد.

با این حال ، اگرچه انتظار داشتیم که آیپد پرو همانند آیپد قبلی ، A14X یا Z را بدست آورد ، اما گزارش جدید حاکی از آن است که تبلت رده بالای اپل می تواند حتی سریعتر از حد معمول شود. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ ، پردازنده در آینده iPad Pro عملکرد “هم تراز با تراشه M1 در جدیدترین Mac” را ارائه می دهد ، که به این معنی است که سریع دیوانه خواهد شد.

اگرچه سرعت دسک تاپ در یک تبلت سبک بسیار عالی به نظر می رسد ، اما همچنین کمی زیاد است. هر کاربر iPad Pro به شما می گوید تراشه فعلی به اندازه کافی سریع است و حتی یک iPad چند سال پیش می تواند جدیدترین برنامه ها و سیستم عامل را بدون مشکل اجرا کند. پس چرا اپل باید پردازنده را فراتر از توانایی A14X ارتقا دهد؟ در اینجا پنج دلیل وجود دارد.

سرانجام در حال دریافت برنامه هایی برای Apple pro هستیم

با وجود همه کارهایی که iPad Pro می تواند انجام دهد ، هنوز در مورد برنامه های سطح حرفه ای ، به ویژه برنامه هایی که اپل ایجاد می کند ، فاصله زیادی وجود دارد. از همه قابل توجه تر ، Xcode برای iPadOS در دسترس نیست ، به این معنی که توسعه دهندگان برای توسعه برنامه های iPad به Mac نیاز دارند.

در شکل کنونی ، Xcode از مقدار زیادی منابع و توان پردازنده فراتر از آنچه هر iPad می تواند ارائه دهد استفاده می کند. اما با داشتن پردازنده کالیبر M1 ، اپل ممکن است بتواند پلتفرم توسعه دهنده iPad را به ارمغان بیاورد ، حرکتی که بلافاصله قابلیت های تبلت را افزایش می دهد. و امیدواریم نسخه تبلت Final Cut Pro X خیلی عقب نماند. از آنجا که Microsoft Surface می تواند تقریباً هر برنامه Windows را نصب و اجرا کند ، زمان آن فرا رسیده است که iPad با Mac جبران کند.

سیستم چند وظیفه ای بهتری در راه است

به بیان ملایم ، سیستم چند وظیفه ای آی پد عالی نیست. پیمایش گیج کننده و ناپایدار است ، حرکات و لمس ها بصری نیستند و کل سیستم کار کردن در بیش از یک برنامه را همزمان آسان نمی کند.

ipad pro macbook pro مایکل سیمون / IDG

چند وظیفه ای iPad Pro به آسانی Mac نیست.

یک تراشه جدید بدون تجدیدنظر در مورد کل مفهوم این مشکلات را حل نخواهد کرد ، اما به اپل اجازه می دهد تا چند روش را با روش های قدرتمندتر در نظر بگیرد. با استفاده از قدرت و منابع بیشتر ، iPad Pro می تواند از طریق صفحه نمایش بزرگتر و رابط کاربر پسند خود ، در ناوبری و چند وظیفه ای بیشتر شبیه Mac شود. و اکنون که پشتیبانی از trackpad وجود دارد ، اپل گزینه های چند وظیفه ای بیشتری دارد ، بنابراین ما دوست داریم iPadOS 15 تغییرات عمده ای در Pro ایجاد کند.

عمر باتری سرانجام بیش از 10 ساعت طول خواهد کشید

باورش سخت است ، اما از زمان ورود آیپد اصلی به تبلت های اپل “تا 10 ساعت وبگردی از طریق Wi-Fi یا تماشای فیلم” رتبه بندی شده است. اما تراشه ای با کالیبر M1 می تواند در نهایت به اپل کمک کند تا به 15 یا حتی 20 ساعت برسد ، دقیقاً همانطور که در آخرین مک بوک های M1 مشاهده کردیم. Pro با دوام بیشتر به جدایی آن از iPad Air کمک زیادی می کند و به تبلت پرچمدار اپل ویژگی ای می بخشد که سایر مدل ها ندارند.

برنامه های Mac همراه با iPad است

با انتشار تراشه Big Sur و M1 ، اپل Catalyst را با سرعت بالا با رابط بهینه شده و وضوح تصویر خود Mac منتشر کرده است تا اپلیکیشن های دسک تاپ iPad احساس نکنند که برای دستگاه موبایل ساخته شده اند.

صفحه کلید جادویی لیف جانسون / IDG

با لپ تاپ ، iPad Pro اکنون می تواند برنامه های Mac را با سهولت راه اندازی کند.

با کالیبر M1 ، کاتالیزور در نهایت می تواند در هر دو جهت کار کند. صفحه iPad کاملاً برای برنامه های Mac مناسب است و با پردازنده کالیبر دسک تاپ ، توسعه دهندگان برنامه نگران مشکلات عملکرد و حافظه نخواهند بود. بنابراین توسعه دهندگان Mac به جای اینکه فکر کنند و برنامه های تلفن همراه را به سمت دستگاه بسیار قدرتمندی سوق دهند ، می توانند مخاطبان کاملا جدیدی را جلب کرده و راه های جدیدی را برای استفاده و تعامل با برنامه های خود باز کنند. چارچوب و API جدید مورد نیاز خواهد بود ، اما با WWDC در گوشه گوشه ، ممکن است اپل ابزارهای جدیدی را در آستین خود داشته باشد.

یک ماشین هیبریدی در دست ساخت است

اپل همیشه چند قدم از آنچه در واقع می توانیم خریداری کنیم جلوتر است ، بنابراین یک تراشه قدرتمندتر در iPad Pro می تواند پیش درآمد آنچه در آینده خواهد آمد باشد. این فقط منطقی است که ماشین هیبریدی سرانجام شروع به کار کند ، و ترکیبی از بهترین هر دو جهان است: سرعت ، انعطاف پذیری ، قابلیت حمل. پردازنده M1 مشابه با iPad مهمترین زمینه را برجسته می کند و به اپل بستری برای ایجاد دستگاهی می دهد که نیازی به گوشه گیری یا مصالحه ندارد. سالها بعد ، ما می توانیم iPad Pro 2021 را با نگاهی کاملاً جدید ببینیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir