[ad_1]

درست زمانی که فکر می کردیم ماشین افسانه ای اپل غروب خورشید است ، یک سری شایعات اخیر جان تازه ای به پروژه بخشید. اما با وجود برخی علائم امیدوارکننده ، هنوز هم احتمالاً سالها با رانندگی فاصله داریم.

آخرین شایعه از طرف تحلیلگر مشهور مینگ-چی کو (از طریق MacRumors) منتشر شده است که می نویسد اپل در پروژه Apple Car با چندین خودروساز همکاری می کند ، از جمله هیوندای ، GM و سازنده PSA پژو. به گفته کو ، “اپل از منابع خودروسازان فعلی برای تمرکز بر سخت افزار و نرم افزار خود مدیریتی ، نیمه هادی های مربوط به باتری ، فرم شکل و طراحی داخلی ، یک تجربه کاربر ابتکاری و یکپارچه سازی با اکوسیستم موجود اپل استفاده خواهد کرد. به ویژه ، کو می گوید اپل از پلت فرم وسایل نقلیه الکتریکی هیوندای E-GMP به عنوان پایه و اساس Apple Car استفاده خواهد کرد.

این اولین بار نیست که می شنویم اپل با یک خودروساز معتبر در تولید اولین وسیله نقلیه خود همکاری می کند. بر اساس گزارشی از روزنامه کره اقتصادی در اوایل سال جاری ، اپل سعی کرد با هیوندای ادغام شود تا “هزینه های هنگفت” ساخت یک موتور الکتریکی با باتری را جبران کند. نشریه کره ای eDaily تأیید بیشتر شراکت هیوندای را اضافه کرد ، شرکت تابعه هیوندای کیا و کارخانه آن در جورجیا را به عنوان محل فرود احتمالی اپل اتومبیل معرفی کرد.

علاوه بر گمانه زنی های اپل کار ، تکان های اخیر هیئت مدیره اپل است که در آن رئیس سخت افزار دیرینه جان ریچیو با جان ترنوس به عنوان معاون ارشد مهندسی سخت افزار جایگزین شد تا اجازه دهد ریچیو به “پروژه جدید” در این شرکت منتقل شود. اگرچه این لزوما به معنای تمرکز جدید بر روی Apple Car نیست ، اما مطمئناً این گمانه زنی ها را به وجود می آورد که نکته مهم بعدی اپل چیز کاملاً جدید است.

شایعات مربوط به اپل اتومبیل سالهاست که شایعات زیادی در مورد آنها آغاز شده و متوقف می شود زیرا اپل توانایی های خود را بررسی می کند. اخیراً ، اپل اعلام کرد که حدود 200 کارمند متشکل از این پروژه را متفرق کرده است ، زیرا اپل آموزش مستقل و مصنوعی خود را به مناطق دیگر شرکت منتقل کرده است. با این حال ، در ماه دسامبر ، وقتی بلومبرگ اعلام كرد كه جان جاناندریا ، رئیس هوش مصنوعی به پروژه اتومبیل اپل روی آورده است ، انتظارات دوباره تمدید شد.

با این حال ، حتی با حدس و گمان های روزافزون ، اپل اتومبیل هنوز فاصله زیادی دارد. در حالی که شایعات از اوایل دسامبر حاکی از آن است که ماشین اپل ممکن است در اواخر سال جاری به بازار عرضه شود ، به سرعت غرق در آب سرد شد. بلومبرگ اعلام کرد که این ماشین “حداقل نیم دهه” طول خواهد کشید ، و کو اکنون می گوید “در اولین فرصت” تا سال 2025 ، با فشار احتمالی تا سال 2027.

و این قبل از وقوع هرگونه تولید واقعی است. حتی با همکاری یک خودروساز مشهور ، ماشین اپل مجموعه چالش های منحصر به فرد خود را ارائه خواهد داد ، خصوصاً اینکه احتمالاً پر از فناوری پیشرفته است. به عنوان مثال ، Ioniq تمام برقی هیوندای با برد 170 مایل ، بسیار پایین تر از جدیدترین تسلا و احتمالاً بسیار کمتر از آنچه اپل می خواهد ارائه دهد ، رتبه بندی شده است.

بنابراین ، اگر به دنبال خرید یک ماشین جدید اپل هستید ، احتمالاً باید دنده را عوض کنید. اپل برای ساخت یک ماشین واقعی شاید بیش از هر زمان دیگری نزدیک باشد ، اما حتی اگر این پروژه به هیچ انحراف یا حفره ای نرسد ، احتمالاً در ابتدا شاهد یک آیفون یا مک تاشو با صفحه لمسی خواهیم بود.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir