[ad_1]

12 ماه گذشته سالی نبوده است که کسی انتظار داشته باشد ، اما با حرکت به سمت 2021 ، همه ما انگشتانمان را برای آینده ای روشن تر نگه داشته ایم. این یک سال حرکت بزرگ برای این شرکت بود ، برخی از آنها سال بعد اعلامیه های بزرگتری را به راه انداختند.

بیایید گذشته را برای لحظه ای کنار بگذاریم و خود را پیش بکشیم. اگرچه 2021 هنوز “عادی” نخواهد بود – این به معنای اکنون است ، اپل ثابت کرده است که می تواند محصولات نوآورانه و با کیفیت بالا را که از آن انتظار داشتیم ، حتی در مواجهه با همه گیری جهانی ، ارائه دهد. چه چیزی می تواند از طریق خط لوله شرکت به دست آید؟

طبق معمول ، در این مرحله چیزهای فراتر از حدس و گمان وجود دارد ، اما این مانع نمی شود که در برگهای سومین فنجان چایم غوطه ور شوم تا ببینم چه چیزهایی را می توان حفظ کرد.

تا M2 و بالاتر!

انتقال به سیلیکون مصرفی اپل با انفجار در سال 2020 آغاز شد ، اما بخش قابل توجهی از مشتریان این شرکت منتظر سقوط کفش دیگر بودند. این سه مک اول M1 بدون شک چشمگیر هستند ، اما خط پایین خط اپل را نیز نشان می دهند.

شایعات مربوط به مک سیلیکونی آینده اپل در حال ظهور است ، اما به نظر می رسد احتمالاً ما شاهد انتقالاتی به سطح بالاتر MacBook Pro 13 اینچی (شاید در صفحه نمایش 14 اینچی قرار بگیریم؟) ، MacBook Pro 16 اینچی و شاید زودتر از موعد کم سرعت iMac خواهد بود ، زیرا آنها پله های بعدی نردبان هستند. مطمئناً جدیدترین نسخه Mac Pro است که گفته می شود تنها در اوایل سال 2022 عرضه خواهد شد ، اگرچه گفته می شود این ویژگی واقعا چشمگیر است ، از جمله 32 هسته با کارایی بالا – چهار برابر اندازه M1 Mac. ناگفته نماند که هر هسته احتمالاً سریعتر از آنچه قبلاً دیده ایم خواهد بود.

این تراشه ها احتمالاً محدودیت های M1 در تعداد پورت ها و میزان RAM را جبران می کنند. اما می توان انتظار داشت که بین پیشرفت پردازنده و عملکرد گرافیکی سطح بالا ، که ما نیز شنیده ایم ، برخی از ماشین های چشمگیر هستند که باید هرگونه فرض عدم مطابقت اپل با Intel انگشت پا – تا انگشتان دست

در سطح سلولی

در حالی که ما با موضوع تراشه های ساخت اپل سر و کار داریم ، پردازنده ها تنها مواردی نیستند که شرکت می خواهد آنها را پیاده سازی کند. در سال 2019 ، اپل اینتل را خریداری کرد

qualcomm x60 کوالکام

ما می توانیم درباره پایان کوالکام به عنوان تأمین کننده تراشه موبایل اپل در سال 2021 اطلاعات بیشتری کسب کنیم

تجارت و شرکت اعلام کردند که شروع به جمع آوری روند خود برای طراحی تراشه های سلول اختصاصی خود برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه خود کرده است.

اگرچه این ممکن است همان تأثیر طراحی اپل از پردازنده ها ، تراشه های گرافیکی و موتورهای عصبی خود را نداشته باشد ، اما تمایل اپل به شناسایی قسمت های اصلی زیرساخت های خود و گمراه کردن آنها همچنان ادامه دارد. در سالهای اخیر ، اپل برای تهیه مودم برای آیفون ، آیپد و ساعتهای اپل خود به کوالکام اعتماد کرده است. یک قرارداد شش ساله بین دو شرکت ، همچنین در سال 2019 ، شامل استفاده اپل از مالکیت معنوی کوالکام است – احتمالاً تا زمانی که بتواند مودم های خود را جایگزین همه تراشه ها کند.

این بدان معنا نیست که این تراشه ها لزوماً در سال 2021 ظاهر می شوند: رشد iPads و iPhone در سال آینده احتمالاً قبلاً آغاز شده است و مطمئناً مدتی طول می کشد تا شرکت تولید سخت افزار مودم خود را بسازد ، آزمایش و مقیاس بندی کند. اما این احتمال وجود ندارد که جزئیات بیشتر در سال آینده ظاهر شود.

محاسبه در دوره COVID

کمی جایگزین است ، اما کنجکاو هستم ببینم آیا برنامه های اپل برای سال 2021 همچنان با شرایطی که جهان در آن قرار دارد سازگار است. مدیران این شرکت از کارمندان خود برای ادامه کار بزرگ در طی یک بیماری همه گیر تمجید کردند ، اما مکانهای زیادی وجود دارد که شرکت می تواند همچنان پیشرفت چشمگیری در زندگی مردم داشته باشد زیرا ما در طی شش تا دوازده ماه آینده بیرون می رویم.

درست در بالای سر: به احتمال زیاد همه کاربران اپل از بهبودهای مداوم FaceTime بهره مند می شوند که ویژگی های بیشتری را با رقبایی مانند Zoom یا Microsoft Teams هماهنگ می کند. (و به ویژه با توجه به بسیاری از مسائل حریم خصوصی و رمزگذاری قبلی ، که به نظر می رسد باعث حمله اپل شده است.) لازم به ذکر نیست ، در نهایت باعث تقویت دوربین جلوی برخی از Mac های آن می شود. و اگرچه Fitness + به تازگی راه اندازی شده است ، جالب است بدانید که آیا اپل می تواند خدمات فراتر از سلامت جسمی را شامل سلامت روان نیز بهبود بخشد.

خیلی بیشتر

کارت های زیادی برای سال آینده وجود دارد: به نظر می رسد اپل تی وی باید تازه شود و شایعات مداوم حاکی از آن است که این شرکت ممکن است موفقیت دیگری در بازی داشته باشد و حتی ممکن است ریموت را دوباره طراحی کند. iPad Pro در حال حاضر توسط iPad Air سال گذشته گران قیمت است و این وضعیت ممکن است طولانی نباشد: یک مدل جدید ، احتمالاً با فناوری microLED و پردازنده بهبود یافته ، می تواند در بهار ظاهر شود. در مورد برچسب های مرموز ردیابی که هرگز تحقق نیافتند ، چطور؟ و البته سوال بزرگ: آیا اپل خط آیفون 13 را عرضه می کند؟ یا آیا خرافات ایجاب می کند آن را چیز دیگری بنامند؟ (سلام ، هرگز آیفون 9 وجود نداشت.)

یک چیز قطعی است: سال آینده در دنیای اپل چیزی غیر از کسل کننده خواهد بود. ما مشتاقانه منتظر نگاه کردن هستیم و امیدواریم که شما به سفر خود پایبند باشید. اینجا تا سال 2021 است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر