[ad_1]

پس از یک سال که پیشرفت های زیادی در ارائه محصولات سیلیکونی اپل از جمله پردازنده های A14 Bionic و M1 ایجاد کرده است ، به نظر می رسد اپل به دنبال وارد کردن حتی اجزای بیشتری به بدنه خود است. گزارش جدید بلومبرگ ادعا می کند که اپل کار بر روی اولین مودم همراه خود را برای آوردن 5G به اجزای سیستم در حال رشد خود با یک تراشه آغاز کرده است.

توسعه مودم 5G تعجب آور نبود ، زیرا اپل در سال 2019 یک میلیارد دلار باقیمانده از تجارت تراشه تلفن های هوشمند اینتل پرداخت کرد. طبق گزارشی از مارک گورمن ، جانی سوروجی ، معاون ارشد فناوری سخت افزار اپل ، در تالار شهر اخیر گفت. که اپل “توسعه اولین مودم همراه داخلی ما را آغاز کرده است ، که یک انتقال مهم استراتژیک دیگر را امکان پذیر می کند.”

احتمالاً سالها طول می کشد تا توسعه هر یک از محصولات اپل به دست بیاید ، اما این یک گام مهم است. مودم ها و به خصوص مدل های 5G به شدت تشنه برق هستند ، بنابراین نصب یک مودم در خانه می تواند سود زیادی در مصرف انرژی و بازده گرما و همچنین عمر باتری به همراه داشته باشد.

اپل از مودم های اینتل و کوالکام در محصولات همراه قبلی خود از جمله آیفون ، آیپد و اپل واچ استفاده کرده است. با این حال ، اولین محصول 5G اپل ، آیفون 12 ، کاملا متکی به مودم X55 کوالکام بود ، زیرا اینتل توسعه را رها کرد و فضای کمی برای اپل باقی گذاشت. اپل قبلاً در اوایل سال 2019 تعهد 6 ساله ای برای تراشه مجوز از کوالکام امضا کرده بود.

واردات مودم به صورت داخلی احتمالاً هزینه ها را کاهش می دهد اما عواقب آن بسیار بیشتر است. این می تواند اتصال تلفن همراه را به یکی از ویژگی های استاندارد iPad و Apple Watch تبدیل کند – زیرا شما مجبور نیستید یک مدل تلفن همراه را انتخاب کنید ، اما اگر بخواهید در آن وجود خواهد داشت.

احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. اینتل قبل از کنارگذاشتن پروژه مودم 5G خود را سالها تولید کرد و حتی مودم 5G نسل اول کوالکام نیز دارای مشکلات گرما و انرژی بود. اما همانطور که سروجی گفت ، “سرمایه گذاری های استراتژیک درازمدت مانند اینها بخش مهمی در امکان تولید محصولات ما و ارائه مجموعه ای غنی از فن آوری های نوآورانه برای آینده ما است.”

امیدوارم ، این آینده شامل جام مقدس دستگاه های متصل ، MacBook باشد. اپل هنوز یک مک را با اتصال سلولی ارسال نکرده است ، احتمالاً به دلیل محدودیت در مصرف برق و عمر باتری است ، اما M1 Mac ، که به طور قابل توجهی باعث بهبود عمر باتری MacBook Air و MacBook Pro شده است ، چشم انداز را تغییر می دهد. و با استفاده از مودم خود ، بهره وری انرژی حتی یک مشکل کوچکتر خواهد بود.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر