[ad_1]

اپل انقلاب قانونی دانلود موسیقی iTunes را آغاز کرد ، که با حذف محافظت از کپی DRM از بارگیری موسیقی خود ، عوض شد و در سال 2007 با انتشار iTunes Plus منجر به پیشرفت عمده ای در کیفیت موسیقی دیجیتال شد.

اما بیش از یک دهه بعد ، این شرکت برای پخش موسیقی برای گرفتن وام عبارتی که استیو جابز اغلب از آن استفاده می کرد ، جالب بود. وقتی صحبت از کیفیت موسیقی می شود ، اپل یک خیابان جلوتر نیست – بلکه یک خیابان پشت آن است.

زمان آن رسیده است که اپل موزیک یک نسخه عالی را به روز کند – و برخی از فناوری های اخیراً راه اندازی شده اپل حتی می توانند از نظر کیفیت صدا بهتر از رقبا عمل کنند.

حقایق مربوط به کیفیت صدا

این هفته ، Spotify به آخرین سرویس موسیقی تبدیل شد که با پیوستن به آمازون ، تیدال و سایر خدمات با ارائه صدای بدون تلفات به مشترکان ، از نوار صوتی با کیفیت بالا بهره می برد.

فقط برای یک لحظه بایگانی کردن. بیشتر موسیقی های دیجیتال ، چه بارگیری و چه پخش جریانی ، از الگوریتم های فشرده سازی داده برای کاهش اندازه پرونده استفاده می کنند. این مهم در زمانی مهم بود که فضای ذخیره سازی پخش کننده های موسیقی و پهنای باند اینترنت محدود بود.

این الگوریتم ها فایل هایی بسیار کوچکتر از رکورد اصلی را تولید می کنند ، اما با هزینه برخی از کیفیت صدا. با نرخ بیت پایین ، همه چیز بی صدا به نظر می رسد. با متداول ترین نرخ بیت در ابتدای عصر MP3 ، موسیقی بسیار خوب به نظر می رسید ، اما اگر با دقت گوش دهید ، می توانید مصنوعات عجیب و غریب را بشنوید. از نظر من ، آنها همیشه روی سنجها واضح بودند – اینکه کوبه های درخشان به شستشوی صدای سفید تصادفی تبدیل می شود.

معرفی iTunes Plus توسط اپل میزان بیت استاندارد را دو برابر کرد. امروز ، این کیفیت صدای پیش فرض Apple Music است. کیفیت پیش فرض Spotify امروز در همین محدوده قرار دارد – اگر حساب پولی دارید. (حسابهای رایگان به جریانی با کیفیت بسیار پایین دسترسی دارند).

به همه این الگوریتم های فشرده سازی الگوریتم های با ضرر گفته می شود زیرا در ازای اندازه کوچکتر پرونده ها ، قطعات صوتی را دور می اندازند. اما همچنین روش دیگری برای کوچک کردن فایل های صوتی وجود دارد که به آن فشرده سازی بدون از دست دادن می گویند. پرونده ها بسیار بزرگتر هستند (اگرچه هنوز بسیار کمتر از فایلهای صوتی فشرده نشده هستند!) ، اما پرتاب کنید نه اطلاعات دور از فایل صوتی اصلی “کیفیت CD”.

به شخصه ، من فکر می کنم سرعت جریان فعلی بسیار خوب است. فقط گوش های سخت گیر می توانند تفاوت بین یک پرونده از دست دادن سرعت بالا و یک فایل بدون ضرر را درک کنند. با این حال ، برخی از افراد قادر به درک خواهند بود – و دیگران با دانستن اینکه صدای اصلی را دریافت می کنند ، احساس بهتری خواهند داشت ، حتی اگر مطمئن نیستند که آیا تفاوت را می شنوند.

پشت منحنی

علی رغم جذابیت واقعی صدای با کیفیت بالا برای مخاطبان گسترده ، واقعیت این است که اپل در حال حاضر از همه رقبای خود عقب است. این امر به این درک منجر خواهد شد که اپل به اندازه Spotify به کیفیت صدا علاقه ندارد – و این برای رقابت عالی نیست ، حتی اگر اکثر مردم مزایای پرداخت نسخه بی ضرر کتابخانه موسیقی خود را نبینند.

به همین دلیل احساس اجتناب ناپذیری می کند که اپل مجبور است جریانهای خود را ارتقا دهد و نسخه ای با کیفیت بالا ، احتمالاً با رمزگذار رمزگذار بدون ضرر خود اپل ، ALAC ، رمزگذاری شود. این شرکت نمی تواند به Spotify اجازه دهد این دیدگاه را داشته باشد که Apple Music از نظر کیفیت صدا دوم است.

اگر اپل این کار را انجام دهد ، برای دسترسی به جریان های با کیفیت بالا احتمالاً هزینه اضافی دریافت می کند ، هرچند ممکن است در برخی از بسته های Apple One آن ، به ویژه بسته رده بالای Premier وجود داشته باشد.

فراتر از ضرر رفتن

اما من فکر می کنم که اپل می تواند از Spotify بگذرد و برخی از کارهای اخیر آن در زمینه سخت افزار تجارت خود می تواند به آن کمک کند. AirPods Pro و AirPods Max نه تنها هدفون باکیفیت هستند ، بلکه اکنون از Spatial Audio پشتیبانی می کنند که صدای چندین کانال را از فیلم ها و نمایش های تلویزیونی رمزگشایی می کند و صداها را در فضای اطراف شنونده قرار می دهد.

صنعت موسیقی سالهاست که آزمایش صوتی چند کاناله را انجام می دهد. من در دهه 2000 چندین سی دی صوتی DVD خریداری کردم که صدای با کیفیت بالا و میکس صوتی فیلم 5.1 را که توسط سیستم سینمای خانگی من پخش می شد ، ارائه می داد. این فرمت های دیسک صوتی از کار افتاد ، اما فرمت های خریداری شده صدا داشت عالی، و باعث شد من باور کنم که اگر شرایط مناسب باشد ، صدای چند کاناله می تواند محبوب باشد.

فرودگاه های سیب حداکثر سیب

اپل موزیک می تواند دسترسی صوتی چند کاناله را ارائه دهد و آن را با AirPods Pro یا AirPods Max ترکیب کند تا تجربه صوتی بی نظیری را ارائه دهد.

بین AirPods و Apple TV ، در صورت اتصال بلندگوهای سینمای خانگی یا نوار صدا ، اپل به خروجی صدای چند کاناله در گوش افراد و به طور بالقوه در اتاق نشیمن آنها دسترسی دارد.

تصور کنید که اپل موزیک امکان دسترسی به صدای چند کاناله را فراهم می کند ، که در ترکیب با AirPods Pro یا AirPods Max می تواند یک تجربه صوتی را ارائه دهد که فراتر از صدای بدون تلفات در یک استریو ساده قدیمی است.

قطعات در آنجا هستند. اپل احتمالاً قدرت (و پول نقد) را دارد که شرکت های ضبط را به بازی ترکیبی چند کانال ترغیب کند. و این باعث می شود اپل به جای جایی که این هفته در آن قرار گرفته بود – پشت Spotify و تقریباً همه دیگر ، پیشتاز باشد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir