[ad_1]

مک بوک های جدید مجهز به M1 از زمانی که فقط یک ماه پیش به بازار عرضه شده اند سر و صدای زیادی در این صنعت ایجاد کرده اند ، اما طبق شایعه جدید ، ما سطح آنچه سیلیکون جدید اپل می تواند انجام دهد را خراشیده ایم. بلومبرگ گزارش داد که اپل سخت در حال کار بر روی تراشه هایی است که در دور بعدی مک سیلیکونی اپل نیرو می گیرند و بهترین نسخه ممکن است تا 32 هسته با عملکرد بالا داشته باشد.

این کاملاً یک گام بالاتر از تراشه M1 فعلی است که دارای چهار هسته با کارایی بالا است و تقریباً از هر مک دیگری که قبل از آن بوده بهتر است. گفته می شود که این تراشه پیشرفته در سال 2022 “Mac Pro با اندازه کوچک” را راه اندازی کرده است. اپل Mac Pro فعلی را با پردازنده 28 هسته ای Xeon به قیمت 12999 دلار به فروش می رساند.

بر اساس این گزارش ، از دیدگاه مصرف کننده ، اپل در حال کار بر روی طراحی تراشه های جدید با “حداکثر 16 هسته قدرتمند و چهار هسته کارآمد” است. انتظار می رود اپل iMac های جدیدی را به بازار عرضه کند – احتمالاً با طراحی کاملاً جدید – و همچنین MacBook Pro 14 و 16 اینچی در سال 2021. بلومبرگ می گوید تراشه جدید ممکن است در مدل ها متفاوت باشد ، “فقط 8 یا 12 مورد هسته های پردازنده بسته به نوع تولید فعال می شوند. “

از لحاظ گرافیکی ، اپل در حال آزمایش پردازنده های گرافیکی 16 هسته ای و 32 هسته ای است که به ترتیب در پردازنده های گرافیکی 7 و 8 هسته ای موجود در MacBook Air و MacBook Pro رونق زیادی دارد. اپل برای سیستم عامل های پیشرفته تر Mac ، در حال آزمایش انواع مختلفی با 64 و 128 هسته ویژه است که می توانند با جدیدترین کارت های Nvidia و AMD رقابت کنند.

منابع به این نشریه گفتند که “اپل هنوز ممکن است تصمیم بگیرد که این تراشه ها را به نفع نسخه های کوچکتر Mac برای سال آینده حفظ کند.” با این حال ، احتمالاً سرعت آنها بسیار بالاتر از مدل های Intel است که جایگزین آن می شوند.

بلومبرگ همچنین خاطرنشان کرد که تراشه M1 در MacBooks جدید “نوعی پردازنده جدید iPad است که برای گنجاندن در iPad Pro جدید طراحی شده است ، که سال آینده وارد می شود.” این می تواند یک موفقیت در تراشه های سری A باشد که در حال حاضر استفاده می کند و شکاف دیگری بین خطوط Pro و غیر Pro ایجاد می کند.

مسئله مهم در مورد ماشین های جدید میزان حافظه RAM است که تراشه های جدید از آن پشتیبانی می کنند. مک های M1 فعلی به 16 گیگابایت رم می رسند ، در حالی که Mac Pro اپل 1.5 ترابایت RAM را حدود 25000 دلار افزایش می دهد. ماشین آلات پیشرفته مطمئناً از محدودیت های بالاتری پشتیبانی می کنند ، اما بعید به نظر می رسد اپل چیزی نزدیک به آن ارائه دهد. با فرض اینکه تراشه های جدید از حافظه RAM یکپارچه M1 Mac اول استفاده می کنند ، Mac Pro به اندازه حافظه قبلی مبتنی بر Intel نیازی به حافظه نخواهد داشت.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر