[ad_1]

گوگل Chrome 88 را در این هفته راه اندازی کرد و در حالی که نسخه های مرورگر معمولاً خبر از موارد جدید می دهند ، قابل توجه ترین تغییر در این به روزرسانی چیست نه مشمول. Chrome 88 Adobe Flash و FTP را استراحت می دهد. RIP حدود 2000 اینترنت.

هیچ یک تعجب آور نیست ، اگرچه شاعرانه است که آنها در کنار هم به خاک سپرده شده اند. Adobe در اواخر سال 2020 بارگیری Flash Player را متوقف کرد ، وعده داده شده سالها قبل را متوقف کرد و چند هفته بعد به طور کامل مسدود کردن محتوای Flash را آغاز کرد. حذف Flash از Chrome 88 فقط روش Google برای شستن توالت است.

از طرف دیگر ، FTP نیست مرده است ، اما اکنون برای کاربران Chrome است. پروتکل انتقال پرونده برای ده ها سال به کاربران در ارسال پرونده از طریق اینترنت کمک می کرد ، اما در دوره ای از خدمات ذخیره سازی ابر ابر و سایر روش های اشتراک ، استفاده از آن رو به زوال است. Google به آرامی غیرفعال کردن پشتیبانی FTP در Chrome 86 برای ZDNet را شروع کرده و شما دیگر به مرورگر به اتصالات FTP دسترسی نخواهید داشت. در عوض ، اگر به نرم افزار FTP مستقل نیاز دارید ، مانند FileZilla ، به دنبال آن باشید.

این همه ماجرا نیست. کاربران Mac باید توجه داشته باشند که Chrome 88 از OS X 10.10 (OS X Yosemite) پشتیبانی نمی کند. Yosemite در سال 2014 منتشر شد و آخرین به روزرسانی خود را در سال 2017 دریافت کرد.

البته مجموعه ای از ویژگی ها نیز اضافه شده است. Chrome اکنون بارگیری های رمزگذاری نشده را که از یک صفحه وب رمزگذاری شده انجام می شود ، مسدود می کند. با تم تاریک ویندوز 10 رفتار را بهبود می بخشد. و به صورت اختیاری پشتیبانی از ویژگی هایی مانند جستجوی برگه ، تم های روشن و تاریک سیستم عامل Chrome و درخواست های مجوز مجوز را اضافه می کند ، اگرچه این موارد به فعال شدن پرچم های اختیاری نیاز دارند ، همانطور که در How To Geek توضیح داده شده است.

اما گوگل که Flash و FTP را از بین می برد ، می تواند پاورقی هایی باشد که کاربران مدرسه قدیمی را به صورت آنلاین مورد حمله قرار می دهد. Chrome 88 اکنون خارج شده است. با باز کردن منوی گزینه های Chrome و رفتن به بخش ، می توانید بارگیری را بارگیری کنید تنظیمات> راهنما> درباره Chrome.

اگر این خبر باعث احساس مالیخولیای شما می شود ، با نگاه به فناوری که در سال 2020 درگذشت ، همچنان در گورستان بگردید. بله ، Flash آنجاست.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر