[ad_1]

اولین Mac هایی که توسط پردازنده های طراحی شده توسط اپل طراحی می شوند سرانجام اینجا هستند. و در خارج ، آنها تقریباً زنگوله هایی برای Mac های مبتنی بر Intel هستند که جایگزین آنها می شوند.

اما در داخل آنها مانند رایانه های دیگر نیستند. اپل ابتدا رویکرد خود را برای طراحی سیستم به Mac معرفی کرد ، که طی سالهای تکرار در iPhone و iPad آموخته است.

برای معاملات عالی تعطیلات در ابزارهای اپل ، به لیست بهترین معاملات جمعه سیاه برای iPad ، AirPods ، ساعت ، MacBooks و موارد دیگر مراجعه کنید.

آن دسته از ما که عادت داریم به روشی خاص درباره کامپیوترهای شخصی فکر کنیم ، باید خود را با این واقعیت جدید وفق دهیم. این جهانی است که اپل سه مدل مختلف مک را حتی بدون نشان دادن ساعت CPU درون آن به فروش می رساند. (به هر حال ، این برای iPhone یا iPad کار نمی کند.)

اما شاید عنصری از مشخصات که بیشترین انحراف از طرز تفکر قدیمی را می طلبد حافظه سیستم باشد. این یک ویژگی است که اغلب سو mis تفاهم نمی شود (و اغلب با اندازه فضای ذخیره سازی اشتباه گرفته می شود) و اکنون سیلیکون Mac و Apple از آن به روشی کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

روش قدیمی تفکر درباره RAM از بین رفته است. به دنیای معماری حافظه متحد خوش آمدید.

بخشی از بسته

مانند تراشه های گرافیکی یکپارچه اینتل ، تراشه M1 شامل یک پردازنده گرافیکی است و حافظه سیستم توسط هسته پردازنده و هسته گرافیکی به اشتراک گذاشته می شود. (و همچنین ، در مورد M1 ، هسته هایی که موتور عصبی را تشکیل می دهند.) اما اپل در هنگام تغییر اصطلاحات خود برای توصیف یک ساختار حافظه واحد ، سعی دارد به این نکته اشاره کند که رویکرد M1 کمی متفاوت است.

بزرگترین تفاوت این است که در M1 حافظه بخشی از خود معماری M1 است. در مادربرد M1 Mac هیچ شکاف حافظه یا شکافی وجود ندارد و همچنین محلی برای اتصال دائمی تراشه حافظه وجود ندارد. در عوض ، حافظه در همان بسته ای قرار دارد که شامل خود M1 است.

این بدان معناست که وقتی یک Mac مبتنی بر M1 خریداری می کنید و پیکربندی حافظه را انتخاب می کنید ، همین. بسیاری از مکینتاش های دیگر با حافظه لحیم شده نیز وجود دارند که قابل ارتقا نیستند ، اما این کمی متفاوت است زیرا حافظه در اصل بخشی از بسته M1 خود است.

گوشه فوقانی m1 mac mini IDG

اولین دور مک سیلیکونی اپل که شامل Mac mini است حداکثر می تواند 16 گیگابایت حافظه داشته باشد. این می تواند از طریق طراحی باشد.

با نگاهی به دور اول M1 Mac ، به نظر می رسد که M1 فقط می تواند از 8 یا 16 گیگابایت حافظه استفاده کند. این ممکن است در واقع محدودیت سختی نداشته باشد – شاید اپل مانع محدودیت این سیستم های سطح پایین می شود. اما به احتمال زیاد تا زمانی که اپل نسخه رده بالاتری از M1 را ارائه ندهد ، Mac ها سیلیکون اپل با بیش از 16 گیگابایت را نخواهند دید.

مزایای ادغام

اما اپل با وجود سو mal نیت ، حافظه را روی تراشه یکپارچه نمی کند. این کار را انجام می دهد زیرا رویکردی است که می تواند برخی از مزایای چشمگیر را به سرعت افزایش دهد.

حافظه پردازنده M1 یک استخر منفرد است که از هر قسمت پردازنده قابل دسترسی است. اگر سیستم به حافظه گرافیکی بیشتری نیاز داشته باشد ، می تواند آن را اختصاص دهد. اگر برای موتور عصبی نیز به حافظه بیشتری نیاز دارد. حتی بهتر ، از آنجا که تمام جنبه های پردازنده مرکزی می توانند به کل حافظه سیستم دسترسی داشته باشند ، درصورت نیاز به هسته های گرافیکی دسترسی به چیزی که قبلاً از هسته پردازنده قابل دسترسی بود ، هیچ عملکردی وجود ندارد. در سیستم های دیگر ، داده ها باید از یک قسمت از حافظه به قسمت دیگر کپی شوند – اما در M1 آنها به راحتی قابل دسترسی هستند.

معماری حافظه یکپارچه Apple سیب

این مکینتاشهای جدید به نوعی بیگانه هستند. رسم در رایانه های شخصی این بود که همه چیز مدولار است و این از دوره اولیه رایانه ها رشد می کند. اگرچه Mac هرگز در ایجاد روحیه رایانه مشارکت نداشته است ، اما قطعاتی که اپل برای مونتاژ Mac از آن استفاده می کند از این صنعت حاصل می شود. این را با تلفن هوشمند مقایسه کنید ، جایی که اپل برای افزایش کارایی همچنان قسمتهای بیشتری از سیستم را در بسته تک پردازنده خود ادغام می کند. این مکینتاشهای جدید شباهت زیادی به تلفنهای هوشمند نسبت به رایانه های سنتی دارند.

آیا شما به آن نیاز دارید؟

یکی از بزرگترین انتقادهایی که من در مورد دور اول M1 Mac دیده ام این است که آنها فقط حافظه کافی را ارائه نمی دهند و به 16 گیگابایت می رسند. با توجه به اینکه این کم قدرت ترین مدل های مک هستند ، مدل های آینده احتمالاً گزینه های RAM بیشتری را ارائه می دهند.

اما این نیز ارزش دارد که در هنگام خنجر زدن ، نیاز به حافظه بیشتر چقدر انعطاف پذیر باشد. البته ، بسیاری از مردم احساس می کنند که به آنها احتیاج دارند – اما واقعاً؟

بله ، وقتی حافظه فیزیکی Mac تمام شود ، محتویات حافظه را به دیسک منتقل می کند – و حتی SSD های بسیار سریع از سرعت حافظه اصلی کندتر هستند! اگرچه ما از درایوهای دیسک چرخان آهسته استفاده می کنیم ، اختلاف سرعت بسیار کمتر از تفاوتهای قبلی است.

مک دسامبر 2019 سیب

سیلیکون اپل سی سی سی پرو فقط با 16 گیگابایت حافظه؟ این اتفاق نخواهد افتاد سیلیکون اپل را با رم و قدرت پردازش بیشتری در آینده نزدیک مشاهده خواهید کرد.

چه چیزی باعث می شود Mac شما بدون حافظه فیزیکی باقی بماند؟ اگر بسیاری از برنامه ها را به یک باره باز بگذارید ، یا اگر مرورگر شما صدها برگه باز دارد ، یا اگر از برنامه ای استفاده می کنید که یک فایل بسیار بزرگ (مانند یک فایل Photoshop) را در حافظه بارگیری می کند. اگر فردی هستید که این کار را زیاد انجام می دهید ، احتمالاً حافظه بیشتری می خواهید …. اما باز هم اگر شخصی هستید که این کار را زیاد انجام می دهید ، ممکن است فعلاً مایل به خرید M1 Mac نباشید. مدل های میان رده و پیشرفته که بدون شک گزینه های RAM بیشتری و قدرت پردازنده بیشتری را ارائه می دهند ، بدون شک سال آینده به بازار خواهند آمد.

اما اگر کارایی معماری حافظه یکپارچه را با سرعت ذخیره سازی SSD ترکیب کنید و بیشتر موارد استفاده روزمره را در نظر بگیرید ، من کاملاً مطمئنم که بیشتر کاربران عادی می توانند 8 گیگابایت حافظه واحد را کنترل کنند – یا اگر می خواهید کاملاً مطمئن باشید ، این را به 16 گیگابایت ارتقا دهید. (من کردم.)

بعدش چی؟

من نمی توانم تصور کنم که 2021 بدون اینکه اپل مجموعه مک جدیدی را با پردازنده های قدرتمندتر و گزینه های حافظه بیشتر راه اندازی کند. بهترین MacBook Pro و iMac حداقل می توانند از بروزرسانی هایی استفاده کنند که برخی گزینه های فراتر از M1 اولیه را فراهم می کند.

آیا در دراز مدت ، اپل می تواند سیستم هایی با پردازنده گرافیکی خارجی با حافظه اختصاصی خود بسازد؟ حداقل در کلاسهای بالا اجتناب ناپذیر به نظر می رسد – اگر نمی توانید یک کارت گرافیک مضحک در آن بچسبانید Mac Pro برای چه کاری استفاده می شود؟

اما اپل همچنین به دلیل مقیاس گذاری پردازنده های خود ، به مقیاس گذاری گزینه های حافظه ادامه می دهد و حافظه بیشتری را به عنوان هسته اضافه می کند – و این تراشه ها به احتمال زیاد در بیشتر مدل های Mac در دسترس خواهند بود.

معماری یکپارچه حافظه در M1 یکی از دلایل سریع بودن این مکینتاش است – اما همه کاربران مک مجبورند برخی از مفروضات ما راجع به نحوه کار کامپیوتر و نحوه پیکربندی آنها کنار بگذارند. و اگر واقعاً تحمل خرید مک تنها با 16 گیگابایت رم را ندارید ، عصبانی نباشید – صبور باشید. تعداد بیشتری مکینتاش سیلیکونی اپل در راه است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر