[ad_1]

مک مرده است … زنده باد مک!

هفته گذشته دو تغییر عمده در سیستم عامل محاسبات شخصی اپل رخ داد: معرفی Mac که در اطراف سیلیکون خود اپل ساخته شده و راه اندازی Big Sur ، آخرین به روزرسانی سیستم عامل معتبر macOS.

و البته ، گرچه ما می خواهیم از اینجا و اکنون از این تغییرات اخیر لذت ببریم – و احتمالاً کمی کپور برای چیزهایی که دوست نداریم – همچنین ارزش دارد که از اینجا به جلو نگاه کنیم: مسیر معکوس آرد سوخاری گذاشته شده و نه تنها به جایی که از آنجا آمده ایم ، بلکه به آینده بازگردیم.

A14 را به M1 ببرید

ادعاهای اپل در مورد عملکرد اولین پردازنده Mac خود ، M1 ، با کمال حیرت و بدبینی روبرو شد. جای تعجب نیست که برای شرکتی به اندازه اپل با بازاریابی آشنا است ، گرافیک و اعداد نوید پیشرفت نه تنها Mac های قبلی این شرکت را می دهند ، بلکه همچنین منحنی هایی را رقم می زنند که از بازار رایانه های شخصی بهتر عمل می کنند. (پس از همه ، چرا تغییر ایجاد می شود اگر قابل توجه نیست؟)

این ادعاها به زودی مورد آزمایش قرار خواهند گرفت ، و گرچه من نسبتاً مطمئن هستم که اپل از پیشرفت هایی که نمی تواند پشتیبان گیری کند ، نمی بالد ، اما مطمئناً مکان هایی وجود دارد که Mac های جدید بهتر از دیگران عمل می کنند.

با این حال ، حتی ارقام اولیه نشان می دهد که این افزایش در میزان افتادن فک است ، از نوعی که فقط گاهی اوقات رخ می دهد. و جای تأمل است که Mac از کجا آمده است: همانطور که همکار من جیسون اسنل اشاره کرد ، این تنها اولین تراشه در کل خانواده است و تاکنون اپل فقط به Mac های سطح پایین مصرف کننده خود توجه کرده است.

توابع اسلاید m1 سیب

یکی از مزیت های ما در کار پیش بینی این است که نقشه راه Mac اکنون کمی قابل پیش بینی است. ما انواع پیشرفت های شرکت را سال به سال در آیفون و آیپد ، تکرار مداوم پردازنده های آن ، سودهایی که سالانه از عملکرد ، گرافیک ، یادگیری ماشین و موارد دیگر کسب می کند ، مشاهده کرده ایم. Mac روی همان تردمیل پریده است ، دیگر با گرافیک های شخص ثالث گره خورده است و با نتیجه ای از این دست ، دلیلی وجود دارد که هرگز پایین نمی آید.

به بیگ سور بروید یا به خانه بروید

در نوزده سال از زمان انتشار اپل Mac OS X – بیش از نیمی از عمر سیستم عامل. در حال حاضر ، این شرکت بیش از ده نسخه اصلی نرم افزار منتشر کرده است. گاهی اوقات آنها بسیار قابل توجه بودند ، گاهی اوقات آنها احساس می کردند نسبتاً متوسط ​​تر. اما از بسیاری جهات ، به نظر می رسد Big Sur مهمترین بروزرسانی باشد ، زیرا رابط اصلی Aqua برای جایگزینی سیستم عامل کلاسیک Mac وارد شد.

macos big sur سیب

طراحی قسمت بزرگی از آن است ، زیرا این چیزی است که اپل وقت زیادی را صرف آن می کند. طی دو دهه گذشته در رابط کاربری macOS بهبودهایی حاصل شده است ، اما اغلب به تدریج احساس می شود. به نظر می رسد این بار اپل مصمم است که همه چیز جدید را – گاهاً بی رویه – جدید ایجاد کند.

اما این واضح است که اپل است. این شرکت همیشه رویکرد از بالا به پایین را در ظاهر ، احساس و رفتار سیستم عامل خود اعمال کرده است و کاربران آن در بیشتر موارد به تصمیم گیری خوب شرکت اعتماد می کنند. بعضی اوقات گام های اشتباه اتفاق می افتد و دوباره برمی گردد و این احتمالاً در مورد Big Sur نیز رخ خواهد داد ، اما انتظار ندارید تغییرات بزرگی روی دهد: این اپل است که در آینده قابل پیش بینی مسیر سیستم عامل رایانه خود را تعیین می کند. نه ، Mac و iOS هنوز قرار نیست یکسان باشند ، اما این شرکت به طور واضح در تلاش است تا احساس ارتباط بیشتری نسبت به گذشته داشته باشد: نه فقط از یک قبیله بلکه از یک قبیله. همچنین یک خانواده.

سخنرانی تسیوس

در این مرحله ، Mac مانند کشتی افسانه ای Theseus است. در 36 سال گذشته و با دیدن جایگزینی در معماری CPU ، نرم افزار اصلی و تقریباً هر م componentلفه دیگر ، به آرامی ارتقا یافت ، به گونه ای بلافاصله قابل شناسایی است همان دستگاهی که با استیو جابز در سال 1984 روی صحنه ظاهر شد … و هنوز هم همچنین کاملا متفاوت است.

و این بیانگر یک نکته بزرگتر در Mac است: این فقط یک محصول نیست ، بلکه یک ایده آل است. به همان روشی که به نظر می رسد هر آیفون جدید به مفهوم افلاطونی “تلفن هوشمند” نزدیک می شود ، پیشرفت Mac نشان می دهد که به اصل اصلی معنی کامپیوترهای شخصی نزدیکتر است. ممکن است به نظر برسد که با نزدیک شدن Mac به مرز 40 سال ، این شرکت باید حتی پیشرفت بیشتری داشته باشد ، اما این منحنی مجانبی است و من شک دارم که کسی در این شرکت هرگز نتیجه بگیرد که نسخه فعلی عالی است و هرگز قابل بهبود نیست.

منظور فیل شیلر این بود که بیش از نیم دهه پیش گفت که “مک برای همیشه ادامه دارد”. هر معماری پردازنده ، هر فاکتور و هر نرم افزار اساسی را تصور کنید ، یک Mac هرگز انجام نمی شود ، ساعت آن هرگز تمام نمی شود. ممکن است Mac ای که می دانستید گم نشده باشد ، اما همیشه گوشه دیگری مانند آن وجود دارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر