[ad_1]

اگر چند سال پیش از من می خواستید که بهترین روش را برای برش کابل برای کار با سرورهای رسانه خود انتخاب کنم ، در انتخاب Plex دریغ نمی کردم.

Plex به کاربران این امکان را می دهد تا پرونده های رسانه ای خود – فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی ، موسیقی و عکس ها – را بر روی یک رایانه میزبانی کرده و سپس آنها را از طریق شبکه محلی Wi-Fi یا اینترنت به دستگاه های دیگر منتقل کنند. در سال 2016 ، امکان ضبط کانال های تلویزیونی زمینی از آنتن را اضافه کرد و این ویژگی ، همراه با سطح کلی نرم افزار Plex ، این گزینه را برای کاربرانی که کتابخانه پرونده های رسانه بزرگ دارند و می خواهند کنترل کامل تنظیمات تلویزیون خود را داشته باشند ، به گزینه ای عالی تبدیل کرد. .

با این حال ، اخیراً ، Plex به دنبال راه های دیگری برای رشد تجارت خود است. Plex به جای ساختن ویژگی های سرور رسانه ای خود ، با فیلم ها و نمایش های پشتیبانی شده از تبلیغات ، کانال های تلویزیونی پخش 24 ساعته ، ویدئوهای وب و پادکست ها به محتوای پخش جریانی حمله کرده است. در حالی که Plex هنوز در سرور رسانه سرمایه گذاری می کند ، این تنها تمرکز شرکت نیست.

این جای خالی برای یک تازه وارد نسبتاً تازه وارد ، به نام Channels ، توسط توسعه دهنده مستقل Fancy Bits ، که نرم افزار داخلی DVR خود را در سال 2017 منتشر کرده و از آن زمان ویژگی های جدید چشمگیر را جمع کرده است ، ایجاد کرد. به تعبیری ، Channels مانند Plex جدید احساس می شود ، یا حداقل عاقبت آنچه Plex قدیمی می تواند بدل شود ، اگر در ضبط و خدمت به رسانه های محلی دو برابر شود.

فراتر از تنظیم کننده تلویزیون

به طور دقیق ، DVR های زمینی ، Plex و کانال ها بیشتر از تفاوت های مشترک دارند. هر دوی آنها به یک آنتن زمینی ، یک تیونر تلویزیون سازگار (مانند HDHomeRun Connect سیلیکون داست) ، یک دیسک سخت با فضای ذخیره سازی کافی و یک دستگاه محاسباتی به اندازه کافی قدرتمند برای اجرای نرم افزار سرور رسانه در هر سرویس نیاز دارند. این دستگاه می تواند یک رایانه رومیزی ، جعبه NAS یا جعبه جریان Nvidia Shield TV Pro باشد.

کانال های dvrgridcombine جارد نیومن / IDG

کانال ها DVR می تواند پخش مستقیم از آنتن را به همراه برخی از منابع پخش ضبط کند.

همچنین هر دو سرویس DVR نیاز به اشتراک دارند که Plex هر ماه 5 دلار ، 40 دلار یا 120 دلار مادام العمر شارژ می شود و کانال ها 8 دلار در ماه یا 80 دلار در سال شارژ می کنند. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه ضبط و پخش ، می توانید نظرات من را در مورد Plex DVR و Channels DVR بخوانید ، اما اخیراً من به کانال ها با وجود قیمت بالاتر ، یک مزیت برای سطح عالی لاک خود داده ام.

جایی که کانال ها واقعاً برجسته هستند ، به غیر از زمان پخش ، در همان چیزی است که می تواند ضبط کند. سال گذشته ، کانال ها پشتیبانی از ضبط تلویزیون های همه جا را اضافه کردند ، بنابراین اگر ورودی تلویزیون پولی دارید ، می توانید از DVR برای کانال های کابلی استفاده کنید. همچنین پشتیبانی از Locast.org را اضافه کرد تا بتوانید کانال های محلی را بدون آنتن در بازارهای خاص ضبط کنید.

ماه گذشته ، کانال ها یک قدم به جلو برداشتند: برای هر منبع ویدیویی قانونی که لیست پخش M3U ایجاد می کند ، اکنون می توانید آن را به کانال اضافه کنید و محتوای آن را ذخیره کنید. این بدان معنی است که اکنون امکان ضبط جریان های رایگان از Pluto TV یا Stirr ، افزودن وب کم زنده به راهنمای کانال خود و یا حتی پخش کانالهای 24 ساعته خود از طریق رسانه های میزبان محلی وجود دارد.

شانلدنورپلوتو جارد نیومن / IDG

پشتیبانی از لیست پخش M3U اکنون به کانال ها امکان می دهد حتی منابع ویدئویی بیشتری ضبط کنند ، مانند کانال های تلویزیونی رایگان پلوتو که در اینجا مشاهده می شود.

در شفاف ترین قاب موجود در Plex ، کانال ها اکنون می توانند فایل های ویدیویی را که از جای دیگر می آورید ، ارائه دهند. اگر DVD ، بارگیری YouTube یا آهنگ های PlayOn استخراج کرده اید ، می توانید به سادگی از ابزار تنظیم کانال تحت وب استفاده کنید تا مشخص کنید کدام پوشه را در دستگاه سرور رسانه خود قرار داده اید و یا هر فیلم یا نمایش در آن پوشه ها. در بالای برگه Library از برنامه Channels ظاهر می شود.

channeldvrwire جارد نیومن / IDG

این قسمت ها از سیم از PlayOn ، سرویسی برای ضبط منابع ویدئویی در صورت تقاضا ، آمده است. اکنون کانال ها می توانند آنها را در برنامه خود پخش کنند.

کانال ها حتی هزینه راه اندازی یک سرور رسانه را با استفاده از یک ابزار ساده برای نصب مینی کامپیوتر Raspberry Pi 4 با قیمت 35 دلار کاهش داده اند. نصب کانال های Raspberry Pi قبلاً آزمایشی بود ، اما اکنون می توانید آن را بدون دستورات ترمینال یا پرونده های متنی اصلاح شده اجرا کنید.

raspberrypidvr جارد نیومن / IDG

Raspberry Pi و هارد اکسترنال 35 دلاری ممکن است تمام نیاز شما برای شروع استفاده از کانال ها باشد.

مسیرهای مختلف

صادقانه بگویم ، Plex ریشه های خود را در سرور رسانه رها نکرده است. در اوایل سال جاری ، این شرکت دایرکتوری تلویزیون زنده خود را از نو طراحی و گزینه غیر مخرب تبلیغات DVR را برای اضافه کردن (اضافه کردن ویژگی ای که کانال ها قبلاً ارائه می دهند) به آن اضافه کرد. سال گذشته ، او یک سری پیشرفت های سرور ایجاد کرد ، مانند پشتیبانی بهتر از رمزگذاری شتاب سخت افزاری و یک داشبورد جدید پیچیده برای نظارت بر فعالیت سرور. Plex همچنین نسخه جدیدی از Plexamp را منتشر کرده است که یک برنامه خارق العاده برای مجموعه های موسیقی خود میزبان است. (کانال ها به هیچ وجه با موسیقی سر و کار ندارند و احتمالاً نباید هم چنین باشند).

پلکسی انعطاف پذیر

راهنمای تلویزیون زنده پلکس اوایل امسال لیفت صورت را دریافت کرد.

Plex همچنان از بسیاری از تلویزیونهای متصل که Channels از آنها پشتیبانی نمی کند پشتیبانی می کند ، از جمله دستگاه های Roku. کنسول های بازی؛ و تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، ال جی و ویزیو. برای استفاده از کانال ها ، هنوز به Apple TV ، Fire TV یا Android TV نیاز دارید (مانند Chromecast جدید با Google TV). پشتیبانی گسترده از بسترهای نرم افزاری همیشه برای Plex اهمیت داشته است ، اما برای کانالها از اولویت کمتری برخوردار است.

چه پلکسی نیست آماده است تا هنگام شروع کار با یک سرور رسانه ، اصطکاک را کاهش داده یا مواردی را که می توانید در آن ذخیره کنید ، مشابه آنچه کانال ها انجام داده اند ، اضافه کنید. شاید این در آینده تغییر کند ، اما من حدس می زنم پلکس بیشتر علاقه مند به همکاری با شرکت های رسانه ای در جریان است تا اینکه آنها را با روش های هوشمندانه جدید برای ضبط محتوای خود درگیر کند.

اگر با دید Plex سر و کار داشته باشید ، این لزوماً چیز بدی نیست – در نهایت این شرکت می خواهد یک مرکز اصلی برای انواع محتوا ، هم میزبانی و هم جریان را تقریباً در هر دستگاهی فراهم کند – اما نتیجه کاملا متفاوت از چشم انداز خواهد بود. که کانالها در معرض آن قرار می گیرند.

با نوشتن در مورد برش کابل ، تعداد زیادی درخواست از افرادی که فقط DVR برای همه چیز از تلویزیون های زمینی تا پخش ویدئو می خواهند ، دریافت می کنم. این بدان معناست که نه تنها داشتن تمام مطالب در یک مکان ، بلکه می توانید در هر زمان آفلاین آن را تماشا کنید ، در حالی که از تبلیغات به راحتی اجتناب می کنید. کانال ها نزدیکترین چیز را به این ایده آل ارائه می دهند ، در حالی که به نظر می رسد Plex از آن دور می شود.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر