[ad_1]

آیفون 12 مینی احتمالاً پرفروش ترین آیفون اپل برای سالها خواهد بود. اما این سال است. این گوشی با صفحه نمایشی که تنها 5.4 اینچ اندازه دارد ، یکی از کوچکترین گوشی های هوشمند ساخته شده و تنها حدود نیم اینچ بلندتر از آیفون اصلی است. آنقدر کوچک است که در واقع استفاده از آن با یک دست آسان تر از دو دستی است.

قبل از اینکه ما وارد احمق بشویم ، در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

  • آیفون 12 مینی به اندازه آیفون SE اصلی نیست ، اما کمی کوچکتر از آیفون SE فعلی است. با این حال ، با طراحی تمام صفحه ، احساس آن بسیار بزرگتر از هر یک از این تلفن ها است. قطعاً برای هر کسی که از iPhone بدون دکمه خانه استفاده نکرده است ، رفع خواهد شد ، اما پیشرفت های صفحه نمایش تا بدنه بسیار زیاد خواهد بود.

  • عملکرد ، دوربین و شارژ درجه یک و مشابه آیفون 12 است. قابل توجه است ، یک تلفن در این اندازه می تواند چنین تجربه عظیمی را در زمینه های مهم فراهم کند.

  • باتری احتمالاً برای افرادی که می خواهند گوشی به این اندازه داشته باشند بسیار خوب خواهد بود ، اما به اندازه آیفون 12 نیست. من به طور مرتب در طول روز نیاز به شارژ مینی برای حدود نیم ساعت داشتم تا مطمئن شوم که تلفن قدیمی را انجام داده ام. دوشاخه 5 وات آیفون آن را قطع نمی کند. شما باید روی یک آداپتور برق 20 وات ، پد شارژ بی سیم یا شارژر MagSafe سرمایه گذاری کنید.

  • برخی از برنامه ها ممکن است به دلیل اندازه منحصر به فرد آیفون 12 مینی ، در بالا کمی کوتاه شوند. مشکلات اصلی که من تجربه کردم با به روزرسانی برطرف شده است ، اما برخی از آیکون ها و موارد موجود در برخی از برنامه ها هنوز به طرز نامناسبی به شکاف و نوار وضعیت نزدیک هستند.

جدا از این دردسرها ، اگر منتظر آیفونی با صفحه نمایش کوچک و طراحی مدرن بود که در هر جیب یا کلاچی جای بگیرد ، آیفون 12 مینی را دوست خواهید داشت. این در اصل نسخه کوچکتری از آیفون 12 6.1 اینچی است و گرچه عجیب و غریب هایی وجود دارد که تا حدی از این تجربه متنفر هستند ، اما به راحتی بهترین تلفنی است که می توانید زیر 6 اینچ بخرید. ممکن است گزینه های ارزان تری مانند 5.8 اینچ Google Pixel 4a یا Galaxy S10e یا حتی آیفون SE 4.7 اینچی وجود داشته باشد ، اما اگر بهترین را می خواهید ، mini این است.

چیز کوچکی عالی

در مورد طراحی آیفون 12 مینی حرف زیادی برای گفتن نیست ، که دیگر در مورد آیفون 12 صدق نمی کند. مینی دارای همان شکل ، طراحی لبه تخت ، انتخاب رنگ و آرایه دوربین آیفون 12 است. حتی در این اندازه و ظاهر عالی است کاملاً شبیه یک آیفون SE به روز شده (اصلی) احساس خارق العاده ای می کند.

آیفون 12 مینی س مایکل سیمون / IDG

آیفون 12 مینی در واقع کمی کوچکتر از آیفون SE است اما صفحه نمایش آن بسیار بزرگتر است.

صفحه نمایش همان آیفون 12 بزرگتر است و در این اندازه از چشمگیرتر نیز برخوردار است. آنقدر کوچک است که احتمالاً اپل می تواند با همان LCD 720p مانند آیفون 11 کنار بیاید ، اما حرکت به سمت OLED به آیفون 12 احساس درجه یک می دهد که رشد آن را نفی می کند. رنگ و متن از روی صفحه نمایش Super Retina XDR ظاهر می شود و با سرعت 476ppi حتی پیکسل از iPhone 12 Pro Max (458ppi) نیز متراکم تر است.

از آنجا که گوشی بسیار کوچک است ، حاشیه ها و شکاف ها کمی ضخیم تر از آیفون 12 به نظر می رسند. و چند برنامه ای که من استفاده کرده ام نیاز به اصلاحات کوچک داشتند تا اندازه کوچک را در نظر بگیرند. با این حال ، حتی بعد از به روزرسانی ها ، آیکون های وضعیت نسبت به مدل های دیگر کمی به سطح نزدیکتر هستند و فریم ها کمی بیشتر به آیفون XR شباهت دارند ، اما طراحی به هیچ وجه باعث حواس پرتی نمی شود. بعد از این انتقادات ، ممکن است کمی تعارف ضعیف به نظر برسد ، اما واقعیت همچنان باقی است: آیفون 12 مینی با بهترین کیفیت بهترین تلفن 5 اینچی است که تاکنون ساخته شده است.

او همچنین سریعترین است. آیفون 12 مینی دارای همان پردازنده bionic A14 با رده بالاترین آیفون 12 است و از سرعت آیفون 12 نیز برخوردار است. معیارها تقریباً مشابه آیفون 12 هستند و شما می توانید ذره ذره سرعت صفحه نمایش را در این کوچولو احساس کنید. انیمیشن ها ، انتقال ، راه اندازی برنامه و پیمایش بسیار سریع است. اینگونه نیست ، اما مینی به دلیل اندازه کوچکتر ، در واقع سرعت بیشتری نسبت به آیفون 12 دارد.

اسلات آیفون 12 مینی مایکل سیمون / IDG

بریدگی آیفون 12 مینی (در زیر) به اندازه آیفون 12 است ، که در طرح و نوار وضعیت کمی گیج کننده است.

آیفون 12 مینی بدون اتصال 5G احتمالاً 100 دلار ارزان تر است و اگرچه این ویژگی اکنون اکثر خریداران به آن نیازی ندارند ، اما داشتن آن بسیار خوب است. هر سه اپراتور نوعی 5G با برنامه هایی برای ساخت آن در سال آینده ارائه می دهند ، بنابراین شما اساساً نسبت به آینده تلفن کوچک خود اطمینان دارید.

من توانستم 12 مینی را با استفاده از شبکه mmWave ورایزون آزمایش کنم و سرعت آن به همان سرعتی است که آیفون 12 بزرگتر دارد: به این روش فکر کنید: اگر اپل در چند سال ساخت چنین تلفن کوچکی را متوقف کرد ، می توانید آیفون 12 خود را حفظ کنید مینی برای 4 تا 5 سال بدون از دست دادن یک ضربان.

عمر باتری خوب است اما عالی نیست

چیزی که احساس بهتری ندارد ، یا حتی صادقانه ، باتری است. آیفون 12 مینی دارای یک باتری ناچیز 2227 میلی آمپری است (در مقایسه با 2،815 میلی آمپر ساعت در مدل بزرگتر) و این برای اولین بار در یک آیفون پرچمدار نشان داده می شود.

نه اینکه آیفون 12 مینی دارای عمر باتری وحشتناکی باشد – من به طور منظم حدود 6 ساعت وقت داشتم تا صفحه را روشن کنم در حالی که به عنوان راننده روزانه با آن کار می کردم ، اما بیشتر از این مجبور بودم شارژر پیدا کنم. مدت زیادی طول نکشید – 20 دقیقه سریع معمولاً جواب می داد ، اما من از عمر باتری 12 mini بیشتر از هر آیفون شاخص دیگری که استفاده کردم آگاه بودم. این نوعی عمر باتری است که می توانید با قیمت 399 دلار در آیفون SE زندگی کنید اما با یک تلفن 729 دلاری کمی بیشتر به چشم می آید.

آیفون 12 مینی تخت مایکل سیمون / IDG

آیفون 12 مینی دارای همان لبه های کاملاً مسطح آیفون 12 است.

باتری 12 مینی کم نور ، نورافکن های شدیدتری را در مورد قابلیت شارژدهی زیاد خود روشن می کند. مانند سایر مدل ها ، شارژ سریع ، بی سیم و MagSafe دریافت می کنید که همه آنها نیاز به خرید جداگانه دارند. آیفون 12 مینی تنها دارای کابل USB-C به لایتنینگ است ، بنابراین باید یک آداپتور 20 وات (19 دلار) به همراه یک شارژر MagSafe (39 دلار) یا یک پد شارژ بی سیم تهیه کنید.

اما طول عمر باتری نباید معاملات افرادی را که به اندازه آیفون 12 مینی جذب می شوند ، مختل کند. سازش در اینجا مورد انتظار و نسبتاً ناچیز است و به هیچ وجه تجربه را کاهش نمی دهد.

عکاس تأثیرگذار

در حالی که پرفروش ترین نکته اندازه صفحه نمایش است ، دوربین همان چیزی است که آیفون 12 مینی را واقعاً قابل توجه می کند. نزدیکترین مقایسه در این بازه قیمتی ، Pixel 5 است ، اما وقتی سرعت و ویژگی ها را در نظر می گیرید ، مخصوصاً وقتی صحبت از فیلم است ، غلبه بر آیفون 12 بسیار دشوار است.

آیفون 12 مینی بوم مایکل سیمون / IDG

بدون توجه به اندازه آیفون 12 که خریداری می کنید ، یک دوربین عالی خواهید گرفت.

در کنار لنزهای هفت عنصر عریض و پنج عنصری فوق عریض ، شما طیف کاملی از ویژگی هایی را که امسال اپل به آیفون 12 آورده است ، از جمله حالت شب ، Deep Fusion ، Smart HDR 3 ، حالت پرتره ، نور پرتره ، فیلم QuickTake ، حالت شبانه لغزش ، تثبیت کننده فیلم سینمایی 4K و ضبط فیلم HDR با Dolby Vision.

این مجموعه از ویژگی های هیولایی است که با کیفیت عکس هایی که می گیرید پشتیبانی می شود. آیفون 12 مینی از هر نوع نوری بهتر عمل می کند و گرچه می توانید از لنز تله فوتو ثانویه نسبت به لنز فوق عریض بهره مند شوید ، واقعیت این است که به دلیل اندازه آن ، می توانید 12 مینی خود را بیرون بیاورید و سریعتر از هر گوشی دیگری روی عکس کلیک کنید. کمی کردن با معیارها یا نمونه ها دشوار است ، اما آیفون 12 مینی لذت بخش ترین عکس را برای مدت طولانی در تلفن های هوشمند تجربه می کنم.

آیفون 12 مینی عکس comp2 مایکل سیمون / IDG

عکس های گرفته شده توسط آیفون 12 مینی (سمت چپ) و آیفون 12 (مرکز) عملاً قابل تشخیص نیستند ، در حالی که Pixel 5 (راست) کمی با تمرکز مبارزه می کند.

در غیر این صورت ، شما تحت فشار خواهید بود تا تفاوت بین عکس های گرفته شده با آیفون 12 مینی ، آیفون 12 و یک دوربین ستاره ای با آندروید مانند Pixel 5 را درک کنید. همانطور که در تصاویر بالا و پایین می بینید ، آیفون 12 مینی (سمت چپ) جزئیات قابل توجهی را به تصویر می کشد و رنگ های ناپایدار را با سهولت کنترل می کند ، در حالی که تعادل رنگ سفید را حفظ می کند و به راحتی تمرکز می کند

آیفون 12 مینی عکس comp1 مایکل سیمون / IDG

آیفون 12 مینی (سمت چپ) مانند آیفون 12 (مرکز) و Pixel 5 (سمت راست) از نور و رنگ پیچیده قاب خود استفاده می کند.

حالت شبانه نیز همین است ، که روی هر سه دوربین ، سلفی ، فیلم و همه مواردی که می خواهید با تلفن خود بگیرید ضبط می شود. به زبان ساده ، در چنین گوشی کوچکی دوربین بهتری پیدا نخواهید کرد.

آیا شما نیاز به خرید آیفون 12 مینی دارید؟

همانطور که بارها در این بررسی نوشتم ، آیفون 12 مینی مخصوص افرادی است که تلفن کوچکی می خواهند که کافی یا قدیمی نباشد. اگر آیفون SE اصلی خود را حفظ کرده باشید ، mini یک خرید بدون دردسر است.

آیفون 12 مینی 5 سایز مایکل سیمون / IDG

آیفون SE اصلی هنوز کمی کوچکتر از آیفون 12 مینی (میانی) و آیفون SE (پایین) است.

در مورد شکارچیان معامله هم همینطور. اگر ارزانترین آیفون 12 را می خواهید ، صرف نظر از اندازه صفحه نمایش ، آیفون 12 مینی با 729 دلار (یا 699 دلار با “پیشنهادات ویژه” از اپراتور) این است. فقط مطمئن شوید که می توانید تلفنی به این اندازه اداره کنید. من حدود سه هفته است که از آن استفاده می کنم و اندازه خود را تنظیم کردم ، اگرچه هنوز هم خوشحالم که به تلفن بزرگتری برمی گردم. اما اگر کوچکترین گوشی ممکن را می خواهید که به خطر نیفتد و پیچ و تاب ندهد ، در مینی چیز کوچکی به جز نمایشگر آن وجود ندارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر