بررسی اجمالی آب و هوا Atmospheric WS-5000: ویژگی های سطح بالا برای کمتر


از پنج سال پیش که شروع به بازرسی از آنها کردیم ، شاهد افزایش چشمگیری در بهبود وضعیت آب و هوای منازل هستیم. اتصال خانه هوشمند دیگر استاندارد نیست و ابزارها و سنسورها از دقت بالاتری برخوردار هستند. به همین دلیل من از دیدن Ambient Weather WS-5000 در آستان خانه ام بسیار هیجان زده شدم.

بخشی از هیجان من مربوط به همان اتفاقی است که در Ambient Weather از زمان بررسی آخرین ایستگاه آنها ، WS-2902 ، در سال 2018 رخ داده است. نیلسن-کلرمن این شرکت را در سال 2019 خریداری کرد و WS-5000 اولین ایستگاهی است که تحت مالکیت جدید تولید می شود.

اگرچه ممکن است شما نیلسن-کلرمن را با نام شرکتش نمی شناسید ، اما ممکن است با مارک های وی آشنا باشید. به عنوان مثال متر کنتور دستی Kestrel او را در نظر بگیرید. اگر جیم کانتوره را در کانال هواشناسی مشاهده کرده اید که یک باد سنج را در وسط طوفان می کشد ، این یک کتل است. مارک Rainwise کمتر شناخته شده است ، اما اگر با یک ایستگاه هواشناسی به یک موزه یا فضای عمومی رفته باشید ، احتمالاً تجهیزات این برند را در یک سطح دیده اید.

این بررسی بخشی از پوشش بهترین ایستگاه های هواشناسی خانه در TechHive است ، جایی که می توانید نظرات مربوط به پیشنهادات مسابقه و همچنین راهنمای خریدار در مورد ویژگی هایی را که باید هنگام خرید این نوع محصولات در ذهن داشته باشید ، پیدا کنید.

WS-5000 یک فاصله قابل توجه از هر چیزی است که Weather Weather تاکنون ایجاد کرده است. همه چیز کمی معتبرتر احساس می شود. در کل ، بسته سنسور از بین رفته است. سنسور باد اکنون اولتراسونیک است و هیچ قسمت متحرکی ندارد. مانومتر یک واحد جداگانه است ، دارای یک قیف بزرگتر برای بهبود اندازه گیری های بارش. حتی سنسور دمای داخلی ، که شامل سنسورهای رطوبت و فشارسنج است ، جدا است – و به نظر می رسد دقیق تر اندازه گیری های داخلی را ارائه می دهد.

فشار سنج ws 5000 3 اد اسوالد / IDG

قیف وسیع WS-5000 با دقت بیشتری نسبت به ایستگاه های هواشناسی قبلی اندازه گیری می کند.

این ایستگاه کامل نیست ، اما حتی بهتر از WS-2902 است که ما در سال 2018 به 4.5 ستاره جایزه دادیم. اگر متوجه شوید که WS-5000 299 دلار از بودجه شما بیشتر است ، WS-2902 با 170 دلار در دسترس باقی می ماند یا به هیچ وجه نمی توانید بهترین ویژگی های کلاس خانه هوشمند Ambient Weather را پشت سر بگذارید.

راه اندازی WS-5000

Ambient Weather تعداد زیادی سنسور اضافی برای آزمایش در اختیار ما قرار داده است که بیش از حد استاندارد سنسورها هستند ، از جمله:

  • سنسور کیفیت داخلی هوا PM2.5
  • سنسور کیفیت هوای خارجی PM2.5
  • ردیاب رعد و برق
  • سنسور رطوبت خاک
  • پروب دمای ضد آب
  • نشت یاب

از آنجا که در زمان این بررسی زمستان بود ، من نتوانستم همه حسگرها را به طور موثر آزمایش کنم. اما مواردی را که می توانم نصب کردم و بعداً جزئیات بیشتری از آنها را پوشش خواهم داد.

نصب و راه اندازی آن چندان دشوار نیست ، اگرچه در راه با چند سکسکه مواجه شدم. بیشتر ایستگاه از قبل مونتاژ می شود: تا زمانی که دکمه اتصال سنسورها و باتری های لازم را داشته باشید ، به 30 دقیقه بیشتر برای اتصال آنلاین نیاز ندارید. نصب من طولانی تر شد ، زیرا در جایی که فشار سنج و سنسور دما / رطوبت / فشارسنج در اتاق به طور خودکار متصل نمی شدند ، مشکلی داشتیم.

بسته سنسور ws 5000 نصب شده اد اسوالد / IDG

بادسنج صدای جدید Ambient Weather در WS-5000 با استفاده از ارتعاشات صدا برای اندازه گیری سرعت و جهت باد شروع به کار کرد.

Ambient Weather یک سند پشتیبانی برای این موضوع دارد که به این موضوع پرداخته و به سنسورها امکان اتصال می دهد. سنسورهای اختیاری بدون مشکل به کنسول متصل شده اند ، بنابراین مطمئن نیستم که چه عواملی باعث بروز مشکلات اولیه شده است.

حتما بخوانید:
چگونه اشتراک ها را در App Store با یک گروه مشترک خانواده به اشتراک بگذارید

اتصال ایستگاه خود به AmbientWeather.net به شما امکان می دهد داده های خود را به اشتراک بگذارید و از طریق الکسا ، دستیار Google یا IFTTT آن را به خانه هوشمند خود متصل کنید. همچنین می توانید ایستگاه خود را تنظیم کنید تا به Weather Underground متصل شود تا داده های خود را به صورت عمومی به اشتراک بگذارد ، اما نه لزوما باید انجام این کار به لطف تغییر در نحوه کار AmbientWeather.net.

نقشه آب و هوا در شبکه اد اسوالد / IDG

صفحه اول AmbientWeather.net اکنون برای عموم آزاد است و داده های جذاب بصری مربوط به ایستگاه Ambient Weather را به اشتراک می گذارد.

پیش از این ، این سایت فقط اجازه دسترسی به دارندگان ایستگاه را می داد ، اما با یک طراحی مجدد اخیر ، بازدیدکنندگان اجازه می دهند داده ها را جستجو کنند ، حتی اگر صاحب یک ایستگاه نباشند. این به دارندگان ایستگاه جایگزینی برای روند راه اندازی Weather Underground می دهد ، که می تواند خوب باشد.

به نظر من قسمت کنسول مراحل نصب کمی دست و پا گیر است. بسیاری از ایستگاه های هواشناسی رقیب دارای یک جادوگر راه اندازی کنسول یا برنامه تلفن همراه هستند تا شما را در مراحل اول راهنمایی کند. WS-5000 هیچ یک از آنها را ندارد. شما باید از منوها استفاده کنید ، که می تواند دردناک باشد.

کنسول ws 5000 با مقایسه اندازه روتر اد اسوالد / IDG

صفحه کنسول WS-5000 یکی از بزرگترین صفحه هایی است که در میان ایستگاه های آزمایش شده مشاهده کرده ایم.

تجربه مصرف کننده

در هنگام نصب ناپایدار ، تجربه من با WS-5000 مثبت بود. صفحه نمایش کنسول TFT LCD از WS-2902 که کنسول آن چشمگیر بود ، یک نسخه برتر است. استفاده از یک نمایشگر واقعی نسبت به صفحه LCD WS-2902 به شما امکان می دهد تا هر اطلاعاتی از جمله صفحه تماس های جداگانه و نمودارهای داده های آب و هوای گذشته را نشان دهد.

شما می توانید داده های سنسور خود را از فاصله مناسب و از هر زاویه ای مشاهده کنید ، اگرچه داده های زیادی روی صفحه وجود دارد. برخی ممکن است از اطلاعات فراوان قدردانی کنند ، اما یک رابط تمیزتر به Ambient اجازه می دهد تا داده های اصلی ایستگاه (سرعت ، باد ، باران و غیره) را روی صفحه نمایان تر کند.

نمودار دمای کنسول ws 5000 اد اسوالد / IDG

کنسول LCD TFT WS-5000 به شما امکان مشاهده داده های تاریخی را بدون برنامه می دهد.

همانطور که سنسورهای بیشتری اضافه می کنید ، بیشتر صفحه نمایش پر از اطلاعات است: با تمام سنسورهای اختیاری تزئین شده ، رابط کاربری کمی شلوغ و قابل توجه است. اما جدا از تنظیمات کنسول ، چیزی برای تحت تأثیر قرار دادن وجود دارد.

در مورد میزان فشار فشار سنجی هنگام بررسی WS-2902 ، این سنسور نسبت به تغییرات فشار واکنش بسیار تهاجمی نشان می دهد. فشار سنج نیز یک مشکل بود ، که اغلب بارندگی در باران های سنگین را محاسبه می کرد.

این مشکلات در WS-5000 از بین رفته است. قرائت فشار فشار سنجی دقیق تر است و قیف بزرگتر برای فشار سنج نیز به طور قابل توجهی بهبود یافته است. گفته شد ، کمبود بارش مایع (بسیاری از آنچه که ما در طول آزمون به دست آوردیم برف یا برف بود) داده های کمی برای ارزیابی خاص به ما داد.

ws 5000 سنسور برای نشت برق و دمای آب اد اسوالد / IDG

WS-5000 دارای مجموعه ای چشمگیر از سنسورهای اختیاری است که می توانید اضافه کنید ، قیمت اکثر آنها 50 دلار یا کمتر است.

ما از طرفداران بزرگ فاصله پنج ثانیه ای جدید برای به روزرسانی بسته حسگر جدید هستیم. این یک پیشرفت بزرگ نسبت به WS-2902 است که تحویل داده ها گاهی به یک دقیقه زمان می برد.

حتما بخوانید:
هرآنچه باید دربارهی هدایای سازمانی بدانیم!

باد سنج صوتی جدید نیز چشمگیر بود. اگرچه تنها حداکثر سرعت 89 MPH – کندتر از تنظیم سنتی WS-2902 برای فنجان و کفگیر وجود دارد – قرائت باد بسیار دقیق تر است. برای جلوگیری از تجمع باد سنج از برف یا یخ ، می توانید یک بخاری اضافی اضافه کنید ، که منجر به قرائت نادرست می شود. اگر این ایستگاه هواشناسی را در آب و هوای سردتر دارید به شما توصیه می کنیم.

قابلیت اتصال

WS-5000 همانند سایر ایستگاه های هواشناسی متصل این شرکت به Wi-Fi متصل می شود. هم برنامه و هم داشبورد تحت وب از سرویس ابری شرکت AmbientWeather.net استفاده می کنند. همانطور که قبلاً گفته شد ، پشتیبانی از IFTTT ، Amazon Alexa و Google Assistant نیز وجود دارد. با استفاده از IFTTT می توانید سمپاش های خود را فعال کنید تا هنگام شناسایی باران متوقف شوند ، یا هنگامی که نور خورشید در خارج از سطح مشخصی پایین می آید چراغ های خود را روشن کنید.

داشبورد وب سایت ambientweather اد اسوالد / IDG

AmbientWeather.net ایستگاه شما را به فضای ابری متصل می کند و به شما امکان می دهد داده ها را به اشتراک بگذارید و به سرویس های معروف خانه هوشمند متصل شوید.

پس از فعال کردن مهارت Ambient Weather در دستیار صوتی مورد نظر خود ، می توانید گزارش وضعیت آب و هوایی بیش از حد محلی را درخواست کنید. اما مهم نیست که چگونه سوال را چارچوب بندی کنید ، آن را دریافت می کنید همه چیز خواندن داده ها ، حتی اگر فقط یک متغیر خاص مانند دمای خارج بخواهید. ما در بررسی WS-2902 از این موضوع شکایت کردیم و به نظر می رسد Ambient Weather آن را بررسی نکرده است.

WS-5000 در مقابل WS-2000

پانل کنترل زمان محیط اد اسوالد / IDG

برنامه Ambient Weather دارای یک رابط کاربری تمیز است که به راحتی قابل پیمایش است.

همانطور که WS-2902 را بررسی کردیم ، Ambient ایستگاه دیگری به نام WS-2000 را منتشر کرد. این مدل با همان کنسول WS-5000 همراه است اما از بسته سنسور WS-2902 استفاده می کند. در حالی که صفحه نمایش TFT LCD مشکلات ما را با کنسول ارزان قیمت WS-2902 برطرف می کند ، بسته سنسور هنوز محدودیت هایی دارد.

به جای یک فاصله پنج ثانیه ای بسیار سریع ، داده ها هر 16 ثانیه از حسگرهای خارجی و 64 ثانیه از حسگرهای داخلی تحویل داده می شوند. همچنین در اندازه گیری مجدد میزان بارش و فشار سنج ناپایداری که قبلاً ذکر کردم دچار مشکل خواهید شد. با توجه به اینکه قیمت WS-2000 فقط 10 دلار کمتر از WS-5000 است ، من آن را توصیه نمی کنم.

عجیب اما ایستگاهی در بالاترین سطح

WS-5000 مجموعه عجیب و غریب خاص خود را دارد ، اما آنها بیشتر از معاملات قطع کننده مدار به مزاحمت نزدیکتر هستند. از نظر همه دقیق ترین ایستگاه آب و هوای محیطی است که تاکنون راه اندازی کرده است و از نظر عملکرد با Vantage Vue دیویس رقابت می کند.

اما به نظر می رسد دیویس در قرن بیستم گیر می کند وقتی صحبت از اتصال می شود. در حالی که دیویس سرانجام پشتیبانی از الکسا را ​​اضافه کرد ، هنوز هیچ پشتیبانی از دستیار Google یا گزینه هایی برای اتصال به دستگاه ها و سرویس های محبوب خانه های هوشمند وجود ندارد. این راه رقابت برای شرکت هایی مانند Ambient Weather را باز کرد.

در میان سازندگان ایستگاه های هواشناسی “هوشمند” ، Ambient Weather در دراز مدت بهترین است. در حالی که افکار اولیه من درباره Weatherflow Tempest مثبت بود ، اما با گذشت زمان متوجه شدیم که سنسور باران آن اندازه گیری دقیق باران را انجام نداده است. AcuRite Atlas که هنوز در خانه یکی از دوستانش در ساحل جرسی کار می کند ، همچنین به طور منظم میزان بارندگی را اندازه گیری می کند.

در حالی که دیویس از نظر دقت در اطراف بهترین ایستگاه است (امیدوارم به زودی بهترین Vantage Pro 2 را آزمایش کنید) ، قیمت بالای آن و فقدان قابلیت های واقعی خانه هوشمند باعث شده تا در خانه متصل کمتر از آن استفاده کنید. آب و هوای محیط در اینجا می درخشد و با WS-5000 با عملکرد مدرن یک خانه هوشمند تا حد امکان به دقت شبیه دیویس نزدیک می شوید.

امیدواریم که این ایستگاه همچنان تحت تأثیر ما قرار بگیرد ، همانطور که قبلا چندین بار ناامید شده ایم. اما Ambient Weather به گوش دادن به مشتریانش معروف است و WS-5000 تا حدی نتیجه گوش دادن به سالها بازخورد کاربر است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.


منبع: shogh-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme