بررسی چراغ های سرور HP ProLiant DL380 G7 در رسام سرور

در حال حاضر ویندوز تفاوتی میان HDD و SDD قائل نمی شود اگرچه گفته شده که سعی در استفاده بهینه دارد. اچپی دارای نسل های مختلفی برای سرورای HP هست، ک عملا در حال حاضر Gen7 / Gen8 / Gen9 به صورت دست دوم در بازار سرور ایران موجود هستند. در حال حاضر ، سرور HPE Proliant DL380 Gen9 ، از پرفروشترین سرور های شرکت HP می باشد که به صورت رک (rack) به بازار عرضه می شود .شرکت HP بعد از بررسی های دقیق روی نسل های قدیمی تر (Gen7 & Gen8) ، ابتدا با حذف مدل های e و p از Gen8 ، خط تولید خود را ساده کرد تا بهترین رویکرد را دارا باشد . HPE ProLiant DL160 Gen9 از پردازنده های زئون شرکت اینتل E5-2600 V3/V4 تا ۱۲ هسته را پشتیبانی می کند و با به کار بردن دو پردازنده می توانید تا ۲۴ هسته ی فیزیکی در در اختیار داشته باشید .

DL360 Gen9 از دو پردازنده اینتل زئون E5-2600 V3/V4 تا ۴۴ هسته فیزیکی پشتیبانی می کند. لرزش صفحات هارد، تولیدکنندگان را مجبور میکند تا بین صفحات در یک هارد، فاصله بیشتری تعبیه کنند اما چگالی ذخیرهسازی هارددیسکها محدود میشود. کارایی تمامی این ابزارهای مهم در کامتک برای رسیدن به اطلاعات ذخیره شده هارد و ریکاوری اطلاعات شرح داده میشود. پورت شبکه و منبع تغذیه ۸۵۰ و ۱۱۲۵ واتی نیز در سیستم مورد بحث پشتیبانی میشود. اغلب سیستم عامل های جدید، بوت پارتیشن های بیشتر از ۴ گیگا بایت را مدیریت میکنند. بر روی این سرور با دارا بودن ۲۴ بانک رم در صورت قرار دادن RAM های مدل LRDIMM می توان ۳ ترابایت حافظه داشت و در صورتیکه حافظه ها را از نوع RDIMM انتخاب کنید می توان از ۷۶۸ گیگابایت حافظه استاندارد استفاده کنید . هر Rack می تواند چندین سرور را در درون خود قرار دهد و این سرورها بصورت صفی بر روی هم قرار می گیرند.

Raid controller ها می توانند یک هارد درایو را به چندین هارد درایو تقسیم کنند. همانطوری که از نامش پیداست ، اینگونه سرورها به گونه ای طراحی شده اند که براحتی بتوان آنها را در درون Rack هایی که برای محافظت و نگهداری از آنها درست شده اند قرار داد. دقت کنید که نحوه قرار دادن سخت افزارها در Rack به گونه ای نیست که هر سخت افزاری که در اندازه Rack باشد را بتوان در آن قرار داد ، اجزا و سخت افزارهایی که در Rack ها قرار می گیرند دارای یک ساختار قالب بندی به نام Unit یا Rack Unit هستند که هر Unit معادل ۵ سانتی متر می باشد. ساده ترین راه برای انجام این کار مراجعه به اداره کننده ی سرور و درایوهای ذخیره می باشد. این شرکت محصولاتی از قبیل چاپگر، رایانههای قابل حمل(لپ تاپ)، تلفنهای همراه هوشمند، تبلت، سرورها و نرم افزارهای مدیریت شبکه را تولید می کند. پلتفرم ایده آل برای موسسات کوچک و متوسط و شرکت های در حال اجرای برنامه های کاربردی ، که نیاز به ترکیب مناسبی از محاسبه و ذخیره سازی دارند . سروری مناسب برای SMBها و متقاضیانی که به هزینه های اقتصادی فکر می هارد ssd مناسب سرور کنند . مدیریت دیتا سنترها که نیازمند هاردیسک های با تعداد بالا می باشند که البته از لحاظ امنیتی قابل اعتماد باشند.

مد نظر داشته باشید که این سرور از لحاظ فضای ذخیره سازی در حد سرور های ایستاده ML310 می باشد . از نظر پردازنده و حافظه می توانید از همان حافظه و پردازنده هایی که روی DL380 Gen9 استفاده می کنید بر روی این سرور نیز استفاده کنید ، همچنین می توانید هارد دیسک های ۳.۵ اینچی خریداری کرده و در هزینه های خود صرفه جویی کنید . می توان حداکثر ۱۰ هارد دیسک SFF و یا ۴ هارددیسک LFF بر روی آن نصب کرد که با نصب هارددیسک های SFF از ۳۸.۴ ترابایت ودر صورت استفاده از هارددیسک های LFF از ۳۲ ترابایت فضای ذخیره سازی بهره برد . توجه کنید که به دلیل اینکه Rack ها استاندارد های ثابت و منظمی برای اندازه های خود دارند و همچنین می توانند مدیریت مناسبی بر روی تجهیزات داشته باشند علاوه بر سرور ها ، سازندگان سخت افزارهای شبکه حتی سخت افزارهای شبکه را به صورت Rack Mount یعنی با قابلیت نصب در Rack ارائه می دهند. اگر به صورت تخصصی بخواهیم به بررسی هاردها بپردازیم، میتوانیم از ابزارهای کنترلی برای بررسی بیتهای هارد و Allocation time در سکتورها استفاده کنیم.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با هارد سرور سامسونگ وب سایت خود باشید.