[ad_1]

Roku Ultra 2020 یک جعبه بررسی جریان بسیار شگفت آور است.

در حالی که سخت افزار و نرم افزار Roku نسبت به مدل سال گذشته تغییر چندانی نکرده است ، دنیای گسترده تلویزیون های استریم بسیار تغییر کرده است. در میان سرویس های جدید مانند Apple TV + ، Peacock ، HBO Max و Paramount + آینده ، گزینه های پخش جریانی بیشتر از هر زمان دیگری وجود دارد. در پاسخ ، به نظر می رسد دستگاه هایی مانند Chromecast با Google TV و TiVo Stream 4K این گزینه ها را معنی می کنند و مطالب را از چندین برنامه در یک منوی واحد و یکپارچه پخش می کنند.

در همین حال ، روکو در مورد رویکرد کمتر جاه طلبانه خود مصمم است: یافتن مطالب رایگان را آسان کنید ، اما کاربران را به جستجوی برنامه های جداگانه برای سایر موارد دعوت کنید.

این بررسی بخشی از پوشش بهترین پخش کننده های رسانه ای TechHive است ، جایی که می توانید بررسی محصولات رقابتی را پیدا کنید ، همچنین راهنمای خریدار در مورد ویژگی هایی است که باید هنگام خرید این نوع محصول در ذهن داشته باشید.

اگر هنوز با این روش موافق هستید ، Roku Ultra 100 دلاری چیزهای دوست داشتنی ای دارد. از ویدئو Dolby Vision و HLG با دامنه دینامیکی بالا ، صدای بلوتوث و رمزگشایی صوتی Dolby Atmos پشتیبانی می کند. همچنین سریعتر از سایر پخش کننده های Roku است و هنوز راحت ترین ریموتی را که امروز با هر پخش کننده جریانی می توانید پیدا کنید دارد.

اما اگر شما در حال جستجوی یک الگوی جریان جدید هستید که در آن دیگر جستجوی دوازده برنامه مختلف دیگر لازم نیست ، Roku Ultra جدید ناامید کننده خواهد بود. (Roku همچنین یک نوار صوتی کوچک ارائه می دهد. می توانید بررسی ما در مورد Roku Streambar را در اینجا بخوانید.)

جعبه کشویی ، مشخصات بهتر

Roku Ultra 2020 به راحتی از نسخه های قبلی قابل تشخیص است. کیف پلاستیکی به جای اینکه در اطراف لبه ها براق باشد ، دارای مات است و کناره های جعبه به جای بیرون از بالا به سمت داخل خم می شوند. به نظر من جذاب تره

rokuultra2019v2020 جارد نیومن / IDG

2019 Roku Ultra سمت چپ ، 2020 Ultra راست.

مکان پورت نیز تغییر کرده است. دیگر جای اسلات کارت MicroSD برای ذخیره سازی برنامه قابل توسعه وجود ندارد ، اگرچه Ultra دارای فضای داخلی بیشتری است. (Roku دقیقاً مقدار آن را نمی گوید.) در همین حال ، اسلات USB برای پخش رسانه های محلی به کنار جعبه پشتی منتقل شده است ، جایی که از پورت اترنت و خروجی HDMI متصل است.

rokultrarear جارد نیومن / IDG

MicroSD برای ذخیره سازی برنامه پیشرفته از بین رفته است ، اما USB برای پخش رسانه محلی همچنان باقی مانده است.

همچنین این اولین پخش کننده بلوتوث Roku است ، بنابراین می توانید تلفن ، رایانه لوحی یا رایانه خود را جفت کرده و از طریق تلویزیون موسیقی پخش کنید. این یک افزودنی عالی است ، اگرچه از جفت شدن هدفون بی سیم برای پخش صدا از Roku پشتیبانی نمی کند. (برای این کار می توانید از برنامه موبایل Roku استفاده کنید که گوش دادن خصوصی را از طریق هدفون یا هدفون متصل به تلفن ارائه می دهد.)

مانند گذشته ، Roku Ultra از ویدئوی 4K HDR پشتیبانی می کند که هم با وضوح بالاتر و هم با جزئیات بیشتر رنگ در نور و سایه امکان پذیر است ، اما ورود جدید Dolby Vision به این معنی است که این بهینه سازی های رنگ به طور جداگانه اتفاق می افتد. مطمئناً برای استفاده از این برنامه به همراه محتوای پشتیبانی شده در برنامه هایی مانند Netflix یا Amazon Prime به یک تلویزیون مجهز به HDR با قابلیت Dolby Vision نیاز خواهید داشت. پشتیبانی رمزگشایی Dolby Atmos به این معنی است که اگر سیستم بلندگو با Atmos فعال داشته باشید ، برخی از محتواها می توانند جلوه های صوتی مبتنی بر شی را ایجاد کنند.

من باید به یک مشکل عجیب در مورد پخش فیلم اشاره کنم: در اعماق تنظیمات Roku گزینه ای وجود دارد که به طور خودکار میزان تازه سازی تلویزیون را با هر محتوایی که پخش می شود مطابقت دهد. به طور پیش فرض غیرفعال است ، اما با فعال کردن آن به دلیل خطاهای HDCP نمی توانم ویدیوی Apple TV + را پخش کنم. روکو می گوید من به اشتباهی برخورد کردم که برای خرد کردن کار می کند. اگر Roku Ultra خریداری می کنید ، بررسی بروزرسانی سیستم عامل باید اولین سفارش تجاری شما بعد از اتصال به شبکه شما باشد.

در همین حال ، ریموت نسبت به Ultra سال گذشته تغییری نکرده است که خوب است. این کمی سخت تر از اکثر دستگاه های جریان از راه دور است ، نگه داشتن آن را آسان تر می کند و اشکال و اندازه های مختلف دکمه های آن به شما کمک می کند بدون اینکه آنها را نگاه کنید ، حرکت کنید. جک هدفون در سمت چپ امکان گوش دادن شخصی را فراهم می کند – مجموعه ای از هدفون در آن گنجانده شده است – و دکمه های تنظیم صدا و صدا در سمت راست ، به همراه دکمه روشن بودن در بالا. از راه دور یک فرستنده مادون قرمز دارد ، بنابراین می توانید این دکمه ها را طوری برنامه ریزی کنید که مستقیماً با تلویزیون کار کنند.

rokultraremote جارد نیومن / IDG

کنترل از راه دور بزرگ Roku احساس خوبی دارد و دارای یک جفت دکمه قابل برنامه ریزی است.

برای راه اندازی برنامه کنترل از راه دور Roku هنوز نمی توانید دوباره دکمه های داخلی را برنامه ریزی کنید ، اما دو دکمه عددی بالای آنها را می توان با هر فرمان صوتی ترسیم کرد ، بنابراین می توانید از آنها برای باز کردن برنامه های مورد علاقه خود یا روشن کردن استفاده کنید کتیبه ها و مانند اولتراهای قبلی ، در جعبه خود دکمه ای وجود دارد که صدای ریموت را برای یافتن آن به شما کمک می کند – لمس زیبایی که اکثر پخش کننده های دیگر هنوز آن را کپی نکرده اند.

نابرابری های جزئی

علاوه بر پیشرفت های سخت افزاری ملموس تر در Roku Ultra 2020 ، Roku ادعا می کند که جعبه جدید برنامه های محبوب را سریعتر راه اندازی می کند و از دریافت بی سیم بهتری نسبت به نسخه های قبلی برخوردار است. در عمل ، این پیشرفت ها محسوس است ، اما چشمگیر نیست.

در مقایسه با Ultra سال گذشته ، مدل جدید Amazon Prime را حدود 1.5 ثانیه سریعتر و کانال Roku را حدود یک ثانیه سریعتر منتشر کرد ، اما زمان راه اندازی Disney + و YouTube برای هر دو قابل مقایسه بود. Ultra مزیت بارزتری نسبت به Roku Streaming Stick + 50 دلاری دارد ، Prime تقریباً 4.5 ثانیه سریعتر راه اندازی می شود و کانال Roku ، YouTube و Disney + را حدود 1.5 ثانیه سریعتر بارگیری می کند ، اما هیچ یک از این موارد اختلافات برای توجیه ارتقا فقط برای سرعت کافی نیست.

سرعت اتصال جایی است که همه چیز جالب تر می شود. Roku اجزای داخلی Wi-Fi را ارتقا نداد – Ultra هنوز از Wi-Fi 5 با دو باند MIMO پشتیبانی می کند – اما این شرکت می گوید آنتن های خود را برای بهبود دامنه دریافت بهینه کرده است.

برای ارزیابی ، تعدادی آزمایش سرعت – هر دو از فهرست تنظیمات Roku و بخش راهنمایی Netflix – را در دو مکان دشوار انجام دادم: یک مجموعه آزمایش در مرکز سرگرمی زیرزمین و دیگری در گوشه مقابل زیرزمین. خانه از روتر من. در اینجا نتایج:

  • 2020 Ultra (5 گیگاهرتز): 58 مگابیت بر ثانیه در کنسول زیرزمین ، 36 مگابیت بر ثانیه در گوشه دور
  • 2019 Ultra (5 گیگاهرتز): 59 مگابیت بر ثانیه در کنسول زیرزمین ، 18 مگابیت بر ثانیه در گوشه دور
  • 2020 Ultra (2.4 گیگاهرتز): 73 مگابیت بر ثانیه در زیرزمین ، 29 مگابیت بر ثانیه در گوشه دور
  • 2019 Ultra (2.4 گیگاهرتز): 56 مگابیت بر ثانیه در زیرزمین ، 20 مگابیت بر ثانیه در گوشه دور

به نظر می رسد ادعاهای Roku برای بهبود دامنه تأیید شده است ، اگرچه من سرعت اتصال مشابه یا بهتری را در جعبه های جریان بالا رده دیگر ، از جمله Fire TV Cube آمازون و Apple TV 4K نیز دیده ام. این حداقل تا حدی به این دلیل است که Roku عمداً سرعت داده را به 100 مگابیت در ثانیه در دستگاه های خود محدود می کند تا به جای سرعت روی پهنای باند تمرکز کند. (در اواخر این هفته در ستون برش بند ناف صحبت های بیشتری در این مورد خواهم داشت.)

نرم افزار: تمرکز رایگان است

rokultrahome جارد نیومن / IDG

صفحه اصلی Roku ، مثل همیشه.

نرم افزار به اندازه سخت افزار مهم است و نرم افزار Roku تقریباً مشابه یک سال قبل است. بخش اصلی صفحه اصلی شبکه ای از برنامه های خدماتی مانند Netflix و Hulu را نشان می دهد ، در حالی که بخش های دیگر به شما امکان تماشای فیلم و نمایش رایگان ، جستجوی محتوای رایگان ، نصب برنامه های جدید یا خرید فیلم های a la carte از Fandango را می دهد.

مثل همیشه ، Roku با نمایش فیلم ها و نمایش های رایگان کار بهتری نسبت به سایر سیستم عامل های پخش جریانی انجام می دهد. بخش “ویژه رایگان” از صفحه اصلی محتوا را بارگیری می کند – بیشتر تبلیغات – از برنامه های مختلف ، و اگر به دنبال ژانرهایی مانند کمدی یا اکشن هستید ، Roku برخی از گزینه های رایگان را در نتایج برجسته می کند.

rokuultrafeaturedfree جارد نیومن / IDG

درآمد آگهی برای مدل تجاری Roku ضروری است ، بنابراین مجبور نیستید به دنبال محتوای پشتیبانی شده از تبلیغات رایگان باشید.

در همین حال کانال روکو بسیاری از فیلم ها ، نمایش ها و کانال های خطی خود را برای تماشای رایگان ارائه می دهد. اگرچه Roku این برنامه را به تلویزیون های سامسونگ و دستگاه های Fire TV نیز آورده است ، اما با جستجو و کنترل صوتی پخش کننده های خود با تلویزیون یکپارچه تر است.

جستجو برای rokuultragenrese جارد نیومن / IDG

جستجوی ژانر Roku همیشه محتوای رایگان را به صحنه می آورد.

حیف است که Roku برای تولید فیلم از منابع درجه یک مانند Netflix ، Disney + یا CBS All Access تلاش مشابهی انجام نمی دهد. البته ، می توانید با جستجوی صوتی Roku از راه دور ، فیلم ها یا نمایش های خاصی را از این سرویس ها پیدا کنید و می توانید با استفاده از برخی جستجوهای ژانر ، به مرور برنامه ها بپردازید. اما اگر می خواهید ببینید که در همه سرویس های پخش جریان شما چه می گذرد یا همان جایی که متوقف کرده اید در یک نمایش خاص ادامه دهید ، باید به برنامه های جداگانه بروید. دستگاه هایی مانند Apple TV 4K و Chromecast جدید نشان داده اند که راهنماهای جریان جهانی و لیست های تماشایی امکان پذیر است ، اما Roku به هر دلیلی ، خودش سعی نکرده است که یکی از آنها را ایجاد کند.

جستجوی rokultrashowsearch جارد نیومن / IDG

می توانید نمایش ها یا ژانرهای خاصی را جستجو کنید ، اما هیچ منوی واحدی برای مرور در برنامه های مختلف وجود ندارد.

این تنها راهی نیست که روکو از سایر سیستم عامل ها عقب است. توانایی شما برای پخش موسیقی از طریق صدا به Pandora ، TuneIn یا iHeartRadio محدود می شود و نمی توانید از صدا برای پخش کانال های زنده در برنامه هایی مانند YouTube TV یا Sling TV استفاده کنید. Apple TV ، Fire TV و Chromecast با Google TV از همه این جبهه ها پیشی می گیرند. و از آنجا که Roku به هیچ سیستم عامل خانه هوشمند متصل نیست ، نمی توانید از آن برای بررسی دوربین های امنیتی ، کنترل روشنایی یا تنظیم ترموستات استفاده کنید.

همچنین مشکل طولانی مدت HBO Max وجود دارد که به دلیل اختلاف نظر با WarnerMedia AT&T در مورد شرایط حمل و نقل ، همچنان در Roku در دسترس نیست. همچنان می توانید به روش های دیگر به HBO در Roku دسترسی داشته باشید – از طریق HBO مستقل ، به عنوان اشتراک کانال Roku یا به عنوان یک افزودنی برای برخی از سرویس های پخش مستقیم ، اما کاتالوگ Max کامل را دریافت نخواهید کرد. و برای مشترکان کابل ، دیگر نمی توانید وارد HBO Roku شوید. اگرچه هر پلتفرم جریانی دارای نقص های کاربردی است ، اما مشکلات HBO Roku یک نقص در شهرت عالی آن برای پشتیبانی از برنامه است.

به روزرسانی ، 12 نوامبر 2020: Roku به روزرسانی منتشر کرده است که پشتیبانی از Apple AirPlay را برای انتخاب پخش کننده های Roku ، از جمله این مورد ، اضافه می کند. همانطور که جارد نیومن ، ستون نویس TechHive Cord Cutter ، در این داستان توضیح می دهد ، این امکان ایجاد یک راه حل برای HBO Max را فراهم می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه استفاده از AirPlay (و Apple HomeKit) در دستگاههای سازگار Roku ، از این صفحه Roku.com دیدن کنید.

این سوال را کنار بگذاریم ، رویکرد مستقیم روکو محاسن خود را دارد. در مورد چگونگی دسترسی به برنامه های خود و به طور کلی سیستم سریع و پایدار احساس تردیدی وجود ندارد. به همین دلایل ، Roku Ultra همچنان یک توصیه آسان و ایمن برای پخش جریانی با کیفیت بالاتر است.

در مورد اینکه آیا بهترین است ، همه اینها به فلسفه جریان شما بستگی دارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر