[ad_1]

اپل سالهاست که به Fusion به عنوان گزینه میان رده مقرون به صرفه بین هارددیسک کند اما مقرون به صرفه با ظرفیت بالا و یک حافظه SSD سریع اما گران قیمت متکی است. دستگاه Fusion یک SSD را با گیگابایت بسیار کم و یک HDD بسیار بزرگتر جفت می کند. macOS با دستگاه Fusion به عنوان یک دستگاه منطقی رفتار می کند و آن را به عنوان یک دستگاه واحد در Finder نشان می دهد. اما در پشت صحنه ، به طور خودکار ذخیره سازی فایل را بهینه می کند ، بنابراین معمول ترین پرونده های موجود با گذشت زمان به SSD شما منتقل می شوند ، در حالی که HDD کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل دستگاه Fusion Mac شما می تواند به سرعت راه اندازی شود ، اما وقتی از فتوشاپ برای ویرایش تصاویر بزرگ استفاده می کنید ، هنوز یک گوشی کوچک است.

این کنترل یکپارچه و نامرئی چیزی شبیه به داشتن دو دستگاه جداگانه نیست – این یک ترکیبی ترکیبی است. در نتیجه ، شما نمی توانید فقط با ارتقا one یک قسمت و بدون تعاملات بسیار پیچیده ، این دو را از هم جدا کنید. و اکثر مکینتاشهایی که دارای دستگاههای Fusion هستند یک SSD نصب دارند که دسترسی به آن دشوار است یا در مادربرد تعبیه شده است. دسترسی و جایگزینی HDD غالباً دشوار است ، یا ممکن است برداشتن آن غیرممکن باشد.

با این حال ، اگر برنامه شما تغییر یک یا هر دو قسمت است ، با شبیه سازی دستگاه Fusion خود را به یک دستگاه خارجی با استفاده از Disk Utility ، Shirt Pocket’s SuperDuper یا Bombich Software’s Carbon Copy Cloner با Catalina یا نسخه های قبلی macOS شروع کنید. Big Sur پیچیدگی را به شبیه سازی اضافه می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله ، این مقاله را در نرم افزار Bombich و مقاله موجود در Shirt Pocket بخوانید. (کوکنارهای سیلیکون M1 اپل هنوز نمی توانند کاملاً شبیه سازی شوند ، اما هیچ M1 Mac با دستگاه Fusion ارائه نمی شود.)

اپل راهنمای مفصلی برای پارتیشن بندی و بازیابی درایوهای Fusion ارائه می دهد که اگر می خواهید یک یا دو جز up به روز شده را دوباره وصل کنید ، به شما کمک می کند.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که خواننده Macworld John ارسال کرده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از س questionsالاتی را که اغلب از ما پرسیده می شود ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها ، جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول فوق العاده ما را بخوانید تا ببینید آیا س yourال شما پوشش داده شده است. اگر اینگونه نباشد ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از عکسهای صفحه در صورت لزوم ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات مستقیم عیب یابی را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر