تشک لبه دار به چه منظور ساخته شده است؟

معمولا خانواده ها هنگامی که خبر بارداری یکی از اعضا را می شنوند سعی در تهیه وسایلی میکنند که نوزاد و مادر به آن ها نیاز دارند. این خرید معمولا قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام می شود که اصطلاحا هم سیسمونی خوانده می شود. خرید سیسمونی شامل خرید بالش و تشک و… نیز است‌.

یک سری تشک به نام تشک های لبه دار وجود دارند که در ادامه به بررسی مزایای این نوع از تشک ها می پردازیم.

 

خرید و قیمت لحاف تشک لبه دار نوزاد از غرفه سیسمونی رام راد | باسلام

 

خوابیدن نوزاد در کنار والدین:

نوزاد هنگامی که متولد می شود توانایی بسیاری از کار ها را ندارد و تنها از طریق گریه کردن می تواند به ما بفهماند که مشکلی وجود دارد. به همین علت است که می گویند باید رسیدگی به نوزاد تازه متولد شده را بیشتر کرد. از این رو والدین به ویژه مادران تمایل دارند همیشه در کنار کودک باشند مخصوصا هنگامی که خواب هستند نیز نوزاد را در کنار خود می خوابانند اما این کار درست نیست و ممکن است سلامت نوزاد را به خطر بیندازد بنابراين براي ساخت محيطي امن براي خواب كودك در كنار مادر نياز به محصولات خواب با كيفيت داراي گارد و لبه مي باشد .

هنگامی که والدین خواب هستند اگر فشاری ناخواسته و هر چقدر کوچک به نوزاد وارد کنند ممکن است کودک دچار خفگی شود اما امروزه با ساخت تشک های لبه دار این مشکل به خوبی بر طرف شد به این صورت که شما می توانید به راحتی تشک را روی تخت کنار خود، روی زمین و یا حتی روی تخت خود کودک قرار داده و کودک را با خیال راحت در آن بگذارید.

 

حفظ ایمنی و سلامت نوزاد:

اگر نوزادی بد خواب باشد و در خواب قابلیت جا به جایی یا غلت زدن داشته باشد ممکن است در حین این جا به جایی راه تنفسی خود را ببندد و دچار سندروم خفگی نوزاد شود. باز برای حل این مشکل هم تشک های لبه دار بسیار مناسب هستند چرا که اجازه جا به جایی بیش از اندازه را به کودک نمی دهند.

 

امکان حمل کودک به وسیله آن:

تشک های لبه دار یک دستگیره ای دارند که شما به راحتی بتوانید آن را در دست گرفته و نوزاد را حمل کنید. از این تشک ها می توان در انواع مسافرت ها و یا حتی بیرون رفتن ساده و کوتاه مدت استفاده کرد.

 

و اما برخی سوالات پر تکرار در رابطه با تشک های لبه دار؛

آیا تشک لبه دار با تشک گارد دار فرق می کند؟

خیر این دو نام در اصل یکی هستند و مزایای برابری دارند اما در یک سری ویژگی های جزئی و کوچک مثل سایز، قیمت، رده سنی و کیفیت تفاوت هایی با هم دارند.

 

آیا می توان این تشک ها را در صورت کثیف شدن، شست؟

بله ولی نحوه شستشو تشک هر برند با دیگری متفاوت است مثلا یک برند تشک هایی می سازد که یک لایه قابل جدا شدن دارند که به راحتی می توان آن را شست.

برخی تشک ها را با دست و برخی دیگر را با ماشین لباسشویی می توان شستشو داد.