تفاوت بین لیفت سینه و ماموپلاستی کاهشی سینه چیست؟

 

روش‌های کاهش اندازه سینه و لیفت سینه در تهران الو جراح می‌توانند گزینه‌های بسیار خوبی برای زیبایی و درمان در زنانی باشد که مایل به کاهش سایز یا تغییر وضعیت سینه خود هستند. این دو عمل، جراحی‌هایی مؤثر برای هر زنی هستند که می‌خواهد اندازه و یا شکل سینه‌های خود را اصلاح کند. حال سؤال اینجاست که چگونه و کدامیک از این جراحی‌ها را باید انتخاب کنید؟ این انتخاب نهایتاً به اهداف و انتظارات شخصی شما بستگی دارد. در ادامه اطلاعات مربوط به تفاوت‌ها و شباهت‌های روش‌های کاهش اندازه سینه و لیفت سینه بیان خواهدشد، که ممکن است در این تصمیم‌گیری به شما کمک کند.

کاهش اندازه سینه

کاهش اندازه سینه یا ماموپلاستی کاهشی می‌تواند حجم قابل توجهی از سینه‌های بزرگ را کاهش داده و وزن اضافی در این ناحیه را از بین ببرد. این کار با برداشتن پوست، چربی و بافت اضافی و کاهش اندازه سینه‌ها انجام می‌شود. این روش برای زنانی که به دنبال مسائل مربوط به سلامتی یا سلایق شخصی هستند، مفید می‌نماید. اغلب هنگامی که روش کوچک کردن سینه انجام می‌شود، زنان ظاهر بسیار جذاب‌تری را تجربه می کنند. برخی از بیماران ترجیح می‌دهند ناحیه آرئول سینه خود را کاهش دهند یا در برخی موارد بافت اضافی آن‌ها برای غربالگری سرطان سینه ارسال می‌شود.

بیشتر زنانی که عمل کاهش اندازه سینه را انتخاب می کنند، به دلیل اندازه و وزن سینه‌شان با موارد درگیر هستند:

محدودیت ‌در فعالیت‌های بدنی

ناراحتی در پشت و گردن

وضعیت بد بدنی و ظاهر نامساعد

مشکل در تنفس و خواب

التهابات مزمن پوستی

مشکل در یافتن لباس مناسب

 

لیفت سینه

بنابه گزارش ایرانی سارد لیفت سینه که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می شود، بیشتر برای زنانی مفید است که افتادگی سینه دارند. این عمل بافت پستان را تغییر می‌دهد آن را به شکل جوان‌تر و سرحال‌تری می‌رساند. همچنین به بازگرداندن شکل و حجمی که ممکن است به دلیل افزایش سن، کاهش وزن یا شیردهی از دست رفته باشد، کمک می‌کند. از آنجا که لیفت سینه محل سینه‌ها را تغییر می‌دهد، می‌تواند ظاهری کوچک‌تر نیز به آن ببخشد. با این حال، طی این جراحی فقط پوست اضافی برداشته می‌شود و بافت واقعی سینه دست‌نخورده باقی می‌ماند. غالباً با لیفت سینه، نوک سینه و آرئول‌ها نیز تغییر موقعیت داده و اندازه‌شان هم کاهش می‌یابد تا ظاهری طبیعی‌تر خلق کند.

بیشتر زنانی که لیفت سینه را انتخاب می‌کنند، به دلیل موقعیت قرارگیری سینه خود با موارد زیر مواجه‌اند:

احساس ناامنی روانی ناشی از افتادگی سینه‌ها

سینه‌های صاف یا افتاده

سینه‌های نوک پائین یا سینه‌هایی که نوکشلت زیر چین سینه قرار می‌گیرند

کشیده شدن پوست به دلیل نوسان وزن، افزایش سن و شیردهی

ناهمواری سینه

کدام یک از این دو عمل برای شما مناسب است؟

علیرغم تفاوت میان این عمل‌ها، اکثر بیمارانی که هرکدام را برای رسیدن به اهداف خاص خود انتخاب می‌کنند، از نتایجشان بسیار راضی هستند. بهبود در هر دو روش نسبتاً آسان است و به ۲ تا ۴ هفته استراحت نیاز دارد. حتی اگر بتوان گفت که هر کدام از این روش‌ها به مسائل مختلفی می‌پردازند، این مسأله محتمل است که زنان هم با بافت اضافی سینه و هم افتادگی مواجه باشند. به طور معمول، این زنان با دریافت ترکیبی از روش‌های کاهش اندازه سینه و لیفت سینه بهترین نتایج را به دست می‌آورند. اگر قصد کاهش اندازه سینه، لیفت سینه یا ترکیبی از این دو را دارید، تحقیقات خود را کامل کنید و یک جراح پلاستیک دارای مجوز پیدا کنید تا در مورد اینکه کدامیک برای اهداف خاص شما مناسب است، مشاوره بگیرید.