این عمل گوش برجسته الو جراح را می توان در کودکان پنج سال به بالا در زمانی که گوش برجسته ها کاملاً رشد کرده اند انجام داد. گوش برجسته گیرها پس از چند روز توسط پزشک باز می شود، اما لازم است به مدت 6 هفته هنگام خواب گوش برجسته های خود را بپوشانید تا از ساییده شدن آنها در رختخواب جلوگیری شود.

درمان برجستگی گوش نوزادان

پس از جراحی زیبایی گوش برجسته و برداشتن پانسمان، بیماران باید برای مدتی از هدبند برای محافظت از گوش برجسته خود در هنگام خواب استفاده کنند. این روش برای بیمارانی انجام می شود که فکر می کنند گوش برجسته هایشان خیلی بزرگ یا بیرون زده است و یا از ظاهر گوش برجسته و فاصله بین گوش برجسته ها و سر ناراضی هستند.

هدف اصلی جراحی زیبایی گوش برجسته بهبود ظاهر گوش برجسته خارجی و قرار دادن گوش برجسته ها در موقعیتی نزدیک به سر است. جراحی زیبایی گوش برجسته که اتوپلاستی نیز نامیده می شود، برای تغییر شکل و اندازه گوش برجسته ها انجام می شود. اگر بعد از 6 سالگی و رشد پرده گوش برجسته این مشکل برطرف نشد، جراحی زیبایی گوش برجسته یا اتوپلاستی می تواند نگرانی والدین را در مورد زیبایی گوش برجسته فرزندشان کم کند.

به طور کلی، انتظار می رود کودک 8-10 ساله باشد. زیرا گوش برجسته ها در این سن رشد می کنند و بیشتر شبیه گوش برجسته بزرگسالان هستند.
اکثر بیماران می توانند در همان روز پس از جراحی به خانه بازگردند. اگر این زاویه بیش از 35 درجه باشد، گوش برجسته غیر جذاب به نظر می رسد. هم بزرگسالان و هم کودکانی که تحت عمل گوش برجسته جراحی اتوپلاستی قرار می‌گیرند، عزت نفس بیشتری دارند. بنابراین فواید آن بیشتر روانی است تا فیزیکی.
مراقبت های قبل و بعد از جراحی گوش برجسته چیست؟ تحت تصحیح: گوش برجسته ها بعد از عمل گوش برجسته همچنان بیرون زده اند. همانطور که گفته شد، ممکن است احساس کنید که گوش برجسته هایتان خیلی بزرگ یا بیرون هستند و ممکن است چهره شما نامتناسب به نظر برسد.

سپس جراح مقداری از غضروف را برمی دارد تا شکل غضروف را تغییر دهد یا آن را در کنار سر قرار دهد تا گوش برجسته کمتر بیرون بزند. در این دوره، غضروف موقعیت خود را تثبیت می کند و قوی تر می شود.
میزان اصلاحی که باید روی ساختار گوش برجسته اعمال شود، اینکه آیا غضروف را از دنده ها خارج کنیم و بسیاری از عوامل دیگر می تواند زمان جراحی اتوپلاستی را کاهش یا افزایش دهد.
به طور کلی این روش معمولا برای بیماران بسیار ایمن است. داروهای تجویز شده توسط پزشک باید طبق دستور و به طور منظم مصرف شوند. سیگار و تنباکو جریان خون را کاهش داده و روند بهبودی را کند می کند.

این عمل گوش برجسته باعث بازیابی حالت طبیعی صورت می شود. بیمار باید خواسته های خود را در مورد نوع گوش برجسته مورد نظر به اطلاع پزشک برساند و در مقابل پزشک نیز باید نتیجه این عمل گوش برجسته را به فرد اطلاع دهد. در صورت بروز مشکلات جدی تر، باید هر موقعیتی را ارزیابی کنید و ببینید که چگونه بر فرزندتان تأثیر می گذارد.
با انجام این عمل گوش برجسته فرد از ظاهر خود رضایت بیشتری می گیرد و اعتماد به نفس او افزایش می یابد. توجه داشته باشید که جراحی گوش برجسته تغییری در محل گوش برجسته یا سطح شنوایی ایجاد نمی کند. خونریزی و تورم در محل جراحی یک پدیده طبیعی است که ممکن است رخ دهد.
محل جراحی و چگونگی آن از نظر مشکلات بهداشتی و قوانین ایمنی مشکل ساز نباشد. به همین دلیل، بسیاری از والدین ترجیح می دهند قبل از ورود فرزندانشان به مدرسه، اتوپلاستی را انجام دهند. با این حال، پس از جراحی زیبایی گوش برجسته یا اتوپلاستی احساس بهتری خواهند داشت.

عکس عمل گوش برجسته

عکس های قبل و بعد از عمل گوش برجسته را مشاهده کنید و در مورد تکنیک های جراحی بخوانید. در جلسات مشاوره، سابقه پزشکی بیمار بررسی می شود و مواردی مانند عفونت گوش برجسته، مصرف هرگونه دارو یا جراحی در گذشته باید به پزشک اطلاع داده شود.
اگر پزشک داروهای خاصی را برای مصرف قبل از جراحی تجویز کرد، آنها را به درستی مصرف کنید.این داروها معمولا آنتی بیوتیک های خوراکی یا پمادهای مخصوص هستند. این مشکلات را می توان به تنهایی یا با مداخلات پزشکی یا آنتی بیوتیک ها درمان کرد. داروهای تجویز شده برای کاهش درد و جلوگیری از عفونت زخم باید به سرعت مصرف شوند.

ایندکسر