[ad_1]

در یک دنیای کامل ، هنگام نشستن برای تماشای تلویزیون ، هرگز نباید میزان صدا را بیش از یک بار تنظیم کنید.

اما از آنجا که بسیاری از ما راه ناخوشایند را پیدا کرده ایم ، به ندرت ساده است. بسته به اینکه کدام سرویس پخش جریانی را انتخاب می کنید یا حتی برنامه ای را که برای تماشا انتخاب می کنید ، سطح صدا می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. حتی در حین یک برنامه ، ممکن است لازم باشد چندین بار به ریموت دست بزنید تا زیاد از حد بلند نشود ، خصوصاً اگر با کودکان خوابیده ، همسران حساس یا همسایگان نزدیک سرو کار دارید.

اگرچه سطح صدای ناسازگار به سختی مسئله جدیدی در دنیای صوتی / تصویری است ، اما به نظر می رسد خدمات پخش جریانی با مسئولیت تجربه این شرکتها ، این مشکل را تشدید کرده است. خبر خوب این است که صنعت در حال برداشتن چند مرحله برای حل مشکل است. در این میان ، ترفندهایی وجود دارد که می توانید به تنهایی از آنها استفاده کنید تا سطح صدا را کنترل کنند.

سطح صدا متغیر

قبل از نوشتن این ستون ، می خواستم برخی از اختلافات حجمی را که هنگام استفاده از سرویس های مختلف جریان مشاهده کردم ، کم و کم کنم ، بنابراین یک آزمایش کوچک تنظیم کردم: برای هر سرویس پخش جریانی ، من 10 دقیقه اول فیلم اکشن یا آتش آمازون را بازی می کنم TV Stick TV ، با تلفنی که یک برنامه دسی بل در حدود یک متری نوار صوتی Sony HT-G700 دارد.

نتایج از یک سرویس به سرویس دیگر همیشه آنقدر متفاوت نبود. نت فلیکس گمشده در فضا، دیزنی + ماندالوریایی، لژیون برای Hulu و CBS All Access ” پیشتازان ستاره ای: پیکارد میانگین همه در محدوده 47 تا 49 دسی بل است.

اما تغییر کاربری به برخی دیگر از خدمات مرا تکان داد. 10 دقیقه اول از خدایان مصر به عنوان مثال در Tubi به طور متوسط ​​54.4 دسی بل و سایر فیلم های Tubi ، کالاهای گرانبها، حتی در 59.7dB قوی تر بود. YouTube TV نیز در سمت قوی قرار داشت ، و میانگین حجم آن 55.7 دسی بل در دقایق آغازین بود آکوامن.

حجم جریان جارد نیومن / IDG

در هر یک از این موارد ، حتی صحنه هایی با دیالوگ آرام به نظر بسیار شدید به نظر می رسیدند ، و صحنه های اکشن با موسیقی دراماتیک حاشیه ناجور بود. نه اینکه من برنامه ای برای تماشای همه چیز داشته باشم کالاهای گرانبها در هر زمان ، اما اگر این فیلم ها را در اتاق نشیمن خودم بازی کنم قطعاً میزان صدا را کم می کنم.

چرا اینقدر قوی؟

همانند بسیاری از نکات دردناک دیگر در دنیای جریان ، می توانید تعداد متغیرهای مربوط را سرزنش کنید.

مارک جانسون ، معاون ارشد تحقیقات و توسعه رسانه های صوتی و دیجیتال Xperi ، خاطرنشان کرد که در حالی که اکثر سرویس های اصلی جریان دارای برخی از مشخصات سطح صدا در محتوای خود هستند ، صنعت به طور کلی هیچ مشخصات مشخصی ندارد. (برای مقایسه ، همانطور که هنی او از آزمایشگاه گائودیو سال گذشته اشاره كرد ، صنعت تلویزیون دارای رهنمودهای استاندارد برای میزان صدا است و دارای یك قانون آمریكا است كه از بلندگو بودن تبلیغات تلویزیونی سنتی جلوگیری می كند.)

این سرویس های پخش جریانی همچنین طیف وسیعی از دستگاه ها ، از پخش کننده های جریان و تلویزیون های هوشمند گرفته تا تلفن ها ، تبلت ها و لپ تاپ ها را هدف قرار می دهند. و گرچه این یک مسئله خاص پخش جریانی نیست ، ممکن است خود سازندگان ایده های بسیار متفاوتی در مورد نحوه صداگذاری یک فیلم یا نمایش داشته باشند. (دقیقاً مانند کریستوفر نولان که به دلیل تعطیل عمدی گفتگو درباره فیلم هایش مشهور است.)

جانسون در یک ایمیل گفت: “مشکلات مربوط به استاندارد سازی حجم ، نتیجه انتخاب گسترده موجود در بازار است – امروزه محتوا به طرق مختلف و در دستگاه های مختلف ، همه با قابلیت های صوتی بسیار متفاوت ، مصرف می شود.”

راه حل های ممکن

بسته به تنظیمات پخش جریانی ، ممکن است بتوانید برخی از کنترل ها را با استفاده از ویژگی های همسان سازی صدا که در دستگاه پخش جریانی ، تلویزیون هوشمند یا نوار صوتی شما تعبیه شده اند ، دوباره بدست آورید. این ویژگی ها می توانند سطح صدا را در محدوده کمتری کاهش دهند به طوری که هیچ منبع صوتی بلندتر از بقیه نیست.

ftvlevel جارد نیومن / IDG

ویژگی های همسان سازی میزان صدا برای دستگاه های جریان دهنده می تواند تفاوت زیادی در جلوگیری از صدای زیاد برنامه داشته باشد

در اینجا برخی از گزینه های شما وجود دارد:

  • پخش کننده ها و تلویزیون های روکو: مطبوعات * هنگام پخش یک فیلم ، به حالت میزان صدا بروید و “سطح” را انتخاب کنید.
  • دستگاه های تلویزیون آتش: به Settings> Display & Sounds> Audio> Advanced Audio رفته و Volume Leveler را فعال کنید. (همچنین می توانید یک تقویت کننده گفتگو را از همان فهرست فعال کنید.)
  • Apple TV: به Settings> Video & Audio بروید ، سپس “Volume Down” را فعال کنید.
  • تلویزیون های هوشمند سامسونگ: در تنظیمات> صدا> تنظیمات خبره برای تنظیماتی به نام “میزان صدا خودکار” را علامت بزنید.
  • تلویزیون های LG WebOS: در تنظیمات> صدا> حالت صدا برای تنظیماتی به نام “میزان صدا خودکار” را علامت بزنید.
  • تلویزیون های Vizio SmartCast: از فهرست ، به Audio رفته و Volume Leveling را روشن کنید.

در تست های من ، تأثیر این ویژگی ها گاهی اوقات چشمگیر بود. به عنوان مثال ، با عملکرد کنترل میزان صدای تلویزیون Fire ، سطح دسی بل متوسط ​​برای کالاهای گرانبها از 59.7- به 50.6dB کاهش یافت. در پخش کننده های Roku ، روشن کردن یکنواخت سازی صدا تأثیر مشابهی داشت ، اما در جهت مخالف آن: برنامه های آرام تر مانند گمشده در فضا قوی تر برای مطابقت با مشابه کالاهای گرانبها یا خدایان مصر.

سطح جریان جارد نیومن / IDG

اگر تلویزیون هوشمند یا دستگاه پخش جریان شما یکسان سازی میزان صدا را ارائه نمی دهد (تماشای شما ، Nvidia Shield TV و Chromecast جدید) ، موسیقی متن یا سیستم A / V شما ممکن است چیزی قابل مقایسه ارائه دهد.

برخی از نوارهای صوتی یاماها ، مانند YAS-209 ، از ویژگی هایی به نام “Dynamic Range Compression” برخوردار هستند. موسیقی متن Sonos دارای “حالت شبانه” و “تقویت گفتگو” است که می توانید از طریق برنامه فعال کنید (با این حال ، به عنوان صاحب Sonos Beam ، می توانم بگویم که تفاوت آنطور که من می خواهم ایجاد نمی کنند.) Roku نیز این نوارهای صوتی متعددی را به فروش می رساند که دو برابر پخش کننده های پخش جریانی هستند ، با همان ویژگی های تسطیح عالی که در جعبه های جریان مستقیم و استیک های آن پیدا خواهید کرد.

و اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شد ، می توانید صبر کنید تا صنعت همه چیز را مرتب کند. دالبی می گوید فناوری تحویل کدک دالبی صوتی این امکان را به سرویس های پخش جریانی می دهد تا به طور خودکار حجم دستگاه هایی را که از پخش دالبی صوتی پشتیبانی می کنند بهینه کنند. (این دستگاه ها همچنین توانایی صاف کردن سطح صدا را دارند ، حتی اگر خود محتوا از رمزگذار پشتیبانی نکند.) دالبی می گوید فناوری آن “به طور گسترده ای توسط سرویس های پیشرو جریان سازنده و سازندگان دستگاه اجرا و تصویب شده است.”

Xperi همچنین روی مسئله DTS: X کار می کند. محتوایی که از DTS پشتیبانی می کند: X ممکن است شامل معیارهای میزان صدا در فراداده ای باشد که به دستگاه های پخش منتقل می کند ، که به نوبه خود می تواند سطح بلندی خاصی را هدف قرار دهد. DTS همچنین یک راه حل خدمات پخش جریانی ارائه می دهد تا سطح صدا را به عنوان بخشی از فرایند تولید محتوا سازگارتر کند.

براساس آنچه من با گوش خود شنیده ام ، بدیهی است که کارهای بیشتری در این جبهه ها باید انجام شود. اما شاید رویای عدم نیاز به دست زدن مداوم به دکمه های تنظیم صدا روی ریموت از آنچه تصور می کنید به واقعیت نزدیکتر باشد.

برای دریافت این بخش و سایر اخبار ، بینش ها و پیشنهادات برش کابل تحویل داده شده به صندوق ورودی خود ، در خبرنامه هفتگی Jared’s Cord Cutter ثبت نام کنید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر