[ad_1]

مطمئن هستم که این به نظر آشنا می رسد: شما سعی دارید آخرین نسخه iOS را بارگیری و نصب کنید ، یا چند عکس بگیرید ، یا آن برنامه عالی را که دوست شما به شما گفته است بارگیری کنید و iPhone شما می گوید که فضای ذخیره سازی کامل.

شما قبلاً هر برنامه ای را که فکر نمی کنید به آن نیاز دارید حذف کرده اید و آن هم وجود دارد هنوز فضای ناکافی. بنابراین به حافظه ذخیره سازی آیفون در صفحه تنظیمات نگاه کنید و مطمئناً فضای ذخیره سازی آیفون شما پر است. بدتر از همه ، آه بزرگ به یک قطعه از آن به راحتی گفته می شود دیگران. این قرار است به چه معنا باشد؟ چگونه از دست آن خلاص شویم؟

بخش سایر مخازن گیج کننده و گیج کننده است و هیچ پاسخی برای همه موارد وجود ندارد ، اما امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا با این مسئله کنار بیایید.

چگونه می توان فضای ذخیره سازی iPhone خود را مشاهده کرد

برای دیدن اینکه چقدر فضای ذخیره سازی برنامه ها و برنامه های شما در حافظه آیفون شما چقدر است ، باز کنید تنظیمات برنامه را انتخاب کنید جمع، سپس ذخیره سازی آیفون. در بالا ، یک نمودار میله ای مشاهده خواهید کرد که فضای ذخیره سازی شما در iPhone را نشان می دهد و انواع داده ها آن را پر می کند. در زیر آن لیستی از برنامه های موجود در تلفن خود و میزان فضای مورد نیاز آنها را هم برای خود برنامه و هم برای داده های ذخیره شده آن پیدا خواهید کرد.

ذخیره سازی آیفون IDG

جزئیات ذخیره سازی آیفون را در چندین لایه عمیق در برنامه تنظیمات پیدا خواهید کرد.

ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا آیفون شما گرافیک را نمایش دهد ، زیرا اسکن و تجزیه و تحلیل فضای ذخیره سازی آن زمان بر است. حتی پس از اولین نمودار ، باید چند ثانیه دیگر منتظر بمانید تا تثبیت شود ، زیرا ممکن است لیست برنامه ها و اندازه فضای ذخیره سازی تغییر کند تا اینکه تلفن شما آنالیز خود را انجام دهد.

به هر حال ذخیره سازی دیگر چیست؟

منوی ذخیره سازی iPhone شما این نوار را در بالا به دسته های آشنا مانند برنامه ها ، رسانه ها ، عکس ها و نامه ها تقسیم می کند ، اما همچنین دسته دیگری است که گاهی اوقات زیاد بزرگ دیگری معمولاً در محدوده 5-10 گیگابایت است ، اما اگر بیش از 10 گیگابایت باشد ، احتمالاً کنترل نمی شود. می توانید به پایین لیست برنامه ها بروید تا ببینید سیستم و دیگران چه میزان فضا را اشغال می کنند.

دسته “دیگران” بزرگ و متنوع است زیرا یک دسته واقعی برای همه است. این شامل پرونده های سیستم ، حافظه پنهان ، صدای Siri (اگر صداهای دیگر را بارگیری کرده اید) ، گزارش ها ، به روزرسانی ها و موارد دیگر است. یکی از بزرگترین مقصران برای انصراف دیگری ، پخش موسیقی و ویدیوی زیادی است. وقتی تو دانلود ویدئو یا موسیقی از فروشگاه iTunes ، برنامه تلویزیونی یا برنامه Music به عنوان Media نمایه می شود. ولی جریان می یابد دارای حافظه نهان استفاده شده برای اطمینان از پخش صاف ، و آنها را به عنوان دیگران دسته بندی شده است.

حافظه نهان Safari نیز می تواند بسیار بزرگ شود. و اگر متن های متنوعی با تصاویر یا فیلم ارسال می کنید ، حافظه پنهان برای آن می تواند فضای زیادی را اشغال کند.

آیفون شما برای جلوگیری از ذخیره سازی کامل شما باید این حافظه های پنهان را مدیریت کند ، اما همیشه کار بزرگی انجام نمی دهد.

چگونه می توان مقدار داده های دیگر را کاهش داد

نمی توانید دیگران را به طور کامل خلاص کنید ، اما گاهی اوقات می توانید اندازه آن را کاهش دهید.

ابتدا اجازه دهید حافظه پنهان Safari را پاک کنیم. باز کن تنظیمات > سافاری و انتخاب کنید سابقه و داده وب سایت را پاک کنید. اگر تو داری زیاد از زبانه های Safari که در iPhone شما باز است ، ممکن است بخواهید بیشتر آنها را ببندید.

داستان سافاری آیفون IDG

پاک کردن داده های Safari می تواند اندازه سایر موارد را کاهش دهد.

ممکن است بخواهید پیام ها را تغییر دهید تا پیام های قدیمی کمتر باقی بماند. باز کن تنظیمات، سپس پیام هاو به پایین پیمایش کنید تاریخچه پیام تنظیمات. پیش فرض ، پیام ها را ذخیره کنید تنظیم شده است تا ابد، اما ممکن است بخواهید آن را به تغییر دهید یک سال یا حتی 30 روز برای کاهش داده هایی که برنامه Messages پنهان می کند.

پیام های آیفون را نگه دارید IDG

اگر پیام متنی جدی دارید ، برنامه Messages شما می تواند مخزن شما را با این موارد پر کند زیاد داده ها.

در آخر ، به ذخیره سازی iPhone برگردید و به لیست برنامه ها نگاه کنید. اکثر برنامه ها داده هایی را که به عنوان برنامه طبقه بندی شده اند ذخیره می کنند ، اما برخی از حافظه پنهانی را که در دسته های دیگر دسته بندی شده اند ، حفظ می کنند. اگر مثلاً برنامه Podcasts چند گیگابایت فضا اشغال کند ، احتمالاً بیشتر داده های ذخیره شده است. حذف برنامه و بارگیری مجدد آن ممکن است ردیف دیگری را در دسته دیگر جای دهد.

گزینه هسته ای: پشتیبان گیری و تنظیم مجدد با iTunes

شما می توانید از طریق iPhone خود سعی کنید حافظه پنهان کوچکی را که ممکن است اندازه سایر Storage ها را افزایش دهد پاک کنید ، اما اگر واقعاً می خواهید آن را تا حد ممکن کوچک کنید ، باید از تلفن خود پشتیبان تهیه کرده و دوباره آن را تنظیم کنید. ممکن است کمی وقت بگیرد.

بهترین راه برای این کار استفاده از iTunes در Mac یا PC است.

iPhone خود را به رایانه متصل کرده و iTunes را راه اندازی کنید. ممکن است از شما خواسته شود که به iPhone خود دسترسی پیدا کنید و باید گذرواژه خود را وارد کنید ، کاری که باید انجام دهید.

با کلیک بر روی نماد تلفن کوچک در گوشه بالا سمت چپ و در بخش پشتیبان ، iPhone خود را انتخاب کنید این کامپیوتر. بررسی رمزگذاری پشتیبان محلی ایده خوبی است ، بنابراین از گذرواژه های حساب شما و داده های سلامت نیز پشتیبان تهیه می شود. فقط یک رمز عبور انتخاب کنید که فراموش نکنید. روی دکمه کلیک کنید تا هم اکنون بایگانی کنید.

آی فون پشتیبان گیری آیون رمزگذاری شده است سوزی اوکس / IDG

یک بایگانی رمزگذاری شده ایجاد کنید تا روند بازیابی تا حد ممکن بدون درد انجام شود.

وقتی نسخه پشتیبان تهیه شد ، iPhone را خاموش کرده و به آن بروید تنظیمات > جمع > تنظیم مجدد و انتخاب کنید همه محتوا و تنظیمات را حذف کنید. با این کار iPhone شما به حالت غیر استاندارد برمی گردد. وقتی دوباره راه اندازی شد و در مرحله راه اندازی اولیه بود ، آن را دوباره با iTunes باز به کامپیوتر وصل کنید و برای بازیابی دستگاه خود ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

این طولانی ترین و متعهدترین راه برای کاهش اندازه مخازن دیگر است ، اما همچنین بهترین است. به سادگی هیچ راهی برای کوچکتر کردن آن نسبت به بعد از بازنشانی و بازیابی جدید وجود ندارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر