از مشکلات تبارک در میان خانم و آقایان می توان ریزش مو را اسم برد که بسیار آزاردهنده میباشد. ریزش مو میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. بعضی از مشکلات ریزش مو قابل معالجه میباشند البته در بعضی دیگر هنوز راهکاری پیدا نشده است.

در این مطلب قرار می باشد مهم اشکال ریزش مو و نحوه های موثر برای درمان ریزش مو حرف کنیم.

7 عامل با ریزش مو

1-      آسیب های جسمی

عوامل بیرونی مثل جراحی و یا این که تصادف و یا این که گاها برخی بیماری ها میتواند ریزش مو را به ملازم داشته باشد.

2-      بارداری

با تغییر در تراز هورمون ها احتمال ریزش مو وجود دارد. اما این ریزش غالبا عمده در مدت زمان بعد از آن از بارداری مشهود است. اما این مدل ریزش بعد از آن از تعدادی ماه جدا میشود.

3-      مصرف بیش از حد ویتامینها

طبق آزمایشات انجام شده مصرف بیش از میزان ویتامین A میتواند یکی از از عوارض ریزش مو شود. درصورتیکه مصرف روزانه به جهت ویتامین آ بیش از 5000 واحد دربین المللی در روز باشد احتمال ریزش مو وجود خواهد داشت.

4-      کمبود پروتئین

همانطور که میدانید حیاتی مصرف گوشت و مرغ، حبوبات پروتئین تن تامین میشود. در صورتی که میزان کافی پروتئین به بدن نرسد دچار ریزش مو خواهید شد.

5-      تغییرات هورمونی

در خانم ها اکثر شاهد تغیرات هورمونی هستیم. همانطور که در بازه زمانی بارداری تغییرات هورمونی واقعه می افتد .و در گیر ریزش مو میشوند. این تغییرات می شود بر اثر مشکلات تخمدان هم باشد.

6-      کم کاری تیروئید

غده کوچک در گردن که در سالم تن فراوان اثرگذار است تیروئید اسم دارد. وظیفه تیروئید تنظیم سوخت و ساز بدن، ضربان قلب، دما و خوی و خو است. چنانچه همین غده به درستی عمل نکند میتواند یکی از از اهمیت ترین دلایل برای ریزش مو باشد.

7-      کاهش شدید وزن

برخی اشخاص به جهت وصال به وزن ایده آل خویش سالم خویش را به خطر می اندازند و از شیوه های نامناسب به جهت کمتر وزن استفاده میکنند. که همین سبب ساز ریزش شدید مو خواهد شد.

حالا که با عارضه ها اصلی ریزش مو آشنا شدید به راهکارهایی جهت پرهیز از ریزش موی سر میپردازیم.

6 طریق مفید برای پرهیز از ریزش موی سر

1-      تغذیه مناسب

با تغذیه مطلوب و رژیم سالم میتوانند تندرست تن خویش را تضمین کنید. رژیم غذایی مدیترانه ای حاوی سبزیجات نو و همچنین مصرف به اندازه پروتئین و ویتامین می تواند در خودداری از  ریزش مو موءثر باشد.

2-      استفاده صحیح از سشوار و اتوی مو

استفاده بیش از حد از سشوار و اتوی مو منجر خشک شدن و دهیدراته شدن موی سر میشود. سعی کنید به کار گیری از دستگاه ها را به دست کم برسانید.

3-      استفاده از ماسک و شامپو مناسب

سعی کنید از شامپو متناسب مهم موی سر خود به کار گیری کنید. همچنین استفاده از ماسک مو اهمیت تقویت مو میشود.

4-      استفاده از روغن های گیاهی

استفاده از  روغن های گیاهی به ویژه روغن نارگیل و روغن زیتون می تواند از جراحت های جدی مو دوری کند. ماساژ پوست سر اساسی روغنن نارگیل منجر خونرسانی و جریان خویش در پوست سر میگردد و به پرورش مجدد موها کمک  میکند. همچنین به کارگیری از روغن نارگیل هم میتوانند مو را در برابر خشکی و شکنندگی حفاظت کند.

5-      استفاده از هیر فیلر

هیر فیلر یا این که پر کننده مو او‌لین آمپول حجم دهنده مو است که اهمیت اسم کلی هیر فیلر دکتر سیج CYJ شناخته می‌شود. همین آمپول تزریقی فواید و کاربردهای گسترده‌ای دارااست که بارزترین آن‌ها معالجه آسیب‌ها و مشکلات مو مانند: ریزش، شکنندگی، موخوره و … میباشد و در مورد ها گوناگونی به فعالیت می‌رود.

خرید هیر فیلر دکتر سیج به چه کسانی سفارش می‌شود؟

افرادی که موهایشان به استدلال استفاده بی‌رویه از رنگ‌ها و مواد شیمیایی دچار زخم و سوختگی بالا شده است.

افرادی که به برهان عدم رسیدگی به موها، در گیر کدری مو شده‌اند و می‌خواهند شفافیت و درخشندگی را موهای خویش بازگردانند.

کسانی که رسد موهایشان پایین است و همچنین مبتلا ریزش شدید مو هم هستند.

زنان و مردانی که در گیر طاسی شده‌اند.( ولی شایان ذکر هست که هیر فیلر به جهت طاسی معالجه محسوب نمی‌شود، بلکه برای دوری از پیشروی اکثر در برابر طاسی استعمال می‌شود.)

کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند و به دنبال یک مکمل به جهت اثر گذاری اکثر کار کاشت مو هستند.

6-      مزوتراپی

مزوتراپی یک روش به جهت تقویت موی سر است. در این روش مواد تقویتی دارای مواد مزوتراپی به باطن پوست سر تزریق میشوند.

 

 

مطالب مرتبط: ژل لب نورامیس دیپ لیدوکایین دار

ژل لب نورامیس دیپ لیدوکایین دار

ایندکسر