[ad_1]

در سپتامبر سال 2020 ، اپل نسخه کاملاً جدیدی از iPadOS را منتشر کرد که یک سری تغییرات جدید را در تبلت شاخص آن ایجاد می کند. در اینجا هر آنچه بدست می آورید ، نحوه بدست آوردن آن و اینکه آیا iPad شما قادر به اجرای آن است ، آورده شده است.

بروزرسانی 26/01/21: اپل iPadOS 14.4 را منتشر کرد.

جدیدترین: iPadOS 14.4 موجود است

اپل iPadOS 14.4 را منتشر کرده است ، به روزرسانی شده برای سیستم عامل iPad که شامل برخی پیشرفت های جزئی و رفع اشکالات است. در اینجا یادداشت های انتشار:

iOS 14.4 شامل موارد زیر است:

 • کدهای QR کوچکتر توسط دوربین قابل تشخیص هستند
 • امکان طبقه بندی نوع دستگاه بلوتوث در تنظیمات برای شناسایی صحیح هدفون های اعلان صوتی
 • اعلان ها هنگامی که دوربین آیفون شما به عنوان یک دوربین جدید و اصلی اپل در آیفون 12 ، آیفون 12 مینی ، آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو حداکثر قابل تأیید نیست

این نسخه همچنین مشکلات زیر را برطرف می کند:

 • مصنوعات تصویری می توانند در عکسهای HDR گرفته شده با آیفون 12 پرو نمایان شوند
 • دستگاه تناسب اندام ممکن است داده های فعالیت به روز شده را نمایش ندهد
 • ممکن است تایپ به تأخیر بیفتد و پیشنهادهای کلمه در صفحه کلید ظاهر نشوند
 • صفحه کلید ممکن است در پیام ها به زبان صحیح نشان داده نشود
 • ممکن است داستان های صوتی برنامه CarPlay News پس از مکث دهان به دهان یا سیری از سر گرفته نشود
 • فعال کردن کلید کنترل دسترسی ممکن است مانع پاسخگویی به تماس های تلفنی از صفحه قفل شود

در اینجا اطلاعات مربوط به به روزرسانی های امنیتی در iPadOS 14.4 وجود دارد:

هسته

موجود برای: آیفون 6s و بالاتر ، iPad Air 2 به بعد ، iPad mini 4 به بعد و iPod touch (نسل هفتم)

تأثیر: برنامه های مخرب ممکن است بتوانند امتیازات را افزایش دهند. اپل از گزارشی آگاه است که ممکن است از این مشکل به طور فعال سو استفاده شده باشد.

توضیحات: شرایط مسابقه با بهبود قفل حل شده است.

CVE-2021-1782: محقق ناشناس

وب کیت

موجود برای: آیفون 6s و بالاتر ، iPad Air 2 به بعد ، iPad mini 4 به بعد و iPod touch (نسل هفتم)

تأثیر: مهاجم از راه دور ممکن است قادر به اجرای کد تصادفی باشد. اپل از گزارشی آگاه است که ممکن است از این مشکل به طور فعال سو استفاده شده باشد.

توضیحات: یک مشکل منطقی با محدودیت های بهبود یافته حل شده است.

CVE-2021-1871: محقق ناشناس

CVE-2021-1870: محقق ناشناس

برای به روزرسانی iPad ، برنامه تنظیمات را راه اندازی کنید ، روی ضربه بزنید جمع > به روز رسانی نرم افزار.

ویژگی های اصلی جدید iOS 14 چیست؟

طراحی برنامه

بزرگترین تغییری که در iPad خود خواهید دید مربوط به برنامه ها است. اپل در حال معرفی یک زبان طراحی پیچیده iPad با نوارهای کناری ، منوهای کشویی و نوار ابزار است که بیش از هر زمان دیگری شبیه برنامه های Mac است.

یادداشت اصلی Apple WWDC سیب

برنامه های تبلت در iPadOS 14 دارای ستون های کناری ، نوار ابزار و منوهای جدید هستند.

بسیاری از برنامه های خود اپل ، از جمله عکس ، موسیقی ، میانبرها ، یادداشت های صوتی ، تقویم ، یادداشت ها ، پرونده ها ، نامه ها و مخاطبین ، دارای ستون های فرعی جدید کشیدن و رها کردن هستند که ناوبری و سازماندهی را آسان تر می کند و نوار ابزارها را در پرونده ها ، تقویم و سایر برنامه ها کار را آسان می کنند. هنگام انجام کارهایی مانند انتخاب شکلک ها و منوهای کشویی که دکمه ها را با یک لمس تقطیر می کنند ، موارد Mac-like را نیز مشاهده خواهید کرد.

اسبابک های دوباره طراحی شده

صفحه اصلی ipados14 سیب

ابزارها به iPadOS 14 تبدیل شده اند.

این ابزارها در iPadOS 13 هنگامی که به آنها در فضای خانه اختصاص می یافت از اهمیت بیشتری برخوردار شدند ، اما در iPadOS 14 حتی بهتر می شوند. درست مانند iOS 14 ، ابزارک های iPad کاملاً انعطاف پذیر ، آموزنده و هوشمندتر طراحی شده اند. ابزارها اکنون در اندازه های گوناگون در دسترس هستند ، بنابراین می توانید میزان نمایش اطلاعات را انتخاب کنید ، و یک گالری جدید به شما کمک می کند ابزارهای جدید را کشف کنید ، حتی اگر هنوز برنامه را نصب نکرده باشید.

جستجو کردن

ipados 14 جستجو سیب

در iPadOS 14 می توانید هر کجا را جستجو کنید.

در iPadOS 14 ، تقاضا بیشتر شبیه Mac است. از یک طرف ، این یک طراحی جمع و جور جدید است که به شما امکان می دهد جستجو را از هر کجا – در صفحه اصلی یا یک برنامه – شروع کنید و کل صفحه را اشغال نمی کند. اما مهمتر از همه ، تقاضا با سازماندهی بهتر ، پیشنهادات برای نوشتن و تقاضای زیاد ، به طور کامل احیا شده است. شما قادر خواهید بود به سرعت برنامه ها را پیدا کرده و راه اندازی کنید ، با مخاطبین تماس بگیرید ، پاسخ بگیرید و تقریباً هرچیزی را در iPad خود پیدا کنید ، مهم نیست که کجا پنهان باشد.

خراشیدن

Apple Pencil ممکن است به عنوان یک ابزار طراحی شناخته شود ، اما در iPadOS 14 مهارت های جدی برای نویسندگان نیز کسب می کند. اپل با ارائه فناوری iPad Scribble اپل واچ برای بهبود تشخیص و تبدیل دست خط در همه زمینه های متن ، قابلیت نوشتاری Apple Pencil را افزایش می دهد. بنابراین اکنون می توانید از Apple Pencil به عنوان دستگاه ورودی اصلی خود استفاده کنید.

ipados خراشیدن سیب

اکنون می توانید هر جعبه متنی را در iPad خود تایپ کنید و به متن تایپ شده تبدیل می شود.

با این وجود خراش کاری فراتر از تعویض صفحه کلید است. علاوه بر تبدیل متن ، می توانید چیزی را که برای حذف آن نوشته اید خط بزنید ، چیزی را برای انتخاب و کپی یا جابجایی آن دور بزنید و یادداشت های دست نویس را به صورت متن پیست کنید. و هوش مصنوعی پردازنده ، آدرس ها ، شماره های تلفن ، آدرس های ایمیل و سایر داده ها را با متن دست نویس تشخیص می دهد ، دقیقاً مانند متن تایپ شده ، بنابراین پس از نوشتن شماره می توانید با کسی تماس بگیرید.

و Scribble محدود به متن نیست. موتور دست خط اپل همچنین به شما کمک می کند تا از نظر هندسی خطوط ، قوس ها و اشکال کامل داشته باشید. بنابراین ، اگر واقعا بد رنگی نقاشی کنید ، می توانید چیزی شبیه دایره یا ستاره یا حتی یک پیکان درست کنید و iPad شما آن را به “شکل کامل” خود تبدیل کند.

وقتی با Apple Pencil خود شکلی می کشید ، سیستم آن را تشخیص می دهد و آن را “از نظر هندسی عالی” می کند ، در حالی که ردیاب های داده می توانند شماره تلفن ، تاریخ و آدرس را به خط خود تشخیص دهند. همچنین می توانید کلمات و جملات را برای انتقال آنها یا تغییر رنگ آنها در دستخط شخصی خود انتخاب کنید. همچنین می توانید یادداشت های دست نویس را به عنوان متن و جالبترین ویژگی انتخاب کنید: برای حذف آن چیزی را خراش دهید.

سافاری

بخش های سافاری سیب

به روزرسانی جدید سافاری نشان های خودکار را برای هر برگه ارائه می دهد.

مانند Mac ، اپل در زمینه مرورگر iPad خود پیشرفت های عمده ای انجام داده است. نه تنها سریعتر است ، بلکه پیمایش نیز آسان تر است. به لطف طراحی ساده آن می توانید برگه های بیشتری را همزمان ببینید و دیگر برگه های فعال خالی نیستند. در iPadOS 14 ، آیکون ها به طور پیش فرض نمایش داده می شوند ، بنابراین می توانید به سرعت بین آنها جابجا شوید. همچنین اگر یکی از گذرواژه های شما در نقض داده ها نقش داشته باشد ، می توانید کل صفحات وب یک لمسی (فقط انگلیسی ، اسپانیایی ، چینی ، فرانسوی ، آلمانی ، روسی یا پرتغالی برزیل) را ترجمه کرده و هشدار دریافت کنید. سپس می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید یا برای امنیت بیشتر به Apple Login بروید.

واقعیت افزوده

جاه طلبی های اپل برای AR به معنای واقعی کلمه بر روی iPad با اسکنر LiDAR جدید iPad Pro متمرکز است و در iPadOS 14 قدرتمندتر می شود. ARKit 4 جدید اپل دارای API های جدیدی است که برای برنامه های نسل بعدی AR از جمله عمق ، مکان لنگرها ، پشتیبانی پیشرفته برای ردیابی چهره ها و گرفتگی اشیا and و بافت های ویدئویی

در مورد ویژگی های iOS 14 چطور؟

در کنار این ویژگی های خاص ، iPad دارای بسیاری از ویژگی های عالی جدید در iOS 14 است ، از جمله یک رابط فشرده Siri و رابط تماس ، برنامه کلیپ هایی که به شما امکان می دهد بدون استفاده از یک برنامه شروع به استفاده از آن کنید ، و دستگاهی را که سریعتر و سریعتر است شخصی تر از قبل اما شما همه چیز را دریافت نمی کنید. بیشتر برنامه App Library و برنامه Translate به iPad راه پیدا نمی کنند ، اما می توانید لیست کاملی را که نمی گیرید در اینجا پیدا کنید.

کدام دستگاه ها پشتیبانی می شوند؟

اگر iPad شما بتواند iOS 13 را اجرا کند ، iOS 14 را نیز اجرا خواهد کرد. این دستگاه ها شامل موارد زیر هستند:

آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل 4)
آیپد پرو 11 اینچی (نسل 2)
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل 3)
آیپد پرو 11 اینچی (نسل اول)
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل 2)
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل اول)
آیپد پرو 10.5 اینچی
آیپد پرو 9.7 اینچی
iPad (نسل هفتم)
iPad (نسل ششم)
iPad (نسل 5)
iPad mini (نسل 5)
iPad mini 4
iPad Air (نسل 3)
iPad Air 2

چگونه می توانم iPadOS 14 تهیه کنم؟

پس از عرضه iPadOS 14 در 16 سپتامبر ، اپل شروع به ارسال اعلان ها به کاربران می کند تا از آنها بخواهد این به روزرسانی را انجام دهند. با این حال ، این می تواند مدت زیادی طول بکشد و نیازی به انتظار برای آن نیست. فقط این مراحل را دنبال کنید:

 1. باز کن تنظیمات.
 2. ضربه زدن جمع.
 3. ضربه زدن به روز رسانی نرم افزار.

برای نصب و راه اندازی مجدد iPad خود از دستورالعمل ها پیروی کنید و قبلاً iPadOS 14 دارید!

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir