[ad_1]

پادکسترها و مهندسان صدا غالباً اصطلاحاً “تابلوی صوتی” را مونتاژ می کنند که مجموعه ای از کلیپ های صوتی معمولاً مورد استفاده است که می توانند با یک کلیک راه اندازی کنند. بعضی اوقات از آنها برای اهداف شوخ طبعی استفاده می شود ، مانند نمایش های رادیویی باغ وحش صبحگاهی ، اما آنها را برای بازی های نمایش شنیداری (برای پاسخ های صحیح / غلط) و همچنین دسترسی سریع به موسیقی گذرا پیدا می کنید.

برخی از افراد برای کاراکترهای صفحه کلید به معادل “عرشه” نیاز دارند. قلم های مدرن می توانند شامل ده ها هزار شخصیت منحصر به فرد (یا “حروف کوچک”) باشند. بیشتر مربوط به حروف خطی است که در خط ها استفاده می شود (مانند لاتین در بیشتر اروپای غربی و آمریکا و دواناگاری ، که در تعداد زیادی از زبانها در جنوب شرقی آسیا استفاده می شود). اما تعداد زیادی نماد ویژه برای ریاضیات ، آوایی ، ارز وجود دارد و بله ، Emoji نیز وجود دارد.

من قبلاً در مورد Character Viewer نوشتم ، یک پالت شناور macOS که دسترسی آسان به شخصیت های منفرد ، از جمله گزینه جستجو را فراهم می کند. اما اگر شما به طور معمول از مجموعه ای از نمادها مانند ریاضیات یا منطق استفاده می کنید ، چه می کنید؟ بررسی نیاز به پیمایش و کلیک زیاد دارد.

mac911 نمایش شخصیت های ریاضی IDG

مشاهده کاراکتر به شما امکان دسترسی آسان اما خسته کننده به نمادها و شخصیت های دیگر را می دهد.

پاسخ یک ابزار شخص ثالث رایگان است ، Ukelele ، از SIL International ، یک سازمان جهانی اختصاص داده شده به حفظ تنوع قومی-زبانی – برای کمک به گروهها در هر اندازه ، زبانها و خطوطی را که توسط دولت ها سرکوب شده اند یا توسط افراد نسبتاً کمی از آنها استفاده شده است ، حفظ کنند. بلندگوهای پشتیبانی شده توسط فناوری

Ukelele یکی از این ابزارها است زیرا به شما امکان می دهد طرح بندی های صفحه کلید سفارشی ایجاد کنید. می توان از آنها برای ورود به صفحه با استفاده از ابزار پیش نمایش صفحه کلید (System Preferences> Keyboard> Show Keyboard and Emoji Viewers در نوار منو) استفاده کرد یا اگر می دانید کدام کلیدها باید با کدام یک مطابقت داشته باشند مستقیماً وارد آن می شوند – یا ضمیمه آنها برچسب های این کلیدها macOS به شما امکان می دهد از همان منو ، که نمای کلی صفحه کلید و نمادها را ارائه می دهد ، به سرعت بین طرح های صفحه کلید جابجا شوید.

عکس صفحه کلید mac911 ukelele SIL بین المللی

صفحه کلید سفارشی ایجاد شده در Ukelele را می توان با چند کلیک در macOS نصب کرد.

Ukulele به شما امکان می دهد به راحتی کاراکترها را از Character Viewer یا سایر قسمتهای macOS بکشید و آنها را روی کلیدهای مناسب بیندازید ، از جمله استفاده از اصلاح کننده هایی مانند Control و Option. پس از سازماندهی ، می توانید یک فایل طرح سازگار با macOS برای حساب macOS خود یا همه کاربران Mac نصب کنید و از آن فقط به عنوان طرح بندی صفحه کلید دیگری استفاده کنید که از زبانه Source Source در صفحه تنظیمات صفحه کلید انتخاب می کنید.

یادگیری استفاده از این نرم افزار کاملاً آسان است زیرا تعداد کنترل کمی وجود دارد. یک نکته مهم: وقتی طرح صفحه کلید جدیدی ایجاد می کنید و آن را نصب می کنید ، باید از جلسه فعلی خود خارج شده و برگردید تا از مشکلات تایپ جلوگیری کنید و مطمئن شوید که شناخته شده است.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که خواننده Macworld ، فرانتس پیتر ارسال کرده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از عکسهای صفحه در صورت لزوم ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر