حدود 60% از زیبایی و جذابیت هر فرد مربوط به صورت دندان های او می باشد و این مهم امروزه با پیشرفت و امکانات دیجیتالی و کامپیوتری قابل بررسی و انجام و از همه مهمتر قابل پیش بینی می باشد . طراحی لبخند دیجیتال یک پروتکل درمانی دندانپزشکی چند منظوره است که مزایای زیادی نسبت به سایر گزینه های درمانی دارد. تعادل بین دندان ها، بافت های داخل و اطراف دهان، صورت، لبخند و شخصیت فرد است که زیبایی مورد نظر را می سازد، ولی هماهنگی بین هنر و مهارت هم ضروری است تا طراحی مناسبی برای صورت فرد تشخیص داده شود.

به این ترتیب، داشتن یک لبخند زیبا از طریق طراحی لبخند با کامپیوتر و با به کار بردن تکنولوژی های روز دنیا کاری نه چندان سخت خواهد بود که با سرعت بالا و کیفیتی فوق العاده می تواند انجام گیرد. اصلاح طرح لبخند بدون داشتن لثه سالم کاری غیر ممکن است. گرچه دیگر دندانپزشک ها و دیگر طرح درمان ها ممکن است از جنبه های خاص تصاویر یا نرم افزار دیجیتالی بهره ببرند، اما اکثر آنها به راهکاری کامل مانند طرح لبخند دیجیتالی دسترسی دارند. بنابراین، عنصر قابل پیش بینی بودن از بین می رود، زیرا ممکن است دندانپزشک قادر نباشد به شما بگوید در انتهای فرایند، ظاهر لبخند شما دقیقاً چگونه به نظر خواهد رسید.

یکی دیگر از اصولی ترین نکاتی که باید در اصلاح طرح لبخند در نظر گرفته شود موقعیت دندان های بالا نسبت به دندان های فک پایین است. این روش درمانی با آنالیز کاملی از ساختار بیرونی دهان و همچنین اجزای درون و فک آغاز می شود. این اغلب شامل نگه داشتن قالب یا مدل به عنوان راهنمای آماده سازی داخل دهان است. دندانپزشکی دیجیتال نیازمند یک پروتکل دقیق می باشد تا از طریق آن بتوان به صورت بی خطر و همچنین با سطح کیفیت بالا، به یک نتیجه قابل پیش بینی و در عین حال نزدیک به نتیجه ایده آل کلینیکی دست یافت.

به همین دلیل هدف واقعی از دندانپزشکی زیبایی، پیروی از طبیعت است، درک این موضوع بسیار ساده و در عین حال بسیار دشوار است، خصوصاً در مورد زیبایی شناسی ناحیه یک سوم پایین صورت. دلیل دیگری که سبب اهمیت یافتن طراحی لبخند دیجیتال شده است، افزایش سطح رضایت بیماران از طراحی انجام شده است. از آنجا که این بیماران به صورت کامل از آنچه در طول درمان اتفاق خواهد افتاد باخبرند، می توانند در رابطه با ظاهر خود نیز نظراتی را ارائه کنند و در صورتی که امکامپذیر باشد، دندانپزشک می تواند تغییرات را مطابق با سلیقه بیمار اعمال کند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد طراحی لبخند دیجیتالی بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر