کاربردهای میلگرد گالوانیزه در سازه های بتن آرمه: مروری بر مشخصات و عملکرد تقویت کننده فولاد گالوانیزه در بتن ارائه شده است. گالوانیزه سازی باعث ایجاد یک لایه سخت و چسبنده آلیاژ آهن و روی می شود که به صورت متالورژی به فولاد پایه متصل می شود. این در برابر سایش و هندلینگ نسبتاً سنگین مقاومت می کند و به طور کلی می توان آن را بدون آسیب دیدگی قابل توجه در پوشش و با تأثیر کم یا هیچ تاثیری بر مقاومت در برابر خوردگی آن ساخت. میله های گالوانیزه می توانند تقریباً مشابه میله های فولادی سیاه معمولی و معیارهای طراحی مشابه برای فولادهای سیاه با فولادهای گالوانیزه قابل استفاده باشند. هیچ روش طراحی خاص محصول لازم نیست و آموزش خاصی از نیروی کار ساختمانی لازم نیست. هنگامی که در بتن قرار می گیرد، فولاد گالوانیزه آستانه کلرید قابل توجهی بالاتر از فولاد سیاه دارد و کاملاً در برابر اثرات کربناسیون بتن مقاومت می کند. قیمت میلگرد در بازار آهن با توجه به عوامل مختلف اعلام می شود. نتیجه خالص این اثرات این است که گالوانیزه شروع فرآیند خوردگی را به تأخیر می اندازد و باعث افزایش عمر سازه یا عنصر بتن می شود. با این حال، میزان این افزایش طول عمر تا حدود زیادی به کیفیت بتن استفاده شده و شدت محیطی که در معرض آن است بستگی دارد. هنگامی که حمله خورنده به آلیاژهای روی آغاز شد، محافظت از نوع مانع در طول عمر پوشش ارائه می شود. در مواردی که مناطق کوچکی از فولاد زیرین در معرض آن قرار می گیرند، محافظت فداکاری از روی به فولاد در معرض آن می رسد. نتایج مطالعات میدانی و تجربی برای ارزیابی عملکرد میلگرد گالوانیزه در مقایسه با فولاد سیاه ارائه شده است و نمونه هایی از انواع سازه های بتونی که با فولاد گالوانیزه تقویت شده اند ارائه شده است. برای خرید میلگرد می توانید با ما تماس بگیرید و لیست سفارشات خورد را اعلام کنید. قیمت روزانه تمام مقاطع در سایزهای مختلف به شما اعلام می شود.

آشنایی با انواع میلگرد

گالوانیزه سازی از دهه 1930 برای محافظت در برابر خوردگی در بسیاری از انواع سازه های بتن مسلح (RC) و عناصر در معرض طیف وسیعی از شرایط محیطی مورد استفاده قرار گرفته است. شواهد حاصل از کاربردهای صحرایی که توسط مجموعه ای از داده های تجربی پشتیبانی می شود، به وضوح نشان می دهد که گالوانیزه میلگرد باعث افزایش عمر بتن مسلح می شود و محافظ ایمنی در برابر ترک خوردگی زودرس و رنگ آمیزی زنگ زدگی بتن به دلیل خوردگی آرماتور محافظت نشده است. گالوانیزه سازی باعث تولید یک لایه آلیاژی سخت و چسبنده بر روی فولاد می شود که در برابر سایش و هندلینگ نسبتاً سنگین مقاومت می کند و می توان آن را با خم شدن بدون آسیب قابل توجه به پوشش و با تأثیر کم یا هیچ تاثیری بر مقاومت در برابر خوردگی آن ساخت. به عنوان یک قاعده کلی، میله های گالوانیزه را می توان تقریباً به همان روشی که میله های فولادی سیاه معمولی نگهداری، اداره و حمل می شود، کرد. برای محافظت از پوشش در برابر صدمه ای که در تحویل معمول و حمل و نقل وجود دارد، به اقدامات احتیاطی خاصی نیاز ندارد. بعلاوه، طراحی و ساخت بتن آرمه با استفاده از میلگرد گالوانیزه، بر اساس همه اهداف، همان است که برای آرماتورهای متداول فولاد سیاه و بهترین روش در هنگام استفاده از آرماتورهای گالوانیزه استفاده از بتن مناسب و طراحی شده است که به طور معمول استفاده می شود در ساخت و ساز معمولی. قیمت میلگرد آجدار و انجام عملیات جوشکاری بر روی میلگردهای آجدار باید با تایید مهندس انحام شود.

محافظت در برابر خوردگی حاصل از گالوانیزه به دلیل اثرات ترکیبی آستانه کلرید قابل ملاحظه ای بالاتر از فولاد سیاه در بتن و مقاومت کامل در برابر اثرات کربناسیون بتن است. وجود پوشش محافظ آلیاژ روی، شروع فرآیند خوردگی را به تأخیر می اندازد، اگرچه میزان این امر به کیفیت بتنی که در آن قرار گرفته و شدت محیطی که در معرض آن است بستگی دارد. وقتی سطح کلرید بسیار بالا در عمق آرماتور در بتن جمع می شود، ممکن است طول عمر روی تا حدی کاهش یابد هرچند که عمر میلگرد گالوانیزه هنوز تا حدی طولانی باشد.

کاربرد میلگرد مرکب FRP

میلگرد FRP یا میلگرد کامپوزیتی FRP جایگزینی مناسب برای میله های فولادی در محیط های خورنده است. این میله ها با ترکیب الیاف FRP و ماتریس رزین ساخته می شوند. به همین دلیل از آنها به عنوان تقویت کننده ترکیبی FRP نیز یاد می شود. قیمت میلگرد کامپوزیت FRP در مقایسه با میله های استیل و خصوصیاتی که کاربر از آن دریافت می کند، پایین است؛ زیرا اگر کاربر بخواهد مشخصات یکسانی را از میله های فولادی دریافت کند، باید چندین برابر بیشتر از قیمت میلگرد FRP باشد. میله های FRP به طور قابل توجهی آسیب ناشی از خوردگی میلگرد فولادی در محیط های خورنده و اسیدی را کاهش می دهد. استفاده از میلگرد FRP در مکانهای مجاور میدانهای الکتریکی و مغناطیسی بهترین گزینه برای مسلح سازی بتن است. میله های تقویت کننده FRP همچنین می توانند برای طراحی و ساخت ساختمان های جدید استفاده شوند. خصوصیات عالی این مواد منجر به کاهش قطر میله ها و افزایش فاصله میله ها در اعضای بتن مسلح مسلح می شود. قبل از خرید میلگرد راد همدان استعلام قیمت فوری داشته باشید و به نرخ مناسب خرید کنید.

در میان میله های بالا، میلگرد فایبرگلاس یا GFRP ارزانترین میلگرد تقویت کننده است.

خواص میلگرد FRP

رفتار کامپوزیت های FRP کاملاً کشدار است. این رفتار الاستیک تا زمانی که شکسته نشود ادامه دارد. همانطور که گفته شد، مقاومت تقویت کننده های کامپوزیت FRP بسیار بیشتر از فولاد است. با این حساب کرنش الاستیک آنها بسیار بیشتر از فولاد است. این باعث می شود که تمام تغییر شکل های رخ داده در میله های کامپوزیت FRP قابل برگشت باشند. مدول الاستیسیته یا مدول الاستیک میلگرد کامپوزیتی FRP متفاوت است به الیاف و رزین بستگی دارد.

مزایای میلگرد FRP

مقاومت در برابر جریان الکتریکی

میله های کامپوزیت FRP غیر رسانا بوده و از هدایت جریان الکتریکی جلوگیری می کنند. به همین دلیل از این نوع میلگردها در ساخت ساختمان سازه هایی که احتمالاً در تماس با جریان الکتریکی هستند استفاده می شود. استفاده از میله های FRP برای جلوگیری از جریان الکتریکی شامل: ساخت برج های بتنی برای انتقال نیرو، ساخت تیرها، ستون های پیش ساخته و غیره است. قیمت میلگرد بر اساس جنس مواد سازنده متفاوت است. شما می توانید با توجه به نیاز خود نسبت به خرید انواع میلگرد فولادی اقدام نمایید.

مقاومت در برابر خوردگی، اسیدها و بازها

رزین های اپوکسی مورد استفاده در تولید میلگرد کامپوزیت FRP در برابر مواد شیمیایی مانند اسید، نمک و آب بسیار مقاوم هستند و از خوردگی میلگرد جلوگیری می کنند. به دلیل مقاومت زیاد این میله ها، از آنها برای ساخت سازه هایی که در معرض نمک های توقف یخ قرار دارند، استفاده می شود. علاوه بر ساخت سازه های دریایی، از عرشه پل ها و اسکله ها نیز استفاده می شود.

مقاوم سازی و مقاوم سازی سازه های بتنی

پدیده خوردگی در بتن تقویت شده با میلگرد فولادی به این دلیل است که میله های فولادی داخل بتن شروع به زنگ زدگی و اکسید شدن می کنند. سپس این اکسیدها در داخل بتن آزاد شده و باعث از بین رفتن بتن می شوند؛ بنابراین سازه بتنی با نفوذ میلگرد و بتن کاملاً از بین می رود. استفاده از میلگرد FRP به دلیل خاصیت مقاومت بالا و ضد خوردگی منجر به مقاوم سازی سازه های بتونی می شود.

وزن سبک (بدون بار اضافی بر روی سازه)

تراکم میلگرد FRP کم است و این باعث کاهش وزن میله ها می شود و از بار بیش از حد سازه جلوگیری می کند.

دوام و عمر طولانی

میلگرد FRP Composite دارای خصوصیات و ویژگی هایی است که عمر سازه ها را برای سالها افزایش می دهد بدون اینکه آسیبی ببیند. دوام و طول عمر این نوع میلگردها 15 برابر مش فولادی است.

ایندکسر