در صنعت ساخت و ساز و هر چیزی که به آن مربوط باشد می تواند یک موضوع چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال برای خرید میلگرد که یکی از مواد مهم در ساخت و ساز است. اما برای برخی از افراد که مایلند فرصت آگاهی و آگاهی از اینکه ساختمانهای مسکونی ، تجاری یا صنعتی وی چه روندی را طی می کنند ، بدست آورند ، این یک روند جالب است. در این مقاله خاص ، ما قصد داریم بحث کنیم که میلگردها چیست ، ساخت و سازهای مختلف مردم استفاده می کنند و کاربردهای خاص هر نوع چیست. برای اطلاع از میزان افزایش قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان با ما تماس بگیرید.

میلگرد یا تقویت میله های فولادی

میلگردها همچنین می توانند به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده شناخته شوند. این می تواند مشبک سیم های فولادی یا میله های فولادی باشد که برای سازه های سنگ تراشی یا بتن مسلح استفاده می شود تا با وجود کشش ، بتن تقویت شده و در جای خود نگه داشته شود. بتن به طور طبیعی محکم است اما تداخل کشش ، می تواند باعث ترک خوردن آن شود در نتیجه ساختار را ضعیف می کند.

انواع میلگرد فولادی

میلگردهای استیل کربن

همچنین به عنوان “نوار سیاه” شناخته می شود و به طور گسترده ای در کارهای مختلف ساخت و ساز استفاده می شود. اگرچه زودتر از سایر میلگردها خوردگی می یابد ، اما به دلیل قابلیت انعطاف پذیری از آن استفاده می شود و بنابراین آن را به گزینه ای معمول برای پیمانکاران تبدیل می کند.

از آنجا که سرعت خوردگی آن در مقایسه با سایر طبقه بندی های میله های فولادی تقویت کننده به طور محسوسی سریع تر است ، این نوع خاص در مناطقی با رطوبت بالا یا پروژه های ساختمانی که اغلب در معرض آب هستند توصیه نمی شود. قیمت میلگرد میانه در سایت ما به روز می شود.

سیم جوش داده شده (WWF)

این نوع میلگرد از سیم های فولادی ساخته شده است که در زاویه 90 درجه مرتب شده و در محل عبور آن جوش داده می شود. این ایده آل برای استفاده در زمین هایی است که کف آنها فشرده شده است. WWF ساخته شده سنگین تر نیز می تواند بر روی اسلب کف یا دیوارهای سازه ای مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر اوقات WWF را می توان در سازه ها و سیستم های زهکشی ، کانال های بتونی در مقیاس کوچک ، روسازی جاده ها و آبریزهای جعبه ای مشاهده کرد.

میلگردهای روکش اپوکسی

قصد ساخت خانه ساحلی به عنوان محل استراحت برای تعطیلات و سفرهای کوچک را دارید؟ در این صورت ، ممکن است هنگام ساخت خانه استراحت خود با این میلگردها روبرو شوید. میلگردهای روکش اپوکسی به این دلیل که به عنوان یک سرمایه گذاری گران قیمت شناخته می شوند مشهور هستند. پوشش روی اینها بسیار ظریف است و معمولاً راه حل زیرساختهایی است که در معرض آب شور و خوردگی هستند. برای خرید میلگرد به قیمت کف بازار می توانید با ما تماس بگیرید.

میله های تقویت کننده ورق فلز

این نوع معمولاً در مناطق ساختمانی مربوط به پله ، دال کف و سقف استفاده می شود. این شامل قطعات ورق فولادی بازپخت شده است که با راه راه آن خم می شود.

هنوز تعداد زیادی میله فولادی تقویت کننده در بازار موجود است و موارد ذکر شده در بالا موارد معدودی هستند. اگر سوالی دارید که میله های فولادی تقویت کننده برای کار فولاد شما بهتر کار می کنند ، با ما تماس بگیرید و خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم. اهداف و انواع تقویت فولاد

بتن مسلح بر این اصل طراحی شده است که فولاد و بتن با هم در نیروی مقاوم عمل می کنند. بتن از نظر فشرده سازی قوی اما از نظر کشش ضعیف است. مقاومت کششی به طور کلی حدود 10 درصد مقاومت فشاری است. به همین دلیل ، بتن برای ستون ها و پست هایی که اعضای فشرده سازی در یک ساختار هستند ، به خوبی کار می کند. اما ، هنگامی که برای اعضای تنش مانند تیرها ، تیرها ، دیوارهای پایه ، یا کف استفاده می شود ، بتن باید تقویت شود تا مقاومت کششی لازم را بدست آورد. فولاد بهترین ماده برای تقویت بتن است زیرا خصوصیات انبساط برای فولاد و بتن تقریباً یکسان تلقی می شود. یعنی در شرایط عادی تقریباً با سرعت یکسان گسترش یافته و منقبض می شوند. قیمت میلگرد به نرخ کارخانه برای ساخت و ساز های با حجم بالا مناسب تر است.

توجه: در دماهای بسیار بالا ، فولاد با سرعت بیشتری نسبت به بتن منبسط می شود و دو ماده از هم جدا می شوند. دلیل دیگر اینکه فولاد به عنوان یک تقویت کننده برای بتن خوب کار می کند این است که به خوبی با بتن پیوند می خورد. این مقاومت پیوند متناسب با سطح تماس فولاد با بتن است. به عبارت دیگر ، هرچه سطح فولاد در معرض چسبندگی بتن بیشتر باشد ، پیوند محکم تر است. یک میله تقویت کننده تغییر شکل یافته بهتر از یک میله ساده ، گرد یا مربع می چسبد زیرا سطح تحمل بیشتری دارد. در حقیقت ، وقتی از میله های ساده با قطر یکسان به جای میله های تغییر شکل یافته استفاده می شود ، باید تقریباً 40 درصد میله های بیشتری استفاده شود.

هرچه سطح فولاد خشن باشد ، چسبندگی آن به بتن بهتر است. بنابراین فولاد با یک لایه زنگ سبک و محکم از فولاد تمیز برتر است. با این حال ، فولاد با زنگ شل یا پوسته پوسته تر است. با مالش فولاد با گلدان یا مواد مشابه می توان زنگ زدگی یا پوسته پوسته شدن آن را از بین برد. این عمل تنها لایه محکم زنگ زدگی روی فولاد را برای چسبیدن به بتن باقی می گذارد. توجه: فولاد تقویت کننده باید از نظر کششی محکم باشد و در عین حال به اندازه کافی شکل پذیر باشد تا بتواند به شکل سرد یا خمیده درآید. از فولاد تقویت کننده می توان به صورت میله یا میله هایی استفاده کرد که به صورت ساده یا تغییر شکل یافته و یا به صورت فلز منبسط شده ، سیم ، پارچه سیم یا ورق فلز باشد. هر نوع برای اهداف مختلف مفید است و مهندسان با در نظر گرفتن این اهداف ساختارها را طراحی می کنند.

خصوصیات میلگرد فولادی

میله های ساده به صورت مقطعی گرد هستند. آنها در بتن برای اهداف خاص ، مانند رولپلاک در اتصالات انبساط ، جایی که میله ها باید در یک آستین فلزی یا کاغذی بلغزانند ، برای اتصالات انقباضی در جاده ها و باند ها و مارپیچ ستون استفاده می شود. آنها از نوع میله ای تقویت کننده کمترین استفاده را دارند زیرا فقط سطوح صاف و یکنواختی را برای اتصال با بتن ارائه می دهند. قیمت روزانه میلگرد ساده و آجدار کارخانه های مختلف داخلی و خارجی را می توانید در سیت ما مشاهده کنید.

میله های تغییر شکل یافته از این نظر تفاوت دارند که یا در آنها تورفتگی وجود دارد و یا بر روی آنها برجستگی هایی وجود دارد یا هر دو به صورت منظم. به عنوان مثال میله پیچ خورده با پیچ خوردن یک میله ساده و مربع شکل ساخته می شود. برجستگی های مارپیچی ، در امتداد سطح میله تغییر شکل یافته ، مقاومت پیوند آن را با بتن افزایش می دهند. سایر اشکال مورد استفاده میله های موجدار گرد و مربع است. این میله ها با پیش بینی هایی در اطراف سطح تشکیل می شوند که به بتن اطراف گسترش یافته و از لغزش جلوگیری می کنند. نوع دیگر با پره های طولی که از سطح بیرون می زند برای جلوگیری از پیچ خوردگی تشکیل می شود. شکل 7-1 تعدادی از انواع میله های تغییر شکل یافته موجود را نشان می دهد. در ایالات متحده ، میله های تغییر شکل یافته تقریباً منحصراً استفاده می شوند. در حالی که در اروپا ، هر دو میله تغییر شکل و ساده استفاده می شود.

شکل 7-1.-انواع مختلف میله های تغییر شکل یافته.

یازده اندازه استاندارد از میله های تقویت کننده امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. جدول 7-1 تعداد نوارها ، مساحت اینچ مربع ، وزن و قطر اسمی 11 اندازه استاندارد را نشان می دهد. میله های شماره 3 تا 11 و 14 و 18 همه میله های تغییر شکل یافته هستند. در جدول 7-2 تعداد میله ها ، مساحت بر حسب اینچ مربع و میلی متر ، وزن به پوند بر فوت و همچنین کیلوگرم در متر و قطر اسمی 8 اندازه متریک استاندارد ذکر شده است. در سایت های مختلف خارج از کشور ، میلگرد می تواند به صورت محلی تهیه شود و می تواند اندازه گیری باشد. جدول 7-3 برای مقایسه آورده شده است. به یاد داشته باشید که اعداد میله بر اساس نزدیکترین عدد یک هشتم اینچ است که در قطر اسمی میله موجود است. برای اندازه گیری میلگرد ، باید در قسمت گرد / مربع اندازه گیری کنید ، جایی که تغییر شکل وجود ندارد. هنگام افزایش قطر میلگرد ، قسمت برجسته تغییر شکل اندازه گیری نمی شود. برای خرید میلگرد طفربناب و یا کارخانه نیشابور می توانید استعلام قیمت فوری را از طریق تماس تلفنی یا شبکه های اجتماعی ما داشته باشید.

ایندکسر