لوله چیست و انواع آن کدامند؟

در ساخت این لوله ها، فشار داخلی (ازجمله ضربه قوچ) و بارهای خارجی باید بطور دقیق مورد تحلیل قرار گیرند و اطمینان حاصل شود که کرنش کششی در پوسته خارجی بتن به اندازه کافی کم باشد تا ترک اصلا بوجود نیاید و یا در صورت بوجود آمدن، در شرایط بدترین ترکیب بارگذاری داخلی و خارجی، به طرف آرماتور نفوذ نکند.

با کشف روش های تازه تر برای تهیه انواع پلاستیک از مواد جدیدی برای ساخت این لوله ها استفاده شد نظیر پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی اتیلن (PE)، پلی پروپیلن (PP) و پلیمرهای اصلاح شده با الیاف شیشه ای (GPR). تولید فولاد کربنی سیاه نسبت به سایر فولادها (آلیاژی و ضدزنگ) مقرون به صرفه تر است. برای خرید لوله فولادی بهتر است چند نکته را رعایت کنید. بهترین کار این است که یک جدول از اندازه ها و استانداردهای اندازه گیری لوله هایی که نیاز داریم تهیه کنید تا برای هر بار خرید به آن مراجعه کنید.

اتصال لوله های pvc بر حسب نوع لوله و اتصالات به روشهای مختلف انجام می شود که نوع اتصال چسبی متداول تر است. مقامت در برابر خوردگی، مقاومت شیمیایی، قابلیت نصب سریع، سرعت بالا در انتقال آب و مایعات، اتصالات قوی و بدون نشتی، عمر طولانی، هزینه پایین، وزن سبک و کاربرد آسان از جمله ویژگیهای لوله پلیکا است. سراه نیز در دو نوع ۴۵ درجه و ۹۰ درجه موجود است که در دو حالت سراه با سه سر مساوی و سراه بصورت تبدیل چگونگی تشخیص لوله بدون درز با لوله erw ساخته می شود. سایز مناسب این نوع لوله ها ۱۶ میلی متر می باشد که می توانید برای خریداری آسانتر و صرفه جویی در هزینه استفاده کنید.

از مهمترین مزایای این مدل میتوان به نصب آسان، مقاومت بالا در برابر آتش، خوردگی و زنگ زدگی نام برد. 5. عدم امکان نفوذ اکسیژن به لوله و جلویگری از لجن زدگی و تغییر رنگ آب . کاربرد لوله های PVC فشار ضعیف در لوله کشی تهویه آب باران و اتصال برای آب باران بالکنها و لوله های اتصالی توالتها است اما کاربرد لوله های PVC فشار قوی در سیستمهای فاضلاب ساختمان به عنوان لوله های عمودی و جمع آوری کننده و لوله تخلیه اصلی فاضلاب است . متداول ترین اتصال ها برای انواع لوله آب چدنی و فولادی نمایان، رابط بوش و اتصال فلانجی است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از قیمت لوله بدون درز رده 40 اهواز دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.