[ad_1]

M1 Mac وارد شده است. معیارها وجود دارد. و آنچه ما دیده ایم چیزی کمتر از عملکرد باورنکردنی سیلیکون خود اپل در مقایسه با تراشه های اینتل است که قبلاً ظاهر شده بودند. اما این ، همانطور که می دانیم ، تنها آغاز کار است. M1 تنها اولین خانواده از تراشه های تولیدکننده مک از این پس است.

به همان اندازه که این پردازنده های جدید چشمگیر هستند – و پیشرفت هایی که در سرعت و دوام باتری ایجاد می کنند – برخی از آنها احساس غرق شدن در Mac های جدید می کنند ، زیرا تقریباً مشابه مدل هایی هستند که جایگزین می شوند. این البته به منظور ایجاد حس تداوم به مدل های موجود اپل ، به مشتریان اطمینان می داد که اساساً هیچ تغییری ایجاد نشده است.

اما همانطور که از نسل بعدی مک لذت می بریم ، بدون شک حتی در هنگام صحبت ، کار خود را بالا می کشیم ، وقت آن رسیده است که فکر کنیم ویژگی های دیگر کنترل بی سابقه اپل بر سخت افزار و نرم افزار این شرکت ، معتبرترین خط تولید آن را ممکن می کند.

با موسیقی روبرو شوید

به عنوان مالک یک مدل کاملاً جدید M1 MacBook Air – جایگزین مدل شش ساله ام – از اضافه شدن Touch ID خوشحال شدم. توانایی احراز هویت سریع و آسان دسترسی به همه چیز ، از تنظیمات کل سیستم گرفته تا طاق 1Password ، بسیار عالی است و بسیار بهتر از هر زمان ورود رمز ورود مدیر من است.

ولی.

باید اعتراف کنم که فهمیدم Face ID را از دست داده ام. بله ، همیشه عالی نیست – گاهی اوقات به دلیل ماسکی که هر جا می روم نمی توانم مرا بشناسد ، یا بار دیگر به دلیل اینکه همه با هم مخالف زمستان پیش رو هستم ، نمی تواند مرا بشناسد. بعضی اوقات هنوز مجبور هستم رمز عبور خود را وارد کنم مثل اینکه از زمان های قدیم باشد. اما به طور کلی ، Face ID هنوز اغلب جادویی احساس می شود – مانند دستگاه من او میداند من

مک بوک پرو از TouchID - سیب

Touch ID خوب است. Face ID بهتر است.

Face ID قطعاً برای گنجاندن Mac در آینده نزدیک رسیده است. اپل مراقبت کرده است که دوربین های جلو را در مک بوک های جدید M1 بهبود ندهد ، اما برای من این نشان می دهد که آنها در حال برنامه ریزی برای به روز رسانی اساسی تر هستند. و اگر به روزرسانی ساده دوربین به 1080p کمک می کند ، چرا وقتی می توانید دوربین TrueDepth و بسته Face ID را به جای آن به Mac خود بیاورید ، فقط به این محدود شوید؟

این مسئله همچنین می تواند مشکل عدم احراز هویت بیومتریک را در iMac حل کند. در حالی که ایده یک صفحه کلید خارجی با Touch ID شناور است ، باید تصور کنم که هنگام اتصال سنسورهای بیومتریک به یک عنصر سخت افزاری خارجی ، مشکلات امنیتی وجود دارد. Face ID با قرار دادن مستقیم آن در نمایشگر اصلی ، از آن جلوگیری می کند. به علاوه ، هیچ احساسی بهتر از بیدار کردن مک و شناختن آن نیست.

در سطح سلولی

مدت هاست که اکثر دستگاه های دیگر اپل به نوعی از اتصال سلولی برخوردار هستند ، خواه آیفون (بدیهی است) ، آی پد یا حتی اپل واچ. و با این وجود ، در تمام آن مدت ، MacBook هرگز مخفف اختصاری را نساخته است.

غیر معمول نیست: بسیاری از رایانه ها برای اتصالات تلفن همراه در مواقعی که به سیگنال Wi-Fi نزدیک نیستید ، مجهز هستند. البته ، اگر برنامه شما این اجازه را می دهد ، می توانید لپ تاپ خود را به تلفن هوشمند خود متصل کنید ، اما افزودن گزینه تلفن همراه به MacBooks هنوز هم برای کسانی که به دنبال بسته ای همه در یک هستند ، یک استقبال خوب است.

همچنین ، فراموش نکنیم که اپل به زودی ساخت رادیوهای تلفن همراه خود را آغاز خواهد کرد. اگرچه آنها اساساً برای آیفون و آیپد طراحی شده اند ، اما تصور اینکه این شرکت می تواند اکنون با تولید انبوه این تراشه ها ، استفاده از آنها در دستگاه های دیگر کار دشواری نیست ، کار دشواری نیست. البته این چیز مطمئنی نیست ، اما روش دیگری برای نشان دادن باز کردن تعداد بسیاری از ویژگی های سیلیکون سفارشی اپل است.

نانو کوتوله

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، حفظ ماهیت امور یک حرکت استراتژیک است. اما هنگامی که انتقال به پایان رسید ، اپل فرصتی برای تجدید نظر و بازنگری در برخی از Mac های طولانی مدت خود دارد ، و شاید هیچ مدل برای یک طراحی مجدد بنیادی نسبت به Mac mini رسیده باشد.

پارگی های جدید M1 mini فضای کاملاً دافعه ای را در فضای داخلی نشان داد. این رایانه های کوچک به عنوان شخصی که بسیاری از مینی های Mac را از هم پاشیده است ، از این رو که اپل توانسته است فناوری بسیار زیادی را هدایت کند ، جعبه های باریک را از طریق مهندسی هوشمند به آبشارها بسته بندی می کند ، همیشه چشمگیر بوده است.

اما دستگاه های داخلی اپل بسیار بسیار جمع و جورتر از مدل قبلی هستند. به نظر واضح است که اپل به تازگی صفحه جدید خود را در محفظه های Mac mini ، که نشسته بود ، آزاد کرد و فضای کافی برای بلوک هوا را در بلوک ها گذاشت؟

mac mini top down 10302018 سیب

کوچکتر مک مینی؟ بله لطفا.

تصور اینکه یک مک مینی بسیار کوچکتر از نسخه فعلی ، شاید بزرگتر از اندازه اپل تی وی باشد – یک دسک تاپ فوق العاده قدرتمند که می تواند به طرز باورنکردنی در جیب شما قرار بگیرد ، کار سختی نیست. اگر شرکت تصمیم به سرمایه گذاری در یک برج کوچک با قابلیت تنظیم برای خراش خارش نیاز به پیکربندی دارد ، چرا یک Mac دسکتاپ حتی کوچکتر – Mac nano – ایجاد نمی کند تا تجربه ابتدایی ابتدایی را فراهم کند؟ بدیهی است که پتانسیل موجود وجود دارد. تنها س isال این است که آیا اپل معتقد است که چنین رایانه ای بازاری برای رقابت با رقبایی مانند Raspberry Pi و Intel NUC دارد.

اما اگر هیچ چیز دیگری نیست ، دشوار است بگوییم که از تولید کوچکترین مک دسک تاپ میزان ترس خاصی وجود دارد چند وقت. و این قدرت واقعی سیلیکون اپل است: توانایی بازنگری در تمام فرضیاتی که همه ما درباره این رایانه ها گفته ایم و از دهه ها قبل وجود داشته است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر