[ad_1]

خداحافظ ، 2020 ، شما را از دست نخواهیم داد.

با نگاهی به گذشته 12 ماه گذشته ، واضح است که اپل بسیار شدید بوده است – و حتی یکنواخت است بدون با در نظر گرفتن همه گیری جهانی. این شرکت به خصوص در فصل محصولات پاییزی مشغول کار است ، اما در پایان سال زمان آن فرا رسیده است که نگاهی به همه تصمیماتی که شرکت مستقر در کوپرتینو اتخاذ کرده است بررسی کنیم و – طبق سنت سالانه ما – تصمیماتی را انتخاب کنیم که سرانجام داشته باشند بیشترین تأثیر در آینده آن

تقریباً تعداد زیادی برای انتخاب در سال جاری وجود داشت ، اما با نگاه به یک موضوع بزرگتر ، فکر می کنم این تصمیم در مورد تصمیم اپل برای کشش باشد ، برای انتخاب برخی از انتخاب ها که ما خیلی شبیه به اپل نیستیم. حتی اگر در پایان ، این راه حل ها شاید از همه بیشتر شبیه اپل باشند.

فصل سیلیکون

بیایید جنگ نکنیم: مهمترین اقدامی که اپل در سال 2020 انجام داد همان چیزی بود که بسیاری از ناظران در صنعت طی چندین سال انتظار داشتند. این شرکت انتقال و انتقال Mac به سیلیکون اختصاصی خود را از پردازنده های اینتل اعلام کرد و از 14 سال قبل از آن استفاده می کند.

اپل سیلیکون به عنوان یک کل یکی از بزرگترین موفقیت های موفقیت آمیز شرکت در دهه گذشته است: آیفون ، آیپد ، اپل واچ – واقعاً ، هر کس محصول در پایدار اپل – نشان داد که چه اتفاقی می افتد وقتی اپل واقعاً سخت افزار و نرم افزار را کنترل می کند. اما تا این سال Mac محصول عجیب و غریب بود.

انتظارات برای دیدن آنچه که این شرکت می تواند بدست آورد هنگامی که همان سطح بهره وری و کارایی را برای محصولی با تلرانس (و انتظارات) بسیار بیشتر از دستگاه های تلفن همراه به ارمغان آورد ، بسیار زیاد بود و اگرچه مشکلات زیادی وجود داشت ادعا کرد که اپل فقط نمی تواند “وارد شود” ، نتایج به طور موثر آنها را غرق کرد. Mac های مجهز به M1 ثابت کرده اند که ماشین های بسیار خوبی هستند و عملکردی بهتر از نسل قبلی اینتل دارند و در عین حال عمر باتری بی نظیری را ارائه می دهند.

و تعداد انگشت شماری از Mac که این جهش را انجام داده اند فقط آغاز کار هستند – بدیهی است که کارهای بزرگتری برای سال آینده و فراتر از آن برنامه ریزی شده است. اپل ممکن است فقط یک شرکت باشد ، اما جایی که پیش می رود ، صنعت اغلب دنبال می کند. دور شدن از اینتل و معماری قابل احترام x86 کل صنعت فناوری را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

چهار آیفون به قیمت چهار

در سال های اخیر ، اپل چندین مدل مختلف آیفون را در پاییز منتشر کرد ، اما امسال آنها با چهار نسخه مختلف از آیفون 12 مینی کوچک گرفته تا Pro Max بزرگ ، از همه مدل ها پیشی گرفتند. آیفون کوچکتر مدتی است که در لیست خواسته های بسیاری از مشتریان قرار دارد و آیفون 12 مینی نیز ارائه شده است که عملکرد بسیار خوبی را در یک بسته کوچک ارائه می دهد.

آیفون 12 آبی سیب

چهار مدل مختلف آیفون 12 برای انتخاب.

اما معنای آن در مقیاس بزرگتر تمایل اپل به گوش دادن به مشتریان خود است. شاید سهم بازار نیاز به یک گوشی کوچکتر بزرگترین نبود – به نظر می رسید فروش اولیه نشان می دهد که فروش مینی نسبت به خواهر و برادر بزرگتر آن کوچکتر است – اما این صدا زیاد بود. و مانند محصولات قبلی ، به نظر می رسد استراتژی اپل این است که اگر فکر می کند می تواند دستگاهی را بدون هیچ گونه مصالحه ای تحویل دهد ، این کار را می کند.

به نظر می رسد این قطعاً راه را برای صف آرایی سالهای آینده هموار می کند. درست همانطور که Pro Max به یک کالای اصلی تبدیل شده است ، به نظر می رسد مینی برای استقبال از پیشنهادها ، هم از نظر اندازه و هم از نظر قیمت ، موقعیت خوبی دارد. اپل همیشه مراقب بوده است تا طیف وسیعی از تلفن ها را برای همه مشتریان تهیه کند ، اگرچه در گذشته این اغلب به معنای مصالحه بیشتر تلفن ها مانند iPhone XR یا نگه داشتن آیفون 8 یا حتی آیفون SE بود. امسال به نظر می رسد ممکن است این شرکت فرمول خود را پیدا کرده باشد.

توپ پول

به طور سنتی ، ما فکر نمی کنیم اپل به عنوان یک شرکت قیمت گذاری باشد ، اما در سال 2020 ، حداقل دو تصمیم مهم گرفته است که این تصور را به چالش می کشد.

اول ، این شرکت تأیید کرده است که بسته ای را با شایعات زیادی در مورد افزایش تعداد خدمات ارائه خواهد داد. بسته Apple One سه سطح را ارائه می دهد که همه آنها تخفیف قابل توجهی را ارائه می دهند – اگر قبلاً از همه این خدمات استفاده کرده اید ، یعنی. مشتریانی که خواهان یک مزیت خاص مانند سرویس جدید + تناسب اندام هستند ، باید به بالاترین مرحله صعود کنند ، مرحله ای که با کمترین موفقیت شرکت یعنی News + نیز همراه است. (که ، بیایید صادقانه بگوییم ، شما ممکن است نخواهید. بنابراین شما واقعاً هستید صرفه جویی در پول؟)

اگرچه به نظر می رسد اقدامی دوستانه برای مصرف کنندگان باشد ، اما زیاد حواس شما را پرت نکنید: اپل این حرکت را انجام نمی دهد مگر اینکه فکر کند نتیجه اصلی آن به نفع است.

در طرف دیگر تجارت ، این شرکت همچنین در پایان سال اعلام کرد که فروشگاه برنامه جدیدی را برای فروشگاه های کوچک راه اندازی می کند که – برای اولین بار – باعث کاهش کلی درصد برنامه های اپل از طریق ویترین فروشگاه خود می شود. البته هشدارهایی نیز وجود دارد: این تنها مربوط به مشاغلی است که سالانه کمتر از 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند و از دست دادن این وضعیت آسان تر از بازیابی آن است.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا اپل این اقدام را انجام داده است ، از جمله مهمترین موارد این امر کنترل بیشتر توسط نهادهای نظارتی دولت است. اما ، دوباره ، به نظر می رسد این شرکت با جسارت محاسبه می کند که تأثیر ناچیز خواهد بود ، و مترقی تر از برخی رقبای خود به نظر می رسد. این برای کوپرتینو یک برد است. (من همچنین شوکه نخواهم شد که این را بعنوان یک حباب آزمون برای تغییرات بیشتر در قوانین App Store طی چند سال ببینم.)

بقیه

سیب فیل شیلر سیب

معاون رئیس جمهور اپل ، فیل شیلر ، نیمه بازنشستگی خود را در آگوست سال 2020 اعلام کرد و اکنون همکار اپل است.

همانطور که گفتم سال 2020 بود مشغول، و موارد بسیاری دیگر وجود دارد که احتمالاً تأثیرات دائمی در این شرکت دارند ، مانند انتقال کنفرانس سالانه توسعه دهندگان آن در سراسر جهان به یک قالب مجازی (تغییری که ممکن است برای ماندن در اینجا باشد) ، افتتاح فروشگاه آنلاین خود در هند (بازار بالقوه عظیم جدید) ، افزودن قیمت پایین تر به Apple Watch SE (پیروی از راهبردهای آیفون خود برای پایین نگه داشتن بازار) و مدیرعامل نیمه بازنشسته فیل شیلر. به علاوه ، خیلی خیلی بیشتر.

بیش از هر چیز دیگری ، اپل ثابت کرده است که فوق العاده قادر به تطبیق با هنجار جدید در سال 2020 بدون از دست دادن ضربان است. البته ، همه اینها تنها آغاز یک پرچمدار در سال 2021 است ، اگرچه جهان در دست ویروس کرونا باقی مانده است. هفته آینده قصد دارم بزرگترین موارد را برای پیگیری سال آینده بررسی کنم ، بنابراین با ما همراه باشید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر