مورد یک مک بوک ایر 12 اینچی است


من سال ها طرفدار لپ تاپ های کوچک مک هستم. از PowerBook G4 12 اینچی گرفته تا iBook تا MacBook Air 11 اینچی ، من همیشه به کوچکترین لپ تاپی که تاکنون دیده ام اعتماد کرده ام.

هنوز هم با متوقف شدن مک بوک 12 اینچی ، کوچکترین اپل مک بوک ایر 13 اینچی است. آیا هوا به اندازه یک لپ تاپ مک است؟ من اینطور فکر نمی کنم. به همین دلیل فکر می کنم اپل باید یک لپ تاپ اضافی به خط تولید خود اضافه کند و مک بوک 12 اینچی را برگرداند.

کوچک شویم

ابتدا باید اعتراف کنم که مک بوک ایر است لپ تاپ کوچک به گذشته مدل های 11 و 13 اینچی MacBook Air ، من مدل 11 اینچی را ترجیح می دادم. ناظران گاه به گاه MacBook Air ممکن است متوجه نشوند که در حین انتقال به مدل صفحه نمایش شبکیه چشم کوچک شده است ، اما اینگونه شده است. Retina MacBook Air 0.8 اینچ کوچکتر ، 0.6 اینچ کوچکتر و حدود 0.16 پوند سبک تر است.

در واقع ، Retina MacBook Air تنها 0.17 اینچ عرض بیشتری نسبت به Air 11 اینچی دارد. هیچ چیز نیست ، اما نسبت به مدل 13 اینچی به اندازه 11 اینچی هوا نزدیکتر است. عمیق تر است ، مطمئنا 0.8 اینچ ، بنابراین در این بعد دقیقاً در نیمه راه دو مدل نیست. از نظر وزن ، Retina MacBook Air 2.8 پوندی 0.42 پوند سنگین تر از 11 اینچ 2.38 پوندی وزن است.

آنچه من می گویم این است که کاربران مک بوک ایر 13 اینچی قدیمی دریافتند که مدل Retina کمی سبک و جمع و جور است ، که عالی است. اما کاربران سابق 11 اینچی مک بوک ایر مانند من ، انتقال به مک بوک ایر مدرن را کمی شرم آور می دانند. بهتر از مدل قدیمی 13 اینچی است که ما در برابر آن انتخاب کردیم ، اما به اندازه مدل قدیمی نیست.

خوشبختانه ، اپل قبلاً یک جانشین واقعی برای Retina در MacBook Air 11 اینچی طراحی کرده است.

MacBook را برگردانید

وقتی اولین بار ظاهر شد ، بسیاری از ما فکر می کردیم که MacBook 12 اینچی Retina پیش نمایشی از انقلاب مک سیلیکونی آینده اپل است ، کاملاً نازک ، سبک و بدون فن. نبود. در عوض ، این پردازنده از پردازنده های کند و کم مصرف اینتل بهره می برد و چند سال قبل از اینکه اپل سرانجام به تراشه های خود روی بیاورد ، خاموش شد.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر
مک بوک 12 اینچی 2016 IDG

MacBook 12 اینچی 2016

هنوز هم ، اندازه MacBook به وضوح نشان می دهد که هنوز یک لپ تاپ Mac کوچکتر وجود دارد که باید ساخته شود. MacBook تقریباً یک اینچ کوچکتر از Retina MacBook Air بود ، 0.62 اینچ عمق کمتر و 0.77 پوند سبک تر بود. MacBook 12 اینچی حتی کوچکتر و سبک تر از 11 اینچی Air بود ، اگرچه کمی عمیق تر بود.

بیایید روشن باشیم ، لپ تاپ 2.8 پوندی بسیار عالی است. اما آیا می دانید چه چیزی بهتر است؟ آ دو پوند یک لپ تاپ مانند MacBook. خانه من هنوز از مک بوک 12 اینچی استفاده می کند و هر وقت آن را تحویل می گیرم ، یک انتخاب مضاعف می کنم. فقط … خیلی کمتر از M1 MacBook Air من. این واقعاً مرا به هوا 11 اینچی بازمی گرداند به شکلی که مدل فعلی این کار را نمی کند.

بهبودی لازم است

هنوز متقاعد نشده اید؟ خوب ، من اعتراف می کنم که MacBook 12 اینچی با وجود اندازه خیره کننده ، به سختی محصول عالی بود. اگر اپل نیاز به بازگرداندن آن دارد ، باید تغییراتی ایجاد کند.

بسیاری از این تغییرات به عنوان بخشی طبیعی از پردازنده M1 بروزرسانی می شوند. عملکرد ضعیف پردازنده های کم مصرف اینتل ، که مجبور بودند برای ادامه کار در یک کیف لپ تاپ بدون فن ، به آرامی کار کنند ، در MacBook قدیمی با مشکل مواجه شد. البته ، ما از M1 MacBook Air می دانیم که اپل موفق شده است یک لپ تاپ بدون فن بسازد که عملکردی مشابه عملکردی را که قبلاً فقط در مک پیشرفته مشاهده کرده ایم ، ارائه دهد. تصور اینکه مک بوک M1 به اندازه M1 MacBook Air سریع و توانا باشد بی دلیل نیست.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر
Macbook USB-C 12 اینچی جیسون اسنل / IDG

اگر اپل MacBook را برگرداند ، باید بیش از یک درگاه USB-C وجود داشته باشد.

همچنین مک بوک از نظر لوازم جانبی دارای نقص های جدی بود. همانند این ، فقط یک پورت USB-C داشت. مطمئناً هر M1 Mac از Thunderbolt پشتیبانی خواهد کرد و امیدوارم اپل در هر MacBook جدید برای درگاه دوم کمی فضای پیدا کند ، همانطور که در هر دو لپ تاپ M1 دو پورت وجود دارد.

سرانجام ، یک صفحه کلید وجود دارد. طراحی صفحه کلید پروانه ، که اولین بار در MacBook ظاهر شد و به تدریج به کل صفحات لپ تاپ Mac مهاجرت کرد ، یک فاجعه چند ساله برای اپل بود که اخیراً مورد بحث قرار گرفت. بدیهی است که این صفحه کلید کار نخواهد کرد. اما اپل قبلاً دو بار کار طراحی مجدد را انجام داده است – اول برای Magic Keyboard در لپ تاپ های مدرن Mac و دوم برای Magic Keyboard برای iPad Pro. مطمئناً یکی از این طرح ها به اندازه کافی نازک و سبک خواهد بود که در مک بوک جدید جای می گیرد.

اسمش چیه؟

صادقانه بگویم ، بدترین قسمت در مورد MacBook نام آن است. نه اینکه نام مک بوک از میراث افتخارآمیز برخوردار نباشد ، بلکه هر دو نام یک مدل رایانه ای خاص هستند و نام یک خط تولید کامل است.

من می خواهم به پیشنهادم یک سوارکار برای بازگرداندن مک بوک 12 اینچی به اپل اضافه کنم: چرا ما فقط آن را مک بوک ایر 12 اینچی نمی نامیم؟ این شرکت در حال حاضر دارای دو اندازه MacBook Pro است. سالهاست که دو اندازه MacBook Air وجود دارد و محبوبیت هر دو مدل به اثبات رسیده است.

همانطور که من M1 MacBook Air خود را دوست دارم ، آن را برای مدل 12 اینچی که شبیه MacBook Retina است ، در قلب خود قرار می دهم. نسخه لپ تاپ Mac جای مک بوک کوچکتر و سبک تر را دارد. قول می دهم فضای زیادی را اشغال نکند.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.


منبع: shogh-khabar.ir