[ad_1]

بسیاری از مردم Mac OS X 10.6.8 را با خوشحالی به یاد می آورند. نه تنها 10.6 Snow Leopard ، بلکه مخصوصاً نسخه بسیار بالغ 10.6.8 آن ، آخرین نسخه از این سری است. نسخه پایدار و کاملاً خوبی در نظر گرفته شده است. این مشکلی نیست – به شرطی که آنها نخواهند به یک سیستم جدیدتر ، به ویژه macOS Catalina یا Big Sur بروند و دریابند که هیچ مسیر کوچی وجود ندارد.

اپل هم هنگام راه اندازی Mac (چه جدید و چه حذف شده) و همچنین به عنوان یک برنامه macOS ، دستیار Migration را به خصوص برای مهاجرت حساب ها و برنامه های کاربر ارائه می دهد. می توانید از نسخه پشتیبان Time Machine ، کپی تصویر دیسک از حجم راه اندازی macOS (مثلاً از طریق یک برنامه شبیه سازی) یا Mac دیگر به عنوان منبع استفاده کنید.

اما دستیار مهاجرت محدودیت هایی دارد: در کاتالینا و Big Sur شما باید از Mac OS X 10.11 El Capitan یا بالاتر مهاجرت کنید. تلاش برای کپی از نصب های قدیمی منجر به خطا می شود.

با این حال ، شما باقی نمی ماند. چندین گزینه جایگزین دارید که می توانید امتحان کنید.

بعد از 10.6.8 ارتقا دهید

ممکن است درد به نظر برسد ، اما اگر رایانه ای دارید که می تواند به 10.11 El Capitan یا بالاتر ارتقا یابد ، این بهترین شرط شماست. این لیست از مدل های One World Computing به شما کمک می کند بفهمید که آیا Mac شما می تواند تا این حد به روز شود. این سالها نسخه های Mac را در بر می گیرد.

اپل دستورالعمل هایی برای نصب نسخه نهایی Mac OS X یا macOS برای رایانه های قدیمی خود دارد.

پس از ارتقا به El Capitan یا نسخه های بالاتر ، می توانید برای انتقال داده ها به Catalina یا Big Sur ، دستیار مهاجرت را اجرا کنید.

اگر آخرین گزینه برای سیستم عامل رایانه شما El Capitan نیست ، ادامه مطلب را بخوانید.

فقط دایرکتوری کاربر را کپی کنید

وقتی چنین فاصله زمانی بین نسخه ها را بپوشانید ، ممکن است نیازی به برنامه ها یا پرونده های تنظیمات نباشید – فقط می خواهید همه اسناد ، عکس ها و سایر پرونده های شخصی خود را منتقل کنید. در این حالت ، می توانید از این دستورالعمل ها در یک ستون Mac 911 مربوط به سال گذشته استفاده کنید. اگرچه این مقاله برای کمک به شما در غلبه بر شکست یک دستیار مهاجرت نوشته شده است ، اما هنگامی که دستیار مهاجرت نمی تواند کار کند نیز کار می کند.

هر یک از تکنیک های این مقاله به شما امکان می دهد تا پرونده های مورد نیاز خود را به Mac جدید منتقل کنید. بسته به توانایی سیستم قدیمی شما و سطح جزئیات فنی که می خواهید با آن کنار بیایید ، گزینه ها متفاوت است.

سیستم عامل Mac قدیمی را روی دستگاه انتقال خارجی نصب کنید

اگر Mac خود را ارتقا می دهید به (نه توسط) در محدوده صحیح برداشت قرار دارد ، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

  1. Mac OS X 10.11 El Capitan را روی دستگاه خارجی نصب کنید. (El Capitan را از وب سایت اپل بارگیری کنید.) به نظر می رسد El Capitan آخرین نسخه ای است که می تواند پرونده ها را از Snow Leopard منتقل کند.
  2. برای انتخاب این درایو خارجی و راه اندازی مجدد ، از صفحه اولویت بوت بر روی دیسک بوت استفاده کنید.
  3. هنگام انتقال یا پس از تنظیم دستگاه خارجی ، از دستیار مهاجرت برای انتقال داده از Snow Leopard Mac خود استفاده کنید.
  4. از دیسک راه انداز برای راه اندازی مجدد با حجم بوت ارائه شده در Mac جدید خود استفاده کنید.
  5. اکنون با اشاره به دستگاه خارجی ، دستیار مهاجرت را شروع کنید.

اگر Mac ندارید که بتواند El Capitan را نصب کند ، ممکن است بتوانید چنین دستگاهی را از کسی قرض بگیرید و از همان رویکرد دستگاه خارجی استفاده کنید که روی دستگاه راه اندازی سیستم وی تأثیری نخواهد داشت.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به س fromال یکی از خوانندگان Macworld Balthasar است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. اگر اینگونه نباشد ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر