[ad_1]

اپل نسخه جدیدی از macOS دارد. Big Sur نام دارد و نسخه 11.0 است. در این مقاله ، من بررسی می کنم که چگونه می توانید یک دستگاه نصب بوت macOS Big Sur ایجاد کنید. اما قبل از اینکه من راهنمایی در مورد نحوه ایجاد دستگاه ارائه دهم ، به موارد مورد نیاز و نحوه تهیه آنها می پردازم.

این دستورالعمل ها برای نسخه رسمی MacOS Big Sur منتشر شده است ، نه برای نسخه بتا عمومی / توسعه دهنده. این کار بر روی Mac و CatOS Catalina اجرا شد و دوباره در Big Sur انجام شد.

Macworld همچنین دستورالعمل هایی برای راه اندازی مجدد دستگاه برای:

یک دستگاه خارجی و شاید یک آداپتور تهیه کنید

نرم افزار نصب macOS Big Sur بیش از 12 گیگابایت است ، بنابراین شما به یک دستگاه خارجی USB نیاز دارید که بتواند داده های زیادی را در خود نگه دارد. دستگاه می تواند یک انگشت شست ، هارد دیسک یا SSD باشد.

انگشت IDG

من از این درایو شست برای ایجاد یک نصب کننده mac Sur Big استفاده کردم. می توانید از انگشت شست ، هارد اکسترنال یا SSD استفاده کنید. دستگاه 32 گیگابایتی که من استفاده کردم هم دارای USB-C و هم USB-A (سرعت USB 2 ، بنابراین کند است) و در آمازون موجود است حدود 5 دلار.

اگر یک لپ تاپ Mac 2015 یا بالاتر دارید که دارای پورت USB-C / Thunderbolt 3 است ، ممکن است به یک آداپتور USB USB به USB-C USB با 19 دلار نیاز داشته باشید. این به شما امکان می دهد یک دستگاه ذخیره سازی را متصل کنید. که از رابط USB نوع A استفاده می کند. اگر دستگاه خارجی ندارید و لپ تاپی با Mac-USB-C دارید ، می توانید یک درایو فلش SanDisk Ultra USB Type-C خریداری کنید که دارای اتصال USB-C باشد. می توانید شماره مدل SDCZ450-016G-G46 را دریافت کنید.

شما باید دستگاه را حذف کرده و در Mac OS Extended (Journaled) قالب بندی کنید. این کار را می توانید در Mac Disk Utility که در پوشه Applications / Utilities قرار دارد انجام دهید.

قالب شارژر macos big sur IDG

دستگاه بوت را با استفاده از Mac OS Extended (Journaled) قالب بندی کنید. در ابتدا ، دستگاه من به صورت APFS قالب بندی شد و هشدار داده شد که نمی توان از دستگاه به عنوان قالب بندی شده استفاده کرد.

نرم افزار نصب macOS Big Sur را دریافت کنید

Big Sur از طریق App Store اپل در دسترس است. کلیک بگیر در گوشه بالا سمت راست و به روزرسانی سیستم برای به روزرسانی نرم افزار باز می شود. کلیک دانلود دکمه. بارگیری ممکن است مدتی طول بکشد.

macos بزرگ در فروشگاه App سیب

اما پس از اتمام بارگیری و شروع نصب ، این کار را انجام دهید نه کلیک ادامه هید دکمه. با فشار دادن Command-Q از نصب خارج شوید. سپس به پوشه برنامه های خود بروید و باید برنامه “Install macOS Big Sur” را پیدا کنید. برای ساختن دستگاه راه انداز ، باید برنامه را در آنجا داشته باشید.

برای نصب دستگاه بوت برای نصب macOS Big Sur از ترمینال استفاده کنید

شما از ترمینال استفاده خواهید کرد تا دستگاه خارجی خود را به یک نصب کننده بوت MacOS Big Sur تبدیل کنید. نگران نباشید اگر قبلاً هرگز از ترمینال استفاده نکرده اید ، کار آسانی است. در اینجا دستورالعمل ها آمده است.

1. دستگاه خارجی را به Mac خود وصل کنید. در این دستورالعمل ها من استفاده می کنم Untitled به عنوان نام دستگاه خارجی اگر دستگاه شما چیز دیگری نامیده می شود ، باید آن را تغییر دهید Untitled به نام دستگاه خود

2. ترمینال را شروع کنید (/Applications/Utilities/Terminal.app).

3. موارد زیر را انتخاب و کپی کنید:
sudo /Applications/Install macOS Big Sur.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled -- /Applications/Install macOS Big Sur.app

4. به Terminal برگردید و کد کپی شده را در prompt جایگذاری کنید. تغییر را فراموش نکنید Untitled به نام دستگاه خود بازگشت را فشار دهید.

5- ترمینال ممکن است رمز ورود شما را بخواهد. آن را وارد کرده و Return را فشار دهید.

macos bigsur ترمینال 01 درایو را نصب کنید IDG

6. ترمینال به شما هشدار می دهد که دستگاه خارجی شما باید حذف شود. برای ادامه ، Y را در سریع تایپ کنید و Return را فشار دهید.

may- ممکن است اخطاری برای دسترسی به دستگاه قابل جابجایی از ترمینال درخواست مجوز شود. کلیک باشه.

درایو خارجی با دسترسی ترمینال سیب

8- خواهید دید که ترمینال دستگاه شما را پاک می کند و سپس پرونده نصب را در دستگاه خود کپی می کند. این چند دقیقه زمان خواهد برد.

macos bigsur ترمینال 02 درایو را نصب کنید IDG

7. پس از کپی ، ترمینال آماده است. باید ببینید ترمینال پیغامی را نشان می دهد که دستگاه شما برای استفاده آماده است.

macos bigsur ترمینال 03 درایو را نصب کنید IDG

دستگاه نصب را به روز کنید

1. دستگاه خارجی را به Mac خود وصل کنید.

2. Mac خود را روشن یا راه اندازی مجدد کنید. هنگام شروع Mac ، کلید Option را فشار دهید.

3. بعد از چند دقیقه ، Mac شما باید Startup Manager را نشان دهد که دستگاه های بوت موجود را به شما نشان می دهد. روی دستگاه خارجی کلیک کرده و Return را بزنید.

نصب کننده بزرگ sur دیسک بوت را انتخاب کنید IDG

4- هشداری مبنی بر اینکه “برای استفاده از این دیسک راه انداز نیاز به بروزرسانی نرم افزار است” ظاهر می شود. کلیک به روز رسانی دکمه. شما به اتصال به اینترنت نیاز خواهید داشت (روی نماد Wi-Fi در نوار منو کلیک کرده و اتصال را انتخاب کنید) و روند به روزرسانی چند دقیقه طول می کشد. (توجه: اولین باری که این کار را پس از کلیک روی به روزرسانی امتحان کردم ، هشدار عدم نصب به روزرسانی را مشاهده کردم. دوباره مرحله را از مرحله 1 تکرار کردم و بار دوم روند به روزرسانی با موفقیت در حال اجرا بود. یک بار دیگر ، هشدار ظاهر شد. که به روزرسانی انجام نشد ، اما شما دوباره امتحان کردید.)

آقا بزرگ نصب به روز رسانی USB IDG

پس از شروع به روزرسانی ، Mac دوباره راه اندازی می شود. قبل از راه اندازی دستگاه خارجی هنوز باید کاری انجام دهید.

usb را در نصب بزرگ آقا به روز کنید IDG

منتظر بمانید تا به روزرسانی به پایان برسد.

تنظیمات امنیتی را تغییر دهید

Mac ممکن است برای جلوگیری از استفاده از دیسک راه اندازی خارجی تنظیم شده باشد. شما باید این را تغییر دهید. این چگونه است.

1. Mac را مجدداً راه اندازی کرده و Command-R را در هنگام راه اندازی نگه دارید. این Mac را در حالت بازیابی قرار می دهد.

2. Mac باید از پنجره “macOS Utilities” شروع شود. روی منوی Utilities کلیک کنید و انتخاب کنید ابزار حفاظت از راه اندازی.

ابزار حفاظت از راه اندازی mac IDG

3- پنجره “احراز هویت مورد نیاز” ظاهر می شود. شما باید به عنوان یک مدیر احراز هویت کنید. این به این معنی است که شما برای یک حساب Mac که به عنوان سرپرست تعریف شده است به نام کاربری و رمزعبور نیاز دارید. وقتی این اطلاعات را دارید ، کلیک کنید رمز ورود macOS را وارد کنید و سپس نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید.

رمز ورود برنامه راه اندازی IDG

4- چندین گزینه ظاهر می شود. برای اهداف ما ، به بخش Allowed Boot Media در اینجا مراجعه کرده و دکمه “Allow Boot from External or Removable” را علامت بزنید. سپس پنجره را ببندید.

برنامه راه اندازی بارگذاری خارجی را امکان پذیر می کند IDG

ما تقریبا اینجا هستیم! اکنون وقت آن است که بالاخره از دستگاه خارجی بوت شوید.

نحوه شروع کار از دستگاه نصب

1. با روشن بودن دستگاه خارجی ، Mac را شروع کرده و دوباره راه اندازی کنید و کلید Option را نگه دارید.

2. مدیر راه اندازی باید ظاهر شود. دستگاه خارجی خود را انتخاب کنید.

3. Mac به حالت بازیابی راه اندازی می شود. شما باید یک پنجره با چهار گزینه ببینید. اگر می خواهید Big Sur را نصب کنید و داده ها را دست نخورده بگذارید ، انتخاب کنید macOS Big Sur را نصب کنید. اگر می خواهید داده ها را از ابتدا شروع کرده و حذف کنید ، باید ابتدا وارد Disk Utility شوید تا درایو داخلی را مجدداً فرم دهید و سپس macOS Big Sur را نصب کنید. انتخاب خود را انجام داده و کلیک کنید ادامه هید.

پنجره بازیابی mac سیب

اگر MacOS Big Sur را نصب کنید ، نصب کننده Big Sur کار خواهد کرد. اگر در Disk Utility هستید ، دستگاه خود را قالب بندی کنید ، سپس از برنامه خارج شوید. هنگامی که می توانید نصب سیستم عامل را انجام دهید ، به پنجره حالت بازیابی باز خواهید گشت.

نصب عالی IDG

برای نصب دستگاه راه اندازی کنید: راه های دیگر

با نسخه های قبلی macOS ، من از یک برنامه رایگان به نام Install Disk Creator برای ساخت دستگاه نصب استفاده کردم. هنوز برای پشتیبانی از Big Sur به روز نشده است. من همچنین از DiskMaker X استفاده کردم ، اما توسعه دهنده اعلام کرد که برنامه را به روز نکرده است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر