[ad_1]

به سختی می توان فهمید که یکی از عزیزان شما توانایی یا مرده است و نمی توان قفل رایانه های Mac یا Mac را که آنها پشت سر گذاشته اند برای بازیابی عکس ها ، اطلاعات مهم مالی یا حقوقی یا هرگونه ردیابی دیجیتالی از آنها قفل کرد. اگر حساب کاربری یا گذرواژه اصلی مدیر اصلی در دسترس نباشد ، ممکن است Mac جدیدتر کاملاً قابل بازیابی نباشد.

بسیاری از اوقات ممکن است شخصی که از زوال عقل رنج می برد شخصی را که حق قانونی دسترسی به دستگاه هایش را دارد منصوب یا منصوب کرده باشد. کسی که ممکن است بداند با مرگ روبرو است و یا اینکه با میل و رغبت برنامه ریزی کرده است ، ممکن است تجهیزات خود را به صراحت به کسی واگذار کرده باشد یا ممکن است پیمانکاری را تعیین کند که دارای حق است. (ضمناً ، این مشاوره حقوقی نیست ؛ اگر در مورد قانونی بودن دسترسی به چنین سخت افزاری سالی دارید ، با یک وکیل مشورت کنید)

اما حق یا نیاز به دسترسی به Mac به معنای توانایی شخصی نیست و اپل سیستم های خود را طوری طراحی کرده است که از توانایی خود در عبور از محافظت قوی جلوگیری کند.

تراشه امنیتی T2 که در Mac های جدیدتر یافت می شود (لیست مدل های Mac را اینجا ببینید) ، رمزگذاری به سبک آیفون و آیپد را برای macOS از جمله Touch ID در لپ تاپ ها به ارمغان آورده است. حجم بوت Mac به صورت خودکار در حالت استراحت رمزگذاری می شود ، جدا از فن آوری FileVault که مدت طولانی در MacOS اجرا می شود. (برای جزئیات بیشتر به “چگونگی همکاری FileVault و تراشه امنیتی T2 در Mac های جدیدتر” مراجعه کنید.)

تراشه T2 Mac به طور خودکار دستگاه راه انداز را به عنوان راهی برای بهبود چشمگیر امنیت رمزگذاری می کند – از جمله اینکه در صورت گم شدن یا دزدیده شدن دستگاه ، محتوای دستگاه غیرقابل خواندن است. بدون اثر انگشت Mac مجهز به Touch ID (برای رایانه در حال اجرا ، ورود به سیستم و شرایط مناسب) یا رمز عبور برای هر Mac ، حتی بدون اینکه FileVault فعال باشد ، ممکن است برای همیشه محتوای دستگاه Mac غیرقابل دسترسی باشد.

اگر Mac موردنظر یکی از مدل های فوق است ، بعداً در این مقاله به «راهکارهای بای پس بدون رمز عبور» بروید.

اگر تراشه T2 وجود ندارد ، می توانید موارد زیر را امتحان کنید. در غیر اینصورت ، آنچه را که مفید نخواهد بود ، بخوانید و سپس راهکارهایی را برای امتحان بدون رمز عبور وارد کنید.

از حالت دیسک هدف استفاده کنید یا درایو خارجی را بوت کنید

با استفاده از حالت Target Disk – ممکن است بتوانید یک Mac را به صورت یک حجم در Mac دیگر بدون رمز عبور نصب کنید – تا زمانی که FileVault فعال نشده باشد. ممکن است ندانید ، بنابراین اگر هر دو Mac دارای FireWire (مدل های قدیمی تر) یا Thunderbolt 2 یا پورت 3 هستند می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

 1. کامپیوترها را وصل کنید.

 2. در حالی که کلید T را نگه دارید ، Mac را که می خواهید روی آن دیگری سوار شود دوباره راه اندازی کنید یا شروع کنید.

 3. اگر کار کند ، نماد میزان صدا در Mac دیگر ظاهر می شود.

اگر از شما خواسته شود گذرواژه وارد کنید ، FileVault فعال است یا رایانه دارای تراشه T2 است – یا حتی هر دو.

با این حال ، اگر Mac دیگری ندارید که این مورد را امتحان کنید یا درگاه های سازگار ندارند ، همچنین می توانید یک دستگاه بوت MacOS خارجی با نسخه macOS به اندازه کافی جدید برای راه اندازی رایانه موردنظر تنظیم کنید ، برای Mac قدیمی خیلی جدید نیست. (برای دیدن اینکه کدام سیستم از آن استفاده می کند با مدل Mac خود مشورت کنید)

در اینجا نحوه راه اندازی از طریق دستگاه خارجی آمده است:

 1. با نصب میزان راه اندازی macOS در دستگاه خارجی ، آن را به Mac مورد نظر جهت راه اندازی وصل کنید.

 2. یا Mac خود را دوباره راه اندازی کنید یا آن را با نگه داشتن کلید Option شروع کنید تا روشن شود.

 3. یک صفحه نمایش تقریباً قالب بندی شده باید نمایش داده شود که شروع کننده های موجود را نشان می دهد. برای انتخاب و راه اندازی از این دستگاه ، از صفحه کلید کلیک کنید یا از آن استفاده کنید.

 4. دستگاه داخلی پس از شروع macOS به صورت حجم نمایش داده می شود.

اگر نمی توانید از یک دستگاه خارجی راه اندازی کنید زیرا از شما رمز عبور خواسته شده است یا در غیر این صورت مسدود شده اید ، یا macOS برای نصب دستگاه داخلی از شما رمز عبور را درخواست می کند (مانند بالا) ، شما گیر کرده اید.

چه فایده ای نخواهد داشت

تقریباً در هر سناریو شامل یک Mac با تراشه T2 فعال شده File2ault یا هر دو ، شما باید یک رمزعبور حساب مدیر داشته باشید ، اغلب حساب اصلی یا تنها Mac:

 • وقتی FileVault در هر Mac روشن است ، برای شروع حتی macOS باید یک رمز عبور وارد کنید. در غیر این صورت ، حجم شروع آن غیرقابل دسترس است.

 • با تراشه T2 و بدون FileVault ، Mac به صفحه شروع بوت می شود ، اما مگر اینکه رمز عبور داشته باشید ، حتی اگر محتوای دستگاه برای کاربر قابل دسترسی باشد ، برای دسترسی به پرونده ها باید وارد macOS شوید. از آنجا که تراشه T2 بدون ایجاد تغییر مدیریت خاص که به گذرواژه نیاز دارد ، بوت شدن با دستگاه خارجی را محدود می کند ، شما حتی نمی توانید یک دستگاه خارجی را راه اندازی کنید – و سپس هنگام بارگیری از خارج به یک گذرواژه حساب برای نصب دستگاه نیاز خواهید داشت. به هر حال

 • ممکن است حذف هارد دیسک را به عنوان یک راهکار در نظر بگیرید. اما Mac ها از چند سال گذشته دستگاه هایی داشته اند که به راحتی قابل جدا شدن نیستند یا به هیچ وجه قابل برداشت نیستند. حتی اگر می توانید دستگاهی را روی دستگاه دیگری نصب کنید ، اگر FileVault فعال باشد یا Mac با تراشه T2 باشد ، رمزگشایی از محتویات دستگاه غیرممکن است.

مدیر راه اندازی امن - سیب

دستگاه راه اندازی Mac ، مجهز به T2 ، بدون تغییر تنظیمات ، که به رمز ورود نیاز دارد ، از خیره شدن به دستگاه خارجی جلوگیری می کند.

هنوز تسلیم نشو

استراتژی های بای پس بدون رمز عبور

چندین استراتژی می توانند به شما کمک کنند ، برخی از آنها بسیار کم فن آوری هستند:

 • یادداشت های مهم ، کتابهای گذرواژه یا مکانهای دیگری را که ممکن است شخصی گذرواژه خود را در آن نوشته باشد بررسی کنید. این به طور شگفت انگیزی معمول است ، اما اغلب نادیده گرفته می شود. (بهترین “هکرها” در فیلم ها همیشه وقتی این سوال را می کنند که از چه ابزار شکستن پیچیده ای استفاده می کنند ، شوخی می کنند: آنها فقط یک یادداشت چسبناک پیدا می کنند.)

 • آیا شخصی در صورت گم شدن یا فراموش کردن رمز ورود خود ، هرگز به شما رمز ورود می دهد؟ پیام ها ، مدیر رمز عبور یا یادداشت های خود را بررسی کنید.

 • به دنبال پشتیبان گیری محلی باشید. در حالی که می توان دستگاه های بوت را با استفاده از تراشه FileVault یا T2 رمزگذاری کرد ، ماشین زمان و سایر بایگانی ها معمولاً این کار را نمی کنند ، مگر اینکه کسی قدم اضافی برای رمزگذاری صدا بردارد. (اگر این کار را می کردند ، ممکن است اقداماتی نیز انجام داده باشند تا در صورت عدم دسترسی به شخص دیگری بعداً به آن دسترسی پیدا کنند.) به دنبال دستگاهی باشید که مستقیماً به رایانه ، به رایانه دیگری در شبکه یا به Time Capsule اپل متصل شده باشد ، خاتمه یابد گزینه شبکه برای بایگانی ماشین زمان.

 • بایگانی آنلاین را جستجو کنید. می توان از یک سیستم پشتیبان گیری ابری مانند Backblaze یا Carbonite استفاده کرد و اگر رمز ورود به سیستم حساب Mac خود را پیدا نکنید ، ممکن است بتوانید رمزعبور این رمز را پیدا کنید. صورت حساب های کارت اعتباری خود را بررسی کنید تا ببینید آیا از چنین خدماتی استفاده می کنند یا خیر.

 • iCloud را بررسی کنید. دوباره ، می توانید ورود آنها به iCloud را پیدا کرده یا بدانید و عکس ها و فایل های همگام سازی شده را از iCloud استخراج کنید.

 • به دنبال سایر خدمات همگام سازی باشید. Dropbox ، Google Drive ، OneDrive و سایر گزینه ها می توانند محتوای پوشه ها یا تقریباً کل دستگاه را از رایانه در فضای ذخیره سازی ابری همگام سازی کنند.

آماده سازی نیز همیشه کمک می کند. اگر در آینده این ستون را می خوانید – قبل از بروز مشکلی – برای مشاوره در مورد تنظیم خود یا کمک به شخص دیگری در صورت دسترسی به رمز عبور ، به “چگونه دارایی های دیجیتال خود را در صورت مرگ آماده کنیم” مراجعه کنید.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به س fromال خواننده Macworld ، ژانویه است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از س questionsالاتی را که اغلب از ما پرسیده می شود ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها ، جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول فوق العاده ما را بخوانید تا ببینید آیا س yourال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از عکسهای صفحه در صورت لزوم ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر