[ad_1]

اپل با iOS 14.5 و watchOS 7.4 یکی از مهمترین مشکلات آیفون در سال گذشته را برطرف خواهد کرد: این که Face ID هنگام پوشیدن ماسک کار نمی کند.

این نرم افزار در حال حاضر در مرحله بتا است (نحوه بارگیری بتا را در اینجا ببینید) ، اما در صورت انتشار ، افرادی که دارای اپل واچ هستند می توانند به سرعت و به راحتی قفل آیفون خود را باز کنند در صورتی که Face ID تشخیص داد ماسک پوشیده اند. در اینجا نحوه کار آن آورده شده است.

الزامات

ابتدا به آیفونی نیاز دارید که دارای Face ID و Apple Watch باشد. آیفون باید به iOS 14.5 و Apple Watch برای watchOS 7.4 به روز شود. علاوه بر این ، Apple Watch شما باید از رمز عبور محافظت شده ، روی مچ دست پوشیده و قفل آن باز شود. همچنین باید نزدیک آیفون شما باشد.

به عبارت دیگر ، الزامات باز کردن قفل آیفون با Apple Watch در اصل همان باز کردن قفل Mac با آن است.

فعال کردن قفل Apple Watch

صفحه ساعت را باز کنید IDG

به جای صفحه رمز عبور ، ممکن است یک اعلان بسیار کوتاه در مورد باز شدن قفل iPhone با Apple Watch خود مشاهده کنید.

برای فعال کردن ویژگی ، برنامه تنظیمات را در iPhone باز کنید و فشار دهید شناسه و رمز عبور. از شما خواسته می شود رمز عبور را در آیفون خود وارد کنید. سپس با Apple Watch به پایین برگه Unlock رفته و کلید را فشار دهید تا ویژگی فعال شود.

پس از فعال شدن ، فوق العاده خوب عمل می کند. Apple Watch شما در بیشتر مواقع که روی مچ دست شما قرار دارد قفل آن باز است (به طور پیش فرض ، باید اولین بار آن را قفل کنید اما قفل آن را باز کنید مگر اینکه آن را بردارید). اگر سعی کنید از Face ID یا در صفحه قفل استفاده کنید یا به یک رمز ورود یا مورد دیگر در برنامه دسترسی پیدا کنید ، iPhone شما به صورت معمول کار خواهد کرد.

اما اگر Face ID تشخیص دهد که شما از ماسک استفاده می کنید ، بلافاصله با Apple Watch شما قفل می شود ، به جای اینکه صفحه ای پر از شماره به شما نشان دهد و منتظر رمز عبور خود باشید. این صفحه می تواند به طور خلاصه به شما اطلاع دهد که قفل آن با Apple Watch باز شده است و شما یک فشار سریع مچ دست را از مکانیسم تاکتیکی Apple Watch احساس خواهید کرد. این بسیار شبیه باز کردن قفل Mac با Apple Watch است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر