نحوه بررسی وضعیت SSD در Intel و M1 Mac خود با استفاده از یک ترمینال


اگر Mac جدیدتری دارید ، احتمالاً از SSD سریع برای ذخیره فایل ها ، برنامه ها ، موسیقی ، فیلم ها و بسیاری موارد مهم دیگر استفاده می کند. اما یک چیز ممکن است در مورد SSD ها ندانید: آنها با گذشت زمان فرسوده می شوند.

از آنجا که SSD بخش مهمی از Mac شما است ، بهتر است از سلامت آن پیگیری کنید. اگرچه معمولاً مدت زیادی طول می کشد تا SSD فرسوده شود – احتمالاً خیلی بیشتر از این که Mac خود را حفظ کنید – مشکلاتی ممکن است رخ دهد. اخیراً ، کاربران متوجه شده اند که M1 Mac جدید و برخی از آنهایی که مبتنی بر Intel هستند ، پس از فقط چند ماه استفاده ، سایش پیشرفته ای نشان می دهند ، این یک علامت هشدار دهنده است که می تواند باعث سوختن زودتر از حد انتظار دستگاه ها شود.

بنابراین ، حتی اگر M1 Mac کاملاً جدیدی دارید ، ممکن است بخواهید هر از چندگاهی سلامت دستگاه خود را بررسی کنید. برای دریافت ایده از وضعیت SSD خود ، می توانید از ابزاری نرم افزاری به نام smartmontools استفاده کنید که در سیستم نظارت بر خود ، تجزیه و تحلیل و گزارش گیری (SMART) که در SSD تعبیه شده است ، وجود دارد. با این حال ، یک گیر با smartmontools وجود دارد. این یک برنامه آیکون معمولی نیست که برای راه اندازی منوها و پنجره هایی که به آن پیمایش می کنید ، دوبار کلیک کنید. این در ترمینال ، رابط خط فرمان برای Mac کار می کند ، که در پوشه Utilities در Applications پیدا خواهید کرد.

در این مقاله نحوه تنظیم ترمینال را یاد می گیرید تا بتوانید smartmontool ها را نصب و اجرا کنید. هر چند وقت بگذارید. اگرچه روش کار دشواری نیست (اگر من این کار را انجام دهم ، مطمئناً می توانید) ، اما چون با ورودی های خط فرمان سر و کار دارید ، باید نسبت به برنامه هایی که معمولاً از Mac استفاده می کنید ، کمی بیشتر به کاری که انجام می دهید توجه کنید. چندین بار وجود دارد که من می توانم ناامید شوم اگر فقط در نوشتن خود دقت بیشتری داشته باشم.

این دستورالعمل ها با استفاده از macOS Big Sur ایجاد شده اند ، اما در macOS Catalina نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. اگر مشکلی پیش آمد ، وحشت نکنید. بدترین حالت این است که شما باید macOS را دوباره در حالت بازیابی نصب کنید ، که مدتی طول می کشد اما تمام پرونده های شما دست نخورده باقی می ماند.

نحوه نصب Xcode

اولین کاری که باید انجام دهید نصب Xcode ، برنامه توسعه دهنده اپل است. این مجموعه ای از ابزارهای خط فرمان را دارد که Mac شما قبل از نصب و اجرای Homebrew به آنها نیاز دارد ، که این پیش شرط اجرای Smartmonto است. می توانید Xcode را به صورت رایگان در App Store دریافت کنید.

پس از بارگیری Xcode ، به پوشه Utilities بروید تا آن را باز کنید. قبل از شروع وارد کردن رمز ورود Mac خود و همچنین شرایط و ضوابط ، باید با مجوز نرم افزار آن موافقت کنید. سپس می توانید از برنامه خارج شوید.

حتما بخوانید:
راهکارهای موثر برای جلوگیری از ریزش مو

نحوه نصب Homebrew

اکنون شما باید مدیر بسته را نصب کنید ، که مجموعه ای از ابزارهای مورد نیاز برای انجام کارهایی مانند نصب و حذف نصب است. مدیر بسته های مختلفی موجود است و Homebrew محبوب است ، بنابراین ما در اینجا از آن استفاده خواهیم کرد.

1 ترمینال را باز کنید (برنامه ها> برنامه های کمکی)

2 ردیف زیر را کپی کنید (سه بار روی آن کلیک کنید تا همه انتخاب شود) و سپس آن را در ترمینال جای گذاری کنید ، سپس Return را فشار دهید.

/bin/bash -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)"

2 برای ارائه رمز ورود به سیستم Mac خود از شما خواسته می شود 'sudo' دسترسی که به شما امکان می دهد برنامه هایی را با امتیازات امنیتی اجرا کنید. ترمینال هیچ نشانه تصویری از وارد کردن رمز ورود (بدون نویسه ، ستاره یا موارد دیگر) نشان نمی دهد ، بنابراین آن را با دقت وارد کرده و کلید بازگشت را فشار دهید.

homebrew نصب big sur IDG

ترمینال با گفتن اینکه چه چیزی نصب می شود ، پاسخ می دهد. اگر تصمیم به توقف نصب دارید ، برای ادامه یا هر کلید دیگری را فشار دهید.

3 ترمینال وضعیت نصب را به روز می کند ، که چند دقیقه طول می کشد ، اما شما هیچ آیکون چرخان ، نوار پیشرفت یا موارد مشابه را نمی بینید. او می تواند بنشیند Installing with Command Line Tools for Xcode برای مدتی ، اما کار می کند (واقعاً ، اینطور است).

homebrew نصب بزرگ sur انتظار IDG

در نهایت Terminal مجموعه ای از موارد را به سرعت پشت سر هم نشان می دهد. باید ببینید Downloading and installing Homebrew، به دنبال New Formulae، Updated Formulae، و Deleted Formulae. سپس زیر آن باید ببینید Installation successful! به دنبال آن اطلاعات مرجع مفید است.

4 در انتهای نصب باید یک ترمینال سریع و چند خط بالاتر از اعلان وجود داشته باشد که می توانید آن را به صورت پررنگ مشاهده کنید Next steps. شاید لازم باشد Homebrew را به خود اضافه کنید PATH فایل. PATH به ترمینال می گوید که کجا مواد اجرایی را پیدا کند.

homebrew نصب عالی مراحل بعدی IDG

از آنجا که من از macOS Big Sur استفاده می کنم ، ترمینال به طور پیش فرض از ZSH استفاده می کند پوسته، رابط کاربری مورد استفاده برای اجرای دستورات. دستور اصلاح PATH پرونده به شرح زیر است:

nano ~/.zshrc

این را در ترمینال کپی و جایگذاری کنید و Return را فشار دهید.

5 پنجره جدیدی ظاهر می شود که مانند تصویر زیر است و برگه اصلی آن خالی است. آیا این خط را در قسمت اصلی تصویر صفحه می بینید؟ این را در پنجره خود وارد خواهید کرد. در اینجا کد موجود است تا بتوانید آن را کپی و پیست کنید.

export PATH=/usr/local/bin:$PATH

homebrew یک راهرو بزرگ نصب کنید IDG

6 اکنون می توانید پرونده را با فشار دادن Control + O (حرف و نه صفر) ذخیره کنید. در پایین پنجره یک اعلان ظاهر می شود که نام پرونده برای ذخیره آن است. Return را فشار دهید ، سپس با فشار دادن Control + X از آن خارج شوید و سپس ترمینال را خارج کرده و مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود.

حتما بخوانید:
نحوه مدیریت رمزهای عبور خود با استفاده از iCloud Keychain

نحوه نصب و راه اندازی اسمارت مونتول ها

اکنون زمان نصب برنامه است که به شما امکان می دهد SSD را در Mac خود بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار می توانید به وب سایت smartmontools مراجعه کنید.

1 برای نصب Smartmontools ، کد زیر را در ترمینال کپی و جایگذاری کنید (نکته به @ marcan42)

brew install smartmontools && sudo smartctl --all /dev/disk0

بازگشت را فشار دهید.

توجه داشته باشید: اگر دیدید zsh: command not found: brew، اصلاح PATH کار نمی کند. دوباره وارد شوید nano ~/.zshrc در پنجره و سپس

export PATH=/opt/homebrew/bin:$PATH

2 رمز ورود خود را وارد کرده و Return را فشار دهید. با این کار نرم افزار نصب شده و سپس اجرا می شود. قبل از وارد کردن رمز ورود ، پنجره ترمینال شما باید به این شکل باشد:

smartmontools نصب بزرگ IDG

Smartmontools تعداد مفیدی از داده های SSD را در Mac شما فراهم می کند. کینگستون دارای یک PDF است که نقاط داده جمع آوری شده را توضیح می دهد. برای یک مراجعه سریع ، در اینجا چند مورد آورده شده است.

قطعات یدکی موجود: درصد ظرفیت موجود باقیمانده برای استفاده.

درصد استفاده شده: این تخمینی از عمر مورد استفاده SSD است.

خواندن واحدهای داده / واحد داده های نوشته شده: به براکت موجود در ترابایت توجه کنید. عدد قبل از این داده های ارائه شده به عنوان 512 بایت واحد داده است.

اطلاعات مربوط به smartmontools 02 IDG

بخش داده های هوشمند پر از آمار مفید است. مراقب درصد استفاده شده باشید زیرا به شما می گوید چه مقدار از عمر SSD استفاده می شود. هرچه عدد بیشتر باشد ، عمر کوتاهتر خواهد بود.

نحوه استفاده از اسمارت مونتول ها در آینده

در اینجا نحوه اجرای Smartmontools بعدا آورده شده است ، زیرا بهتر است هر از چند گاهی SSD را بررسی کنید تا از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. اگر نصب ذکر شده در بالا را شروع کرده باشید ، smartmontools در Mac شما قرار دارد تا هر زمان که بخواهید از آنها استفاده کند.

1. ترمینال را شروع کرده و در اسرع وقت وارد شوید diskutil list و Return را فشار دهید. با این کار اطلاعات SSD در Mac شما نمایش داده می شود.

2. به دنبال تب tabbed بگردید /dev/disk0 (internal). تحت عناوین (#، TYPE NAME، SIZE، IDENTIFIERS) ، شناسه رکورد را کپی و جایگذاری کنید ، با شروع . در شرایط من اینطور است disk0.

لیست دیسک IDG

3. به دستور زیر بروید ، سپس تایپ کنید smartctl -a، سپس یک فاصله و سپس در شناسه جایگذاری کنید. مثلاً در شرایط خودم می نوشتم smartctl -a disk0. بازگشت را فشار دهید.

Smartmontools گزارشی از وضعیت دستگاه شما را راه اندازی و منتشر می کند. می توانید به اعداد نگاه کرده و از خوب بودن SSD خود اطمینان حاصل کنید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.
منبع: shogh-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme