[ad_1]

یک هارد اکسترنال یا SDD می تواند در Mac که دارای درایو داخلی کم ظرفیت است بسیار مفید باشد. برخی از کاربران لپ تاپ Mac به طور معمول یک دستگاه خارجی را روشن نگه می دارند و ممکن است با مشکل جداسازی قطعات روبرو شده باشند که به راحتی با تنظیمات خواب موجود در صفحه ذخیره انرژی یا باتری (بسته به نسخه macOS شما) برطرف می شود.

اگر دستگاه شما آداپتور برق خاص خود را دارد که به پریز برق متصل می شود ، تقریباً مطمئناً هرگز با لپ تاپ یا مک دسک تاپ روبرو نشده اید. برق متناوب دستگاه شما را در حالت خواب کار می کند.

با این حال ، اگر از دستگاهی با اتوبوس استفاده می کنید – دستگاهی که از پورت USB یا Thunderbolt 3 در Mac یا هاب متصل آب دریافت می کند – ممکن است در نهایت با تنظیماتی روبرو شوید که دستگاه را خاموش کرده و بنابراین بدون احتیاط لازم آن را جدا کنید. .

(نکته جانبی: این ممکن است گاهی اوقات در هنگام پر شدن کابل USB یا Thunderbolt اتفاق بیفتد ، به خصوص اگر دستگاه شما به طور تصادفی در زمان دیگری جدا شود. کابل دیگری را تعویض کنید تا ببینید آیا این رفتار از بین می رود.)

این مشکل معمولاً فقط در یک لپ تاپ Mac وجود دارد و نه یک رایانه رومیزی ، زیرا لپ تاپ ها برای کاهش فرسودگی باتری ، حتی در صورت اتصال به پریز برق ، طراحی شده اند. و همه دستگاه ها به یک شکل کار نمی کنند: خوانندگان گزارش می دهند که برخی از دستگاه ها حالت خواب را تشخیص می دهند و به درستی خاموش می شوند ، در حالی که برخی دیگر اتصال به Mac را قطع می کنند ، که منجر به بروز خطا در هنگام بیدار شدن دوباره می شود.

در macOS 10.15 Catalina و قدیمی تر ، بخش صرفه جویی در مصرف انرژی در پنل تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی دارای دو تنظیم جداگانه است که برای پیکربندی نیاز دارید. در macOS 11 Big Sur ، به نمای آداپتور برق روی صفحه اولویت باتری نگاه کنید:

  • در همه نسخه های macOS ، “جلوگیری از به خواب رفتن خودکار رایانه در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش” را فعال کنید

  • در کاتالینا و نسخه های قبلی ، “قرار دادن هارد درایو در حالت ممکن” را غیرفعال کنید

منبع تغذیه صرفه جویی در انرژی mac911 IDG

صرفه جویی در انرژی در Mojave طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهد. دو مورد اول مواردی هستند که باید روی آنها تمرکز کنید.

آداپتور برق mac911 با باتری بزرگ IDG

صفحه اولویت باتری Big Sur یک تنظیم دارد که باید تغییر کند.

اولین تنظیم مانع از خواب رفتن Mac شما در حالت روشن می شود ، مگر اینکه صریحاً آن را انتخاب کنید > بخواب. به این ترتیب ، می توانید قبل از خواباندن Mac ، دستگاه خود را به صورت دستی بردارید. اگرچه این هزینه شناختی را افزایش می دهد ، اما از مشکلات درستی دستگاه جلوگیری می کند.

گزینه دوم macOS را از خواباندن هارددیسک ها (HDD) منع می کند. تاثیری بر روی SSD ها ندارد. یک هارددیسک اکسترنال می تواند به درستی به تلاش این Mac برای کاهش استفاده پاسخ دهد ، که می تواند عمر آن را کوتاه کند ، اما بدیهی است که همه هارددیسک ها دستور macOS را به درستی تفسیر نمی کنند ، بنابراین می تواند باعث جداسازی غیرعمد شود.

با استفاده از یک دستگاه خارجی جدید ، می توانید از این دو تنظیم جداگانه یا با هم استفاده کنید و سپس از عملکرد کمک اولیه Disk Utility برای اطمینان از سالم ماندن ساختار منطقی دستگاه در صورت از بین رفتن حجم یا حجم آن استفاده کنید. در حین آزمایش.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که سارا خواننده Macworld ارسال کرده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از س questionsالاتی را که اغلب از ما پرسیده می شود ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها ، جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول فوق العاده ما را بخوانید تا ببینید آیا س yourال شما پوشش داده شده است. اگر اینگونه نباشد ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر