[ad_1]

Big Sur یک نسخه بزرگ برای macOS است و برخی از افراد برای آن آماده هستند. با این حال ، اگر از Mojave یا نسخه قبلی macOS برای پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی استفاده کرده اید ، باز هم می توانید جلوی این کار را بگیرید.

اگر در غیر این صورت آماده حرکت هستید ، چندین گزینه برای نگه داشتن نصب فعال Mojave دارید.

در هر صورت ، من به شما توصیه می کنم که با انجام پشتیبان گیری کامل از تصویر دیسک از تنظیمات فعلی macOS خود با Disk Utility ، SuperDuper ، شروع کنید! یا Cloner کپی کربن. در صورت بروز مشکلی ، می توانید به آن برگردید یا از آن بازیابی کنید.

ساده ترین راه خرید یا استفاده از یک دستگاه خارجی به اندازه کافی بزرگ و شبیه سازی مستقیم آن از Mac فعلی است. این به شما این امکان را می دهد که حتی به عنوان آخرین چاره از آن شروع کنید ، بنابراین فرایند بهبودی طولانی برای بازگشت به کار یا فهمیدن اینکه چه اشتباهی رخ داده است ندارید.

در اینجا بهترین گزینه های شما هستند.

Mojave را روی دستگاه خارجی قرار دهید

اگر فکر نمی کنید اغلب به Mojave احتیاج دارید و پس از مدتی که به آن نیاز دارید از آن استفاده کنید ، نسخه جدیدی از Mojave را روی دستگاه خارجی نصب کنید و برنامه ها و پرونده های لازم را کپی کنید. (اگر برنامه Mojave را از Mac App Store در دسترس ندارید ، بارگیری کنید).

متناوباً ، می توانید Mac خود را به Catalina یا Big Sur ارتقا دهید ، سپس در درایو خارجی که من پیشنهاد کردم با انتخاب آن از صفحه تنظیمات برگزیده صفحه بوت ، کپی کنید ، راه اندازی کنید. همه پرونده های تکراری را بردارید تا ویرایش مواد موجود در دستگاه قدیمی که نسخه اصلی آن در دستگاه داخلی به روزرسانی شده شما به پایان نمی رسد.

هنگامی که می خواهید بین Mojave و MacOS بعدی تغییر دهید ، دوباره از پنجره تنظیمات ترجیحی استفاده کنید. همچنین می توانید پس از راه اندازی مجدد گزینه را برای انتخاب میزان بوت نگه دارید.

موهاوی را روی پارتیشن قرار دهید

سیستم فایل مدرن APFS ، که اپل Mac را به High Sierra (دستگاه های غیر Fusion) و Mojave (همه دستگاه ها) به آن منتقل کرده است ، ایجاد چندین نصب MacOS در یک SSD یا هارد دیسک را آسان می کند ، به شرط اینکه فضای مورد نیاز را داشته باشید.

در واقع ، ایده خیلی خوبی است که اپل پشتیبانی رسمی از آن و یک راهنمای دقیق فرآیند را ارائه می دهد که دیگر تکرار نمی کنم. دستورالعمل های اپل را اینجا بخوانید.

همانند میزان صدای خارجی ، از صفحه تنظیمات شروع دیسک برای تغییر حجم های شروع استفاده می کنید.

برو مجازی

اگر تمام وقت با کاتالینا یا بیگ سور به موهاو نیاز دارید ، یا شما هر از گاهی به آن نیاز دارید و نمی خواهید سر و صدای راه اندازی مجدد سیستم دو بار به آن منتقل شود و دوباره برگردد ، می توانید Mojave (و سایر نسخه های macOS) را از طریق Parallels یا VMware Fusion در شبیه سازی اجرا کنید.

با Parallels یا VMware Fusion می توانید با یک کلون از نصب Mojave خود شروع کنید یا یکی را از ابتدا نصب کنید و سپس Mojave را برای همیشه در بطری اجرا کنید. در صورت نیاز به Mojave ، برنامه را راه اندازی کنید. در غیر این صورت ، ممکن است در حالت آماده به کار باقی بماند و نیازی به راه اندازی مجدد نیست.

هزینه ها تنها چیزی است که می تواند شما را سخت کند. Parallels 79.99 دلار برای نسخه خانگی هزینه دارد. VMware Fusion برای نسخه پایه خود 149 دلار است. اینها قیمت های یکبار مصرف هستند ، هزینه های مجوز سالانه نیستند ، اما تغییرات ایجاد شده در هر نسخه از macOS مربوط به نرم افزار مجازی سازی به اندازه کافی قابل توجه است که هر زمان بخواهید نسخه جدیدتر macOS را ارتقا دهید ، باید یک نسخه ارتقا یافته را خریداری کنید. سیستم عامل مکینتاش. در حال حاضر Parallels 49.99 دلار برای به روزرسانی هزینه می کند در حالی که VMware 79 دلار قیمت دارد.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که خواننده Macworld John ارسال کرده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم مستقیماً راهنمایی در مورد عیب یابی ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر