[ad_1]

در macOS Big Sur ، سرانجام می توانید از جلدهای دارای قالب APFS به عنوان مقصد Time Machine استفاده کنید. آنها با macOS Catalina یا نسخه های قبلی macOS سازگار نیستند و به حذف دیسک اصلاح مجدد HFS + (Mac OS Extended) موجود نیاز دارند – شما نمی توانید HFS + را به APFS برای Time Machine تبدیل کنید و داده های دستگاه را در جای خود نگه دارید همانطور که می توانید هنگام ارتقا volume حجم راه اندازی macOS به High Sierra (SSD) ، Mojave (Fusion Drives، HDD) یا بالاتر. (برای جزئیات بیشتر به بخش “macOS Big Sur از دستگاه زمان در دستگاه های با فرمت APFS پشتیبانی می کنید ، مراجعه کنید ، اما چند مورد جلب وجود دارد”).

با این حال ، اگر بخواهید این دستگاه APFS را تقسیم کنید ، فضای بین ماشین زمان و اهداف دیگر را تقسیم کنید ، چه می کنید؟ اپل نکات خاصی در مورد نحوه کار دارد: یک حجم اضافه کنید ، نه یک ظرف.

تازه سازی مختصر: APFS جایگزین پیشرفته ترین اپل برای بهینه سازی SSD برای سیستم پرونده ای مدرن است که سالهاست مورد استفاده قرار می گیرد. APFS بسیار پیشرفته تر از HFS + است و به شما امکان انعطاف پذیری بیشتر در چگونگی ساختار داده ها و حفظ و محافظت و تفکیک داده ها را می دهد و همچنین ویژگی های خاصی را برای SSD ها ارائه می دهد. واحدهای اندازه گیری در دستگاه قالب بندی شده APFS هستند ظروف ، که مجموعه هایی از حجم ها. در HFS + دیسک ها بودند تقسیم شده فقط در حجم یکی از راه های تفکر درباره آن: HFS + یک جعبه تخم مرغ بود ، هر حجم تخم مرغ. APFS جعبه ای است که حاوی جعبه های مقوایی با تخم مرغ است.

هر کانتینر APFS یک قسمت ثابت از فضای ذخیره سازی دستگاه را به خود اختصاص داده است (مانند پارتیشن) یا می تواند کل دستگاه را پر کند. اما حجم های موجود در ظرف به صورت پویا توزیع ظرف را تقسیم می کنند. در بیشتر موارد ، افزودن حجم به یک ظرف موجود منطقی تر از افزودن ظرف است ، زیرا حجم بدون کار شما می تواند افزایش یا کوچک شود. این امکان بیشترین انعطاف پذیری را فراهم می کند.

دیسک مورد استفاده برای تهیه نسخه پشتیبان از Time Machine کاملاً مشخص است. همانطور که در ستون بالا توضیح داده شد ، Big Sur یک “نقش” یا نوع حجم جدید به نام “بایگانی” اضافه می کند. اما ، همانطور که اپل در کتاب راهنمای Big Sur اشاره کرده است ، این حجم از ماشین زمان به همه چیز نیاز دارد دیسک. این کمی گیج کننده است ، نه؟ (چندین خواننده می نویسند ، تعجب می کنند که معنای واقعی آن چیست).

به نظر می رسد اپل می گوید که حجم دستگاه APFS Time Machine به یک ظرف احتیاج دارد که کل دیسک را اشغال می کند – شما نمی توانید ظرف های دیگری را اضافه کنید و این ظرف به کل فضای دیسک دسترسی دارد. در این ظرف حجم ماشین زمان زندگی می کند. اگر می خواهید از دیسک برای اهداف دیگر استفاده کنید ، ظرفی اضافه نکنید. به جای آن از نکات اپل استفاده کنید و به ظرف موجود حجم دهید.

این محدود کننده است ، زیرا پشتیبان گیری Time Machine می تواند در نهایت متورم شود و تمام فضای ذخیره سازی موجود در ظرف (و دیسک) را پر کند و حجم یا حجم دیگری را که ایجاد می کنید ، بیرون بکشد.

با این حال ، Time Machine به طور خودکار پرونده های قدیمی را پاک می کند و سعی می کند تا آنها را در اندازه معقول نگه دارد ، در حالی که امتیاز قابل توجهی برای بازگشت به آنها ارائه می دهد. همچنین می توانید با پیروی از این توصیه ها از Macworld UK ، عکس های قدیمی تر از نسخه های پشتیبان و پرونده های بایگانی شده را حذف کنید.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به س fromال یکی از خوانندگان Macworld Ben است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر