[ad_1]

گاهی اوقات طراحان وب این کار را می کنند جالب هست انتخاب چرا از یک نوع کوچک و پیچیده پس زمینه سایه دار استفاده نمی کنید تا خواندن صفحه را بیشتر خوانا کنید؟ ساخته شده در Apple Reader View در Safari در تمام سیستم عامل های شما به شما امکان می دهد کارهای کوتاهی از نوع خواندن سخت انجام دهید. اما بیشتر قالب بندی ، برخی از تصاویر و سایر عناصر صفحه را از دست می دهید.

Safari برای macOS یک ترفند دیگر دارد: CSS سفارشی. هنگامی که HTML ساختار و محتوای یک صفحه وب را تعریف می کند ، CSS (Cascading Style Sheets) کدی است که شکل ظاهری و قالب بندی را از سایزها گرفته تا ستون ها و قسمت های شناور ، زیربنای خود قرار می دهد. که در سافاری> تنظیمات برگزیده> پیشرفته، می توانید از منوی بازشو Style Sheet یک صفحه سبک دلخواه انتخاب کنید.

نادیده گرفتن ورق به سبک سافاری mac911 IDG

شما می توانید تعاریف صفحه وب را درباره چگونگی شکل ظاهری نادیده بگیرید.

برای تأثیرگذاری نیازی به دانستن CSS زیاد نیست. به عنوان مثال ، فرض کنید Arial را بیش از همه قلم های دیگر دوست دارید. یک فایل CSS که حاوی این تک خط است ، فونت تمام صفحات Arial را تغییر می دهد:

html body { font-family: Arial !important }

Decoded ، که می گوید: “برای بخش اصلی یک صفحه HTML ، ظرفی برای همه چیزهایی که در یک صفحه مشاهده می کنید ، خانواده قلم ها را روی Arial تنظیم کنید و همه موارد دیگر را جایگزین کنید.” آبشار بخشی از نام CSS یک سلسله مراتب را مشخص می کند که در صورت وجود گزینه های همپوشانی از ویژگی های سبک استفاده شود. مرورگر بهترین انتخاب را دارد و !important flag می گوید ، “من آنچه را که هر صفحه سبک دیگری می گوید مهم نیست – از پارامتر من استفاده کن!”

اگر قلم متفاوتی را ترجیح می دهید ، پنجره Fonts را در هر برنامه ای که آن را نمایش می دهد مرور کنید (TextEdit چنین برنامه ای است ؛ برای نمایش آن Command-T را فشار دهید) و نام را در صفحه سبک دقیقاً همانطور که نشان می دهد وارد کنید. اگر حاوی فاصله است ، علامت های نقل قول را در اطراف نام همانطور که در آن است محصور کنید font-family: "Cooper Hewitt" !important

می توانید ورق ها را از طریق منوی Stylesheet در Advanced تغییر و خاموش کنید. فقط None Selected را انتخاب کنید که نمی خواهید از آن استفاده کنید. همچنین می توانید متن را در صفحه سبک تغییر دهید تا به عنوان تغییر قابل استفاده نباشد html به nohtml و آن را ذخیره کنید.

پرونده CSS یک فایل متنی ساده با است .css افزونه. می توانید این کار را با TextEdit تعبیه شده در macOS ایجاد کنید. از قضا ، TextEdit فقط فایل های متنی قالب بندی شده را با قالب بندی پیش فرض ایجاد می کند. انتخاب کنید TextEdit> تنظیمات برگزیده و گزینه Plain Text را در زیر Format انتخاب کرده و سپس انتخاب کنید پرونده> جدید برای ایجاد یک فایل متنی ساده آن را به عنوان هر نام دیگری ذخیره کنید .css افزونه. اکنون در منوی Style Style گزینه Other را انتخاب کرده و این پرونده را انتخاب کنید.

در تعریف خود نیازی به جستجوی جهانی ندارید ، زیرا می توانید عناصر خاصی از یک صفحه یا سایر جنبه ها را با غوطه ور شدن در HTML و CSS هدف قرار دهید – آنقدرها هم که فکر می کنید ترسناک نیست. از ساده ترین پایان ، W3schools درس ها و دستور العمل های روشنی ارائه می دهد. از جنبه فنی تر ، کریگ آنتونی این نگاه را در جایگزینی Safari نوشت ، که ممکن است ایده دیگری به شما بدهد.

من از برخی CSS های سفارشی برای اصلاحات بسیار خاص استفاده کرده ام. به عنوان مثال ، امپراتوری خبرنامه Substack دارای ردیابی متن (فاصله کلی بین حروف) است که برای لذت خواندن من بسیار زیاد است. اتفاقاً Kerning فاصله ای است بین مجاور حروف ، نه دامنه.) این تعریف CSS از من برای من مراقبت می کند ، در حالی که به اندازه نوع چشمهای پیرم می زند:

.post p { letter-spacing: -0.1pt !important; font-size: 17px !important; }

.post p بخش به معنی: “برای پاراگراف ها [p] با نام “پست” مشخص شده ، این سبک را اعمال کنید. این می تواند بر روی هر صفحه وب دیگری که به طور تصادفی از “پست” به عنوان نام برچسب (یا “کلاس” استفاده می کند) تأثیر بگذارد ، زیرا این نام ها می توانند در وب سایت ها مجدداً استفاده شوند!

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. اگر اینگونه نباشد ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir