نمایشگر Mini LED چیست و چرا آن را می خواهید؟


حدود یک سال است که شایعاتی شنیده ایم که اپل در شرف عرضه برخی از محصولات با فناوری نمایشگر Mini LED است. این می تواند در MacBooks ، iPad ، iMacs ظاهر شود – در واقع همه چیز با یک صفحه نمایش ، اگرچه بعید است که هرگز در Apple Watch یا iPhone (که از نمایشگرهای OLED استفاده می کنند) به پایان برسد.

نمایشگر Mini LED چیست و چه کاربردی برای شما خواهد داشت؟ این توضیح مختصر می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که چرا این فناوری می تواند گامی بزرگ به جلو برای محصولات اپل باشد.

LCD با نور پس زمینه بهتر

برای درک Mini LED ، ابتدا باید اصول کار با ال سی دی با نور پس زمینه سنتی را بدانید. این همان چیزی است که امروز در همه iPad ها ، MacBook ها و iMac های خود داریم.

ممکن است پیچیده باشد ، اما به طور خلاصه ، یک نور پس زمینه (معمولاً سفید) وجود دارد که یک لایه LCD در بالای آن قرار دارد. هدف از نمایشگرهای LCD مسدود کردن مقدار کنترل شده نور از نور پس زمینه است. در بالای نمایشگرهای LCD فیلترهای رنگی وجود دارد که نور قرمز ، سبز یا آبی را روشن می کنند. این ساختار اصلی است ، اما صفحات LCD مدرن دارای لایه های دیگری مانند قطب بندی ، پوشش های ضد نور و غیره هستند. یک نور سفید بزرگ که توسط دسته ای از LCD های کوچک (سه عدد برای هر پیکسل) پوشانده شده و مقادیر مختلف نور را مسدود کرده یا از آن عبور می دهد و یک فیلتر رنگی برای روشن شدن قرمز ، سبز یا آبی روشن است.

کاری که فناوری Mini LED انجام می دهد جایگزینی این نور پس زمینه بزرگ با شبکه ای از نور پس زمینه های کوچک بسیار کوچک است.

نور پس زمینه آرایه چشم انداز

این تصویر از ویزیو مفهوم آرایه های LED با نور کم را نشان می دهد.

من نکات دقیق تر را مرور می کنم وجود دارد زیاد از استثنائات به عنوان مثال ، آرایه های بزرگتر با نور پس زمینه LED با اصطلاحاً “کم نور شدن محلی” اغلب در تلویزیون ها یافت می شوند و حتی تلویزیون های Mini LED نیز از قبل از مارک هایی مانند TCL در بازار موجود هستند. Pro Display XDR اپل تقریباً یک صفحه نمایش LED LED است و دارای 576 پس زمینه LED است که به صورت جداگانه کنترل می شوند (یک نمایشگر Mini LED معمولی با این اندازه شاید چند هزار نمایشگر داشته باشد).

حتما بخوانید:
بهترین مدیران گذرواژه 2021: بررسی بهترین محصولات

به طور خلاصه این یک Mini LED است: چیزی مانند Pro Display XDR ، اما با نور پس زمینه LED بسیار بیشتر ، کوچکتر.

CNET مقاله خوبی دارد که به تلویزیون اختصاص دارد. اصل برای همه نمایشگرهای Mini LED یکسان است.

کم نور شدن محلی و HDR دقیق

دقیقاً تعدادی از نور پس زمینه هزاران LED کوچک برای شما چه کاری انجام می دهد؟ خوب ، در یک LCD سنتی می توانید یک نور پس زمینه داشته باشید که کل صفحه نمایش را به همان روش روشن کند. باید به اندازه درخشان ترین پیکسل های سفید روی صفحه روشن باشد. سپس نمایشگرهای LCD جلوی آن مقداری نور را مسدود می کند تا پیکسل ها تیره تر شوند.

با استفاده از چندین LED دارای نور پس زمینه ، مانند آنهایی که در Pro Display XDR وجود دارد ، می توانید روشنایی نور پس زمینه را در صدها “منطقه” کوچک کنترل کنید و سپس با لایه LCD روشنایی بیشتری را اصلاح کنید. این باعث بهبود کنتراست و بازدهی انرژی می شود و باعث می شود سطح تیره رنگ سیاه بیشتر شود.

لایه های نمایش حرفه ای سیب

Pro Display XDR دارای صدها نور پس زمینه LED است ، اما به اندازه ای نیست که بتوان آن را یک نمایشگر Mini LED نامید.

فناوری Mini LED این امر را حتی بیشتر پیش می برد ، با هزاران یا حتی ده ها هزار LED واقعاً کوچک به صدها یا هزاران منطقه روشنایی تقسیم شده است. این صفحه نمایش می تواند شدت نور پس زمینه پشت چند صد پیکسل را کنترل کند.

این بیشتر باعث بهبود بهره وری انرژی می شود و همچنین امکان کنترل دقیقتر روی روشن ترین و تاریک ترین نقاط صفحه را فراهم می کند. یک نور پس زمینه LED می تواند به شدت روشن شود بدون اینکه نور به ناحیه تاریکی در نزدیکی آن نشت کند.

حتما بخوانید:
فقط چند کلیک با خرید تجهیزات پزشکی فاصله دارید

محصولات اپل با نمایشگرهای Mini LED احتمالاً از اوج بالاتر و روشنایی پایداری برخوردار خواهند بود ، هرچند در حد اوج 1000 Nits Pro Display XDR و 1600 nits نیست. چنین مواردی گرمای زیادی تولید می کند و به خنک کننده قابل توجهی نیاز دارد. این ، همراه با سطح عالی سیاه ، به معنی نسبت کنتراست بسیار بالا و کیفیت HDR درخشان خواهد بود.

همان Micro-LED نیست

یک فناوری دیگر نیز وجود دارد که از پایک با نام صدایی مشابه پایین می آید: Micro-LED. با توجه به هزینه ای که وجود دارد برای اولین بار در Apple Watch ظاهر می شود ، Micro-LED با Mini LED یکسان نیست.

اگر توضیحات Mini LED را بخوانید و فکر کنید ، “چرا آنها فقط LED ها را آنقدر کوچک نمی کنند که برای هر زیر پیکسل یک عدد وجود داشته باشد؟” سپس هدف قرار می گیرید. این دقیقاً Micro-LED است.

میکرو led trendforce Trendforce

Micro-LED مانند Mini LED نیست. این اصلا LCD نیست.

Micro-LED بسیار شبیه به OLED است. فناوری خود تابش (به معنای عدم وجود نور پس زمینه). این یک آرایه از بسیار کوچکتر LED ها ، میلیون ها عدد از آنها در یک صفحه نمایش واحد ، هر کدام به اندازه یک ساب پیکسل جداگانه هستند. هر میکرو ال ای دی قرمز ، سبز یا آبی است و فقط روشن یا کم نور می شود تا رنگ پیکسل را تغییر دهد. به این ترتیب دیگر نیازی به لایه LCD یا فیلتر رنگ نیست.

نمایشگرهای Micro-LED در حال حاضر برای استفاده گسترده بسیار گران هستند ، اما قیمت ها در حال کاهش است. در نهایت ، آنها باید مزایای زیادی نسبت به فناوری LCD یا OLED داشته باشند ، با زمان پاسخ بسیار سریع ، تولید مثل رنگ شگفت انگیز ، روشنایی بالا ، سطح سیاه کامل و بهره وری انرژی بهتر – همه در یک نمایشگر نازک تر.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.


منبع: shogh-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme