[ad_1]

با گذشت زمان ، Mac شما احتمالاً مقدار زیادی خرچنگ جمع می کند. برنامه های قدیمی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید ، داده هایی که استفاده نمی کنید ، دسک تاپ پر از آیکون (که در واقع فقط چهار مورد از آنها را همیشه استفاده می کنید) … منظور من را می دانید. اخیراً با وجود تعداد زیادی از افراد در خانه ، این مشکل فقط بدتر شده است.

اکنون زمان مناسبی برای مرتب سازی سیستم عامل Mac شما است ، فضای ذخیره سازی و احتمالاً چرخه پردازنده و RAM را در این مرحله آزاد می کنید. در اینجا برخی از نکات سریع تمیز کردن فنر برای Mac شما آورده شده است.

بهینه سازی ذخیره سازی

برنامه Storage Storage را از طریق Spotlight (Command-space) یا با کلیک بر روی آرم Apple در گوشه سمت چپ بالای نوار منو با انتخاب همه چیز در مورد این Mac، کلیک ذخیره سازی بخش ، پس مدیریت.

ذخیره سازی مک IDG

برنامه مدیریت ذخیره سازی داخلی بهترین مکان برای شروع هنگام تمیز کردن Mac است.

در قسمت توصیه ها ، تعدادی گزینه مفید مانند ذخیره در iCloud و تخلیه خودکار سطل آشغال را مشاهده خواهید کرد. وقتی فضای ذخیره سازی کافی ندارید ، راه حل بهینه سازی ذخیره سازی از شر چیزهایی مانند نمایش های تلویزیونی قدیمی که قبلاً تماشا کرده اید و پیوست های ایمیل قدیمی از بین می رود.

برنامه ها و اسناد خود را مشاهده کنید

در حالی که در برنامه Storage Storage هستید ، روی برگه Applications در ستون سمت چپ کلیک کنید. در اینجا می توانید تمام برنامه های نصب شده خود را مشاهده کرده و آنها را بر اساس اندازه مرتب کنید ، به راحتی برنامه هایی را که قرن ها استفاده نکرده اید حذف کنید.

سپس روی Documents در قسمت سمت چپ کلیک کنید. در اینجا چندین بخش وجود دارد ، مانند پرونده های بزرگ و برنامه های پشتیبانی نشده که قابل تأمل هستند. پرونده های بزرگ کتابخانه (برای برنامه هایی مانند Lightroom یا Final Cut Pro) احتمالاً در اینجا نشان داده می شوند و ممکن است نخواهید با آنها سر و کله بزنید. اما ممکن است شما پرونده ها و اسناد بزرگ قدیمی یا برنامه هایی داشته باشید که دیگر حتی در نسخه macOS شما کار نمی کنند و می توانید با خیال راحت آنها را حذف کنید.

کنترل دسک تاپ خود را در دست بگیرید

اگر دسک تاپ شما پر از آیکون است ، احتمالاً باید کمی کارها را مرتب کنید. روی هر فضای باز راست کلیک کنید (روی صفحه لمسی دو ضربه بزنید) و انتخاب کنید پاک کردن برای تنظیم خوب امور ، یا تمیز کردن برای مرتب سازی آنها نیز فکر کنید از پشته ها استفاده کنید عملکرد برای گروه بندی خودکار پرونده های از همان نوع در یک نماد. فقط روی این نماد کلیک کنید تا پشته باز شود. این واقعا می تواند دسکتاپ شما را مرتب کند!

تمیز کردن دسک تاپ IDG

این دو دستور کار سریعی در دسک تاپ Mac بهم ریخته انجام می دهند.

دیزی دیسک را امتحان کنید

کاربرانی که واقعاً می خواهند فضای ذخیره سازی Mac خود را پاک کنند ممکن است بخواهند از یک برنامه شخص ثالث مانند DaisyDisk (9.99 دلار) بازدید کنند. این یک روش ساده و روشن برای دیدن همه چیز در Mac یا سایر دستگاه های ذخیره سازی متصل یا دستگاه شما است. او می تواند کارهایی مانند ورود به گروه مرموز “دیگران” را انجام دهد و به شما کمک کند آنچه را که نیازی ندارید پاک کنید.

برنامه دیسک دیزی mac911 IDG

DaisyDisk فضای ذخیره سازی را بر اساس پوشه ها پیش نمایش کرده و لیست می کند و به شما امکان می دهد تا پوشه ها را حذف کنید.

ممکن است پرداخت پول برای برنامه ای که فقط به شما کمک می کند چیزهایی را از فضای ذخیره سازی Mac خود حذف کنید غیرضروری به نظر برسد ، اما در آنالیزهای دیسک از این قبیل ، ارزش زیادی دارد. این واقعاً می تواند چشمان شما را باز کند تا ببینید دقیقاً SSD چه چیزی مک شما را پر می کند.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر