نکات طلایی در طراحی داخلی مغازه

در طراحی داخلی مغازه توجه به نمای بیرونی و ویترین بسیار مهم می باشد. طراحی داخلی مغازه به صورت اصولی موجب جذب مشتری و فروش بیشتر می شود.

نکات طلایی در طراحی داخلی مغازه

 

اگر صاحب مغازه هستید و کسب و کاری را راه اندازی کرده اید بهتر است به طراحی داخلی مغازه اهمیت دهید و آن را به صورت اصولی انجام دهید. در فضای رقابتی که این روزها در بین کسب و کارها ایجاد شده است متفاوت و خاص بودن امری ضروری می‌ باشد تا مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشانید و درآمد بیشتری کسب کرد. طراحی داخلی مغازه اگر به صورت درست و اصولی انجام شده باشد در جذب مشتری بسیار موفق عمل می کند. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با  دکوراسیون داخلی مغازه خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

طراحی داخلی مغازه

اگر می خواهید حس خوبی به مشتریان خود دهید و توجه آنان به سمت مغازه خودتان جلب کنید بهتر است دقت زیادی در طراحی دکور مغازه داشته باشید. طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شامل طراحی ویترین، نورپردازی، طراحی سقف، قفسه بندی، کفپوش، کاغذ دیواری، رنگ، چیدمان و … خواهد بود. بهتر است در ابتدا طراحی داخلی صورت بگیرد و قفسه بندی ها اجرا شود و سپس به تهیه وسایل و چیدمان اقدام شود. در هر یک از این موارد یکپارچگی و هماهنگی را باید رعایت کرد تا فضایی آرامش بخش و زیبا حاصل شود و نظر هر بیننده ای را جلب کند. برای موفقیت در کسب و کار و افزایش فروش به طراحی داخلی مغازه توجه کنید و با سپردن آن به یک شرکت طراحی داخلی از رعایت استانداردهای لازم اطمینان حاصل کنید.

 

طراحی ویترین مغازه

اولین مرحله در طراحی داخلی مغازه توجه به ویترین می‌ باشد زیرا تمام افراد برای نگاه اول چشمشان به ویترین مغازه خواهد افتاد و اگر نظرشان جلب شد وارد آن خواهند شد. پس در طراحی داخلی مغازه توجه به ویترین بسیار ضروری می‌ باشد. در واقع یک ویترین زیبا و جلب توجه کننده است که سبب می شود مشتری پا به داخل مغازه بگذارد و به سراغ مغازه های دیگر نرود پس در قدم اول همه تلاش خود را در دکوراسیون ویترین مغازه اختصاص دهید. چیدمان اصولی و زیبا در این بخش بسیار مهم می باشد و نورپردازی مناسبی برای آن باید در نظر گرفت. در دکوراسیون مغازه های کوچک نیز در این بخش باید از هر محصول نمونه ای را در ویترین قرار داد و مشتری را از کل محصولات داخل مغازه آگاه کرد.

دکوراسیون مغازه کوچک

در مغازه های کوچک طراحی داخلی باید به گونه ای باشد که بیشترین استفاده را از محیط داخلی برد. برای اینکه مغازه کوچک شما بزرگتر نشان داده شود رنگی پر رنگ برای یکی از دیوارها انتخاب کنید و یا از کاغذ دیواری برای این منظور استفاده کنید. اضافه کردن پنجره نیز میتواند راه حل مناسبی برای بزرگتر نشان داده شدن مغازه باشد. رنگ مبلمان خود و وسایل بزرگ دیگر مغازه را خنثی انتخاب کنید مثلاً از رنگ خاکستری برای این منظور استفاده کنید و اجازه ندهید وسایل موجب به هم ریختن فضای داخل مغازه شوند و به آنها نظم و ترتیب بدهید. برای نورپردازی مناسب نیز ترکیبی از چراغ ها و لامپ‌ ها را در مغازه به کار ببرید و اجازه ندهید نقطه ای از فضای مغازه تاریک بماند.

 

نما بخشی مهم در طراحی داخلی مغازه

در طراحی مغازه دکوراسیون داخلی اهمیت فراوانی دارد و نما بخشی می‌ باشد که باید به آن توجه کرد. نما در طراحی مغازه  بخش تأثیرگذاری است و به جذب مشتری کمک می کند. بهتر است در طراحی نمای بیرونی مغازه با زیادی به خرج داده شود و حالت متفاوت و خاصی داشته باشد. طراحی نما مغازه باید حرفه ای باشد و استانداردهای لازم در آن رعایت شده باشد. در طراحی نمای مغازه با توجه به نوع محصولاتی که ارائه می شود می توان خلاقیت به خرج داد و ایده های جدیدی برای آن ارائه داد. از رنگ مناسب و متریال های با کیفیت در این بخش باید استفاده کرد تا شرایط محیطی موجب خرابی آن نشود و ماندگاری طولانی داشته باشد.