[ad_1]

iOS 14 برخی تغییرات عمده بصری را در صفحه نمایش خانه ما ایجاد کرده است ، اما بزرگترین حرکت مربوط به مواردی است که نمی بینیم. به دنبال راه اندازی افشای حریم خصوصی اجباری در فروشگاه App در ماه دسامبر ، اپل اکنون روی ردیابی تبلیغات تمرکز کرده است.

اپل با بروزرسانی آینده برای iOS 14 که احتمالاً iOS 14.5 است ، تأیید کرده است که قبل از استفاده از ID تبلیغات منحصر به فرد خود (IDFA) برای ردیابی تبلیغات شخص ثالث ، توسعه دهندگان را مجبور به درخواست مجوز می کند. به طور خلاصه ، این بدان معناست که کاربران به جای انصراف از تنظیمات خاص ، مجبورند به ردیابی تبلیغ بپردازند.

در بیانیه ای به TechCrunch و سایر رسانه ها ، اپل گفت که این سیستم جدید برای شفافیت و سادگی طراحی شده است: “در تنظیمات ، کاربران می توانند ببینند کدام برنامه ها مجوز پیگیری را درخواست کرده اند و هر طور که لازم است تغییراتی ایجاد می کنند.” این نیاز در اوایل بهار با عرضه آینده iOS 14 ، iPadOS 14 و tvOS 14 به طور گسترده منتشر خواهد شد و قبلاً از طرفداران حریم خصوصی در سراسر جهان پشتیبانی دریافت کرده است. “

علاوه بر اینکه به شما ایده واضح تری می دهد که کدام برنامه ها ردیابی می کنند و اطلاعات را با سایر آژانس ها به اشتراک می گذارند ، همچنین صریحاً از شما می پرسد که آیا می خواهید ردیابی برنامه به برنامه را مجاز کنید. هنگامی که برنامه برای اولین بار راه اندازی می شود ، یک اعلان ظاهر می شود که به شما امکان می دهد به پیگیری بپیوندید ، مانند سرویس های موقعیت مکانی.

اپل می گوید توسعه دهندگان هنوز هم می توانند از داده ها برای تبلیغات خود استفاده کنند ، حتی اگر کاربران انصراف دهند.

این حرکت در حال حاضر توجه صنعت را به خود جلب کرده است. در ماه دسامبر ، فیس بوک یک تبلیغ تمام صفحه در نیویورک تایمز و دیگر روزنامه های مهم “روبرو با اپل” از طرف تجارت کوچک منتشر کرد. فیس بوک می گوید این تغییر یک نتیجه نهایی نخواهد بود ، بلکه به طور نامتناسبی بر مشاغل کوچک تأثیر می گذارد ، که به ازای هر دلار هزینه شده 60 درصد از فروش خود را از دست می دهند.

با این حال ، فیس بوک در گزارش درآمد خود در روز چهارشنبه ، نسبت به “اهداف مهم تبلیغاتی در برابر 2021” هشدار داد ، به طور خاص تغییرات در سیستم عامل iOS 14 را مقصر دانست.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir