[ad_1]

اگر در فصل تعطیلات به اندازه کافی خوش شانس هستید که آیفون 12 جدید تهیه کنید ، دو کار وجود دارد که باید انجام دهید: یک آداپتور برق 20 وات USB-C تهیه کنید و مورد مناسب را انتخاب کنید. و یک چیز وجود ندارد که شما نیازی به انجام آن ندارید: فقط برای دریافت 5G به یک برنامه بی سیم گرانتر بروید.

اگرچه درست است که آیفون 12 جدید به لطف قابلیت های جدید 5G توانایی سرعت بی سیم بی نظیر را دارد ، اما در واقع شما قادر به دریافت آنها نیستید. بسته به برنامه خود و محل زندگی خود ، ممکن است نتوانید از سرعت 5G مطابق با برنامه فعلی حامل خود بهره مند شوید ، بنابراین احتمالاً فکر می کنید که باید به یکی از این برنامه ها ارتقا دهید.

شما این کار را نمی کنید ، حداقل هنوز اگرچه برخی از مزایای 5G وجود دارد که می توانید از آنها بهره مند شوید ، اما چیزهای خوب احتمالاً برای سالهای آینده باقی خواهد ماند. حتی اگر در منطقه ای زندگی کنید که بتواند سرعت ثابت 1.5 گیگابیت بر ثانیه را فراهم کند ، به لطف برج میلی متری با موج در فاصله نزدیک (mmWave) ، به سختی از آن برای نمایش چیزی به دوستان خود استفاده خواهید کرد.

iphone 12 5g uwb مایکل سیمون / IDG

سرعت های 5G Verizon روی باند فوق العاده گسترده بسیار چشمگیر است ، اما فضا بسیار محدود است.

همچنین ، بسته به برنامه خود ، ممکن است از قبل به 5G دسترسی داشته باشید ، اما احتمالاً به نسخه فوق سریع آن دسترسی ندارید. مانند اکثر تلفن های مجهز به 5G ، آیفون 12 از mmWave و کمتر از 6GHz 5G پشتیبانی می کند ، دومی که بسیار کندتر است اما بسیار گسترده تر است.

قبل از انجام هر کاری ، برنامه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا 5G پوشانده شده است. در اینجا نحوه خراب شدن آن در یک حامل آورده شده است.

AT&T

برنامه های پشتیبانی شده 5G (زیر 6 گیگاهرتز): شروع کننده ، اضافی ، نخبگان
برنامه های پشتیبانی شده 5G (mmWave): شروع کننده ، اضافی ، نخبگان

T-Mobile / Sprint

برنامه های پشتیبانی شده 5G (زیر 6 گیگاهرتز): همه چیز
برنامه های پشتیبانی شده 5G (mmWave): قابل استفاده نیست

ورایزون

برنامه های پشتیبانی شده 5G (زیر 6 گیگاهرتز): همه چیز
برنامه های پشتیبانی شده 5G (mmWave): بیشتر بازی کنید ، بیشتر کار کنید ، بیشتر بخرید

کمی گیج کننده است ، اما اساساً اینگونه خراب می شود: اگر برنامه نامحدودی داشته باشید ، حالت خوبی دارید. قطعاً به شبکه سه اپراتور زیر 6 گیگاهرتز ، شبکه AT&T mmWave و احتمالاً Verizon دسترسی خواهید داشت.

اما تا زمانی که یک مشترک T-Mobile نباشید ، احتمال این وجود دارد که به صورت نامحدود نباشید. از یک طرف ، قیمت آنها بسیار گران است ، مگر اینکه یک خانواده پرجمعیت داشته باشید و از طرف دیگر ، اپراتورها دائماً برنامه های خود را تغییر می دهند ، بنابراین اگر در چند سال گذشته سوییچ نکرده باشید ، احتمالاً برنامه شما به 4 یا 6 گیگابایت محدود می شود. اما این خوب است ، زیرا سرعت متوسطی که با استفاده از 5G در آیفون 12 خود بدست خواهید آورد به هر حال زندگی شما را تغییر نخواهد داد. در تست ما ، سریعترین 5G کشور فقط کمی بهتر از LTE است و ارزش تعویض یا پرداخت آن را ندارد.

اعتیاد به مواد مخدره هنوز هم واقعی است

خبر خوب این است که این احتمال وجود دارد که از قبل 5G داشته باشید. Verizon بدون در نظر گرفتن برنامه آنها ، 5G را در سراسر کشور به همه مشترکان ارائه می دهد و T-Mobile نیز چنین می کند. البته شبکه 5G ملی ورایزون با شبکه عالی 4G تفاوت چندانی ندارد ، بنابراین بعید به نظر می رسد سرعت قابل توجه باشد. همین امر در مورد شبکه 5G ملی T-Mobile صدق می کند ، اگرچه سریعترین موردی است که ما آزمایش کرده ایم. اما یک آرم 5G را در نوار وضعیت مشاهده خواهید کرد ، بنابراین آن وجود دارد.

AT&T با داشتن شبکه های 5G محدودترین نوع است ، بنابراین برای دسترسی باید در یکی از برنامه های جدید نامحدود باشید. به علاوه از T-Mobile یا Verizon محدودتر است و به طور متوسط ​​از سرعت 4G کمتر است که بسیار خوب است. mmVave مانند Verizon بسیار سریعتر است ، اما بسیار محدود است.

آیفون 5 گیگابایتی موبایل در سراسر کشور 12 IDG

شبکه 5G ملی T-Mobile بسیار خوب است ، اما بازی را تغییر نمی دهد.

همه اینها به این معنی نیست که مودم 5G در آیفون 12 شما بی فایده است ، فقط ارزش ندارد که از کشتی رد شوید یا برنامه های خود را فقط برای سوار شدن تغییر دهید. حتی اگر طرحی را دنبال می کنید که محدود به 4G LTE باشد یا در منطقه ای باشید که تحت پوشش T-Mobile قرار دارد و نه Verizon ، منافع حاصل از تغییر قابل توجه نخواهد بود.

و حتی اگر آنقدر خوش شانس باشید که نزدیک به یکی از برج های mmWave Verizon باشید که 1.5 گیگابیت بر ثانیه به علاوه سرعت ارائه می دهد ، حتی برای اینکه به شبکه دسترسی داشته باشید ارزش پرداخت هزینه بیشتر برای یک برنامه نامحدود را ندارد ، حتی اگر بسیار سریع باشد . در خانه به آن دسترسی نخواهید داشت ، بنابراین مگر اینکه بخواهید بسیاری از فیلم ها را در خارج بارگیری کنید ، هنوز مزایای آن وجود ندارد.

با ادامه ساخت شبکه ها و استفاده بیشتر از آیفون های 5G ، این امر احتمالاً در سال 2021 تغییر خواهد کرد ، اما در حال حاضر می توانید به طرح قدیمی 4G LTE قدیمی خود پایبند باشید. و آیفون 12 جدید شما حداقل صدمه نخواهد دید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر